Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.21B6 dla 52E/102mini/102E/150/202E/250


marcin79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Testuję nowy soft i powiem na chwilę obecną że technicy się spisały.

- szybciej wczytuje EPG i płynne przełączanie kanałów, pasek info czytelniejszy

- usługi internetowe prawidłowo działają, brak jest zawieszeń

Podsumuję po 3 godz testu i moim zdaniem do najlepszy soft.

 

Pozostaje nagrywanie i inne bajerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można stwierdzić że dobry soft, nie ma żadnych problemów.

Może i dobry...ale ;) na kanale TV5 (france) dalej występuje restart gdy chcemy włączyć napisy... gdy słuchamy radia internetowego i naciśniemy przycisk back również występuje restart... (co akurat tego na poprzednim sofcie ja nie maiłem). To tak na szybko po 15 minutowej "zabawie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

faktycznie skasowali info o zmianach... dziwne.

To ja napiszę co pamiętam z tego postu i co też potwierdzam na mojej Arivie 250combo

+ brak restartów na youtube

+ szybsze ładowanie EPG

+ nowy pasek info (ładniejszy - mniej miejsca zajmuje)

 

- nie na wszystkich kanałach jest EPG

- coś było o nagrywaniu, że nagrywanie co do minuty jednego po drugim się nie da nastawić, czy coś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy zauważyliście że przy ustawieniach PVR nie ma opcji ustawienia ile ma trwać długośc nagrywania?

Nie wiem jak było w starszych wersjach oprogramowania, ale w instrukcji obsługi jest taka opcja i taką miałem też na A200. Trochę to denerwujące że nie mogę ustawić Timeshift z domyślnych 2h na dłuższy czas :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że jest taka opcja, ale mi chodzi konkretnie o timeshift który nagrywa to co aktualnie oglądamy (bez wciśnięcia rec) i dopóki nie zmienimy kanału to w pamięci dysku są tylko ostatnie 2h, a w A200 i w instrukcji 250 jest że można zmienić to ustawienie np. na 3h.

-Niby nic takiego, ale usnęło mi się ostatnio na filmie i gdy się obudziłem po 4godzinach, mogłem cofnąć nagranie tylko do ostatnich 2h :/ czyli z filmu nici...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam prośbę czy ktoś może mi przesłać listę kanałów pod Fergusona 102 e żebym sobie mógł wprowadzić przez funkcje userdb chodzi mi o listę pod cyfrę hd.

Wgrałem oprogramowanie 1.21B6 i straciłem pełna listę cyfry hd a chciałbym mieć zachowana kolejność.

Nie wyrzucajcie tego . Prosze o pomoc:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem ściąga mi ale kolejność kanałów jest zła tzn. wydaje mi się że jest stara wersja listy tzn np canal+ jest na 19 kanale canal film na 20 hbo na 25 orange sport na 97 carton 103 i wiele innych przestawionych . Po wgraniu tego oprogramowania mi tak wyskoczyło i nie mogę sobie z tym poradzić?

 

EDIT: Poradziłem sobie lcn miałem wyłączony.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko:

Czy w tej wersji oprogramowania działa poprawnie nagrywanie z timera? Bo coś czytałem, że w tych ostatnich nowszych był z tym problem. Ja obecnie mam dość starą już wersję softu (1.14B3) i na tej wersji wszystko działa mi prawidłowo. Jednak rozważam "odświeżenie" mojej Arivy 202E i wgranie do niej najnowszej wersji softu, opisywanej w niniejszym temacie wersji 1.21B6. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam taki problem: Arive mam od niedawna, wgrałem najnowszy soft i jestem na razie na etapie poznawania i tak gdy próbuje odtworzyć z pendraiva jakiś film który zrzuciłem z kompa to odtwarza mi dźwięk a obrazu już nie ma, tylko info o braku jakiegoś kodeka.

Rozumiem że to nie wina softu więc mam pytanie co z tym kodekiem i skąd go wziąć.!?

