Skocz do zawartości

Dekoder HD 6000


Razio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh jaka regeneracja? HD5000 po regeneracji to dalej HD5000. HD6000 to po prostu HD5000 zrobiony z nowych (tańszych i gorszych) chińskich komponentów. Tak samo jak HD3000 to "nowszy" odpowiednik MINI HD2000.

W 100% zgadzam się z tym :)

HD 5000 również nie należy do dekoderów pierwszej klasy, ale jak czytam wątki o dekoderach CP i jakie ludzie mają z nimi problemy to ciesze się że mam ten HD 5000 :jupi:

Mam go 1,5 roku i może 2razy odmówił posłuszeństwa a tak to elegancko działa. Trafiłem chyba na "idealny" egzemplarz od CP. Jedni narzekają na obraz (a może to TV źle ustawiony a może trafiło się na TV bubla bez kontrastu itp itd) inni na częste "zwiechy". Dużo by tu pisać, ale to nie są dekodery na linuxie więc warto obchodzić się z nimi bez nerwów a odwdzięczą się klientom CP. Dla przeciętnego kowalskiego dekodery CP są ok, a dla "wyjadaczy i pasjonatów" TV SAT to szmelc i bubel :D Dla mnie to dekodery są ok do oglądania Platformy CP i 3 innych pozycji satelitarnych z orbity, a że i like tv sat i szukam wrażeń to lubię inne dekodery niż CP a na linuxie to nieograniczone możliwości.

 

Co do "zwiech" i innych zjawisk dekoderów CP to zawsze ustawienia fabryczne albo wtyczka z prądu i będzie znowu żywy. BARDZO SKUTECZNE :D

 

Po rozkręceniu paru egzemplarzy HD 5000 i innych (te HD 3000 już trochę estetyczniej lutowane) mam wrażenie że prawie wszystko lutowane jest ręcznie(lutownica-operator) na technikę lutowania maszyny mi to nie wyglądało :shock: Albo trafiłem na egzemplarze z odzysku i były tak "posmarkane" luty że jak na CP technology bym się tego nie spodziewał :roll: ...w sumie ma to działać a nie wyglądać :)

 

trochę off-topic ale może przydatny będzie.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy HD 5000 i całą resztę co mają inne dekodery platformy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracanie ustawień dobre gdy nie chce mi sie wstawać by wylaczyc wtyczkę z kontaktu. Za duzo z tym roboty gdyż musze ponownie ustawiać niektóre parametry. A powiedzcie czy to minie ten problem, i jesli zgłosze ten problem w punkcie obsługi klienta to czy wymienia mi dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Wiem, że mogę ułożyć swoją listę kanałów, ale w ramach tej listy nie ma chyba możliwości późniejszej zmiany kolejności kanałów? Nowo dodawane kanały wskakują na kolejne wolne miejsce.

Czyli jak już raz ułożę listę np. 100 kanałów, to żeby coś potem upchnąć na miejsce np. 14, to może wywalić kanały od 15 do 100 i od nowa programować wg swojej kolejności.

Ciężko mi to przełknąć, będąc przyzwyczajonym do dekoderów na Linuksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dareksz73 Raczej napisów nie włączysz z opcji "język" na pilocie, a ogólnie to w ogóle nie da się włączyć napisów po HDMI. Chyba że napisy są "wpisane" jak to ma miejsce na sudance channel to będą wyświetlane i nic nie da się z napisami zrobić. (bynajmniej na HD 5000 tak mam)

 

@Robinson Tak jak napisałeś tak trzeba robić. Lista ulubionych bez opcji przesuwania kanałów. Jak ułożysz listę taka kolejność kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 dni jestem "szczesliwym" posiadaczem dekodera HD 6000 CP. ma ktos moze jakies lekarstwo na jego bolaczki pierwsza i najbardziej wkurzajaca to:

-obraz co jakis czas sie zawiesza jakbym wcisnal przycisk pauzy po 10sekundach wraca do normy. Dodam ze probowalem wszystkiego wyciaganie wtyczki z zasilania, wyciaganie karty z dekodera, przywracanie ustawien fabrycznych nawet ponawialem sygnal z satelity i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpal Czy ja pisałem o włączaniu i wyłączaniu wklejonych napisów :?::?: pisałem tylko że napisy są wklejone do filmu i nic nie da się z tym zrobić. :roll: Może nie określiłem tego dosłownie ale "kumaty" raczej zrozumie.

 

słowo "bynajmniej" jest w nawiasie więc nie bierz tego do serca. Co w nawiasie to nie jest integralną częścią mojej całej wypowiedzi. :lol: łapiesz za słówka, lata edukacji mi się przypominają. Wiem że "bynajmniej" to nie "przynajmniej". Chciałem użyć "bynajmniej" to użyłem, i to nie jest forum polonistyki 8):lol2:

 

wesołych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"Walczę" z ustawieniem zestawu z Monblokiem Single (Hot Bird+Astra) do świeżo zakupionego HD 6000.

Mam taki problem, że nie wiem jakie wybrać w takim wypadku ustawienie w tunku, czy :MINI, czy DiSEqC, czy może jeszcze inne.

(Teraz nie wiem co tam jeszcze było do wyboru, bo zestaw jest gdzie indziej niż internet :( )

Hot Bird sygnał mam, a Astry poszukuję.

Bardzo proszę o odpowiedzi właścicieli HD 6000 posiadających właśnie monbloka sigle (Hot Bird+Astra).

Z góry dziękuję i odpiszę jakie będę miał rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zib, Ja mam co prawda dekoder HD 3000, ale też niedawno zakładałem Monoblocka. Na początku też nie miałem sygnału z Astry, ale potem w ustawieniach zmieniłem: Port DiSEqC A - Astra 1H/1KR/1L/1M i Port DiSEqC B - Hot Bird 6/8/9 i od tego czasu wszystko ładnie śmiga :) Więc może takie ustawienie coś pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki."Wygrała" ta druga opcja, jednak