Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Według tego co mam w tv powinienem mieć wbudowne dbvt. Tylko że po próbie wyszukania kanałów pisze że nic nie wyszukało. Miętus coś mówił o kanale 964 ale nie wskakuje mi taki kanał a mam Cyfrę+.

Podpinasz antenę naziemną i powinno wyszukać kanały dvb-t na dekoderze cyfry, oczywiście jak masz dobrze ustawioną antenę naziemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Nabylem niedawno cyfre + hd, z multiroomem.

Zainstalowalem antene, wszystko pieknie ladnie podlaczylem, jednakze po wielu probach nie udalo mi sie zlapac sygnalu.

Znudzony kolejnymi probami, zadzwonilem po goscia zajmujacego sie instalowaniem anten satelitarnych.

Przy pomocy sprzetu do szukania sygnalu, ustawil mi antene, ale zlapal maksymalnie 40% sygnalu, bo jak twierdzil slup, ktory stoi nieopodal mojego domu powoduje zaklucenia (prawdopodobnie linia telefoniczna).

Mimo ustawienia przez niego anteny, w menu cyfry pokazuje mi sile sygnalu 5 przez 3-4 sekundy i opada do 0 i telewizji brak.

Dekoder sprawdzany u znajomych, dziala bez zarzutow.

 

Co mozna w takim przypadku zrobic? Prosze Was bardzo o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Widocznie przerosło go ustawianie anteny. Na pewno da się ustawić dobrze by odbiór był ok, tylko ważne jest: kąt elewacji, kąt konwertera, prawidłowo zrobione złącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego,naprawdę twój znajomy się nie wysilił, poza tym:

a) jeśli masz 40% i więcej nie osiągniesz to znaczy ze masz pod dachem antenę i kawałek dachu przysłania ci sporo sygnału z nieba,

B) możliwe że przed anteną masz gałęzie, które przysłaniają ci sygnał.

 

 

W obu przypadkach trzeba antenę przestawić, w sumie ja miałem przypadek ze klientowi gałęzie przysłaniały sygnał i max uzyskałem 42% jakości, ale obraz miałem.

Dla klienta najważniejsze było aby nie obcinać gałęzi bo brzydko będzie wyglądało, a anteny też nie pozwolił przestawić :?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A u mnie w ostatnim czasie TVN HD czasem zacina. Sygnał jest na nim najbardziej osłabiony. Na innych kanałach mam OK, paski wskaźnikowe w dekoderze prawie wszędzie na FULL. Jedynie na TVN HD mam Jakość znacznie niższą niż na pozostałych tp. na oko nieco ponad połowa. Czy ten tp. faktycznie jest problematyczny? Inne kanały HD śmigają dobrze, a ten czasami trochę przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie pomogło, ani czyszczenie, ani ustawianie. Przez 3 lata nie było żadnych problemów. Spadek jakości sygnału jest tylko na transponderze TVN HD. Może jakaś uszczelka w konwerterze poszła i woda się dostała do środka. Muszę pogmerać. Albo tunerek się zepsuł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
nie pomogło, ani czyszczenie, ani ustawianie. Przez 3 lata nie było żadnych problemów. Spadek jakości sygnału jest tylko na transponderze TVN HD. Może jakaś uszczelka w konwerterze poszła i woda się dostała do środka. Muszę pogmerać. Albo tunerek się zepsuł...

 

tak z ciekawości, sprawdź kolego czy twój kabel sat i zobacz czy nie jest czasem podłączone beczką, czy też przejściówką i czy w/w elementy nie są w środku zardzewiałe, miałem również 3 takie przypadki, po wymianie w/w elementów wszystko wróciło do normy;

Możliwe również będzie delikatnie antenę dostroić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
nie pomogło, ani czyszczenie, ani ustawianie. Przez 3 lata nie było żadnych problemów. Spadek jakości sygnału jest tylko na transponderze TVN HD. Może jakaś uszczelka w konwerterze poszła i woda się dostała do środka. Muszę pogmerać. Albo tunerek się zepsuł...

Że tak zapytam... Jesteś pewien, że problemy z odbiorem TVN HD masz od 2-3 dni ? Czy może od ponad miesiąca ? 8 stycznia transponder 11508 został przełączony do DVB-S2 (https://satkurier.pl/news/81583/tp-grupy ... vb-s2.html). W takiej sytuacji musisz ponownie przeszukać ten transponder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwe, że problemy były od miesiąca i nie zauważyłem. Zwłaszcza, że jak jakość sygnału na TVN HD podskoczy z 10 do 20% to jest obraz, czasem tylko zacina się.

Ustawiałem antenę w ciągu ostatnich 3 dni z 5 razy, i więcej sygnału z niej nie wyciągnę. Wczoraj kupiłem i wymieniłem konwerter, nic się nie zmieniło. Sygnał identyczny. Jakieś pomysły? Wymiana tunera? Czy może większa antena? Nie mogę się pogodzić, że działało a teraz nie działa. Antena jest mała, 45cm, ale dobrej jakości Technisata i w Berlinie, więc nie potrzeba 80-tki.

Ponieważ ucierpiała tylko jakość sygnału, a nie jego siła, chodzi mi jeszcze po głowie że może pojawiły się zakłócenia, np sąsiad postawił router WiFi? Ktoś miał juz coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie to samo.

TVN HD "tnie"cały czas.Dziwi mnie to,że na tp 11411 siła sygnału 78% jakość 75% i odbiór bez problemów natomiast na 11508 siła i jakość taka sama i tam zacina.

Antenę mam 60cm i zastanawiam się czy większa pomoże.W innym dziale jeden z forumowiczów napisał,że ma dokładnie takie same wartości jak ja i u niego żadnych problemów z odbiorem.Próbowałem lepiej ustawić antenę i skręt konwertera ale nic więcej nie wycisnę.Czy 75% jakości to mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...