Przepraszam,ale chyba pomyliłem działy :oops: Proszę o przeniesienie powyższego postu do własciwego. Z góry dziękuje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z ciekawości wgrałem dzisiaj (a właściwie to już wczoraj ;) ) do mojej Arivy 202E najnowszą wersję softu oznaczoną jako 1.21B6.

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być OK. Tuner działa w miarę sprawnie. Karta CYFRY+ w czytniku uniwersalnym również działa bez zarzutu. Udało mi się nawet zaimportować ułożoną na wcześniejszej wersji softu moją listę kanałów (główna + dwie ulubione). I wszystko było super, aż do momentu, kiedy z ciekawości włożyłem do mojego tunera mój moduł CYFRY+ (ten starszy, "zwykły" CI, akt. 11). I ku mojemu zdziwieniu, moduł nie dekoduje żadnego kanału HD! Z początku pomyślałem, że może moduł nawalił, bo nie używałem go dość długo. Gdy na dowolnym kanale HD CYFRY+ wcisnąłem przycisk "EDIT" to w okienku, które się pojawia i w którym są informacje nt. systemu kodowania na wybranym kanale, jego przepływowości (Bit Rate) itp. zauważyłem właśnie, że Bit Rate wynosi 0 KB/s :shock: , a w rubryce, gdzie podany jest system kodowania, widnieje "FTA". Sytuacja taka występuje tylko na kanałach HD. Kanały SD są dekodowane przez moduł poprawnie. Wypięcie modułu ze slotu spowodowało, że wartość Bit Rate "powróciła", a także pojawiła się informacja nt. systemu kodowania wykorzystywanego przez kanał. Pomyślałem, że przyczyną takiego stanu rzeczy może być też to, że nie programowałem tunera ponownie, tylko wgrałem do niego gotową listę kanałów z poprzedniej wersji softu. Przywróciłem więc ponownie ustawienia fabryczne, co wywaliło całą tę listę z tunera i ręcznie przeskanowałem jeden transponder, gdzie jest kanał TVP1 HD. I niestety to nic nie pomogło. Gdy moduł CYFRY+ był włożony (oczywiście wraz z kartą) to Bit Rate kanału nadal wskazywało "zero", a system kodowania jako "FTA", czyli de facto brak tych danych. Dodam jeszcze, że tuner "widzi" moduł, bo w menu tunera da się wejść w menu modułu, a także za jego pomocą odczytać informacje o uprawnieniach odbioru karty CYFRY+ włożonej do modułu.

Zrezygnowany, wypiąłem moduł, przywróciłem ustawienia fabryczne, następnie wgrałem ponownie poprzednią wersję softu, jaką miałem w swojej Arivie (soft wersji 1.14B3) i po jego wgraniu moduł CYFRY+ znowu działa poprawnie, tzn. dekoduje kanały HD, wartość Bit Rate na kanałach HD również podawana jest przez tuner poprawnie, info o systemie kodowania również. Czyli mój moduł CYFRY+ jest sprawny, a Ferguson znowu dał "ciała" z softem... :shock::/:(

 

Przyznam, że wyżej opisana sytuacja z modułem CYFRY+ przy najnowszej wersji softu Arivy 202E bardzo mnie zaniepokoiła. Chciałbym korzystać już z tej najnowszej wersji softu w mojej Arivie 202E. Na chwilę obecną problemu niby by nie było, bo karta CYFRY+ działa poprawnie w czytniku uniwersalnym (dekoduje również kanały HD), jednak nie wiem, jak tuner z tym najnowszym softem zachowałby się w przypadku zastosowania innego modułu, np. "n na kartę", czy moduł Cyfrowego Polsatu (oba typu CI+ z trybem legacy).

Czy ktoś posiada może nowy moduł Cyfrowego Polsatu (CI+ z trybem legacy) i może napisać tutaj, czy działa on poprawnie na najnowszej wersji softu do Arivy 202E (wersja 1.21B6)? Czy dekodowane są poprawnie kanały Cyfrowego Polsatu, w tym kanały HD? Gdyż rozważam ewentualne przejście do Cyfrowego Polsatu (z modułem), a na chwilę obecną posiadam tylko moduł CYFRY+ (zwykły CI, akt. 11).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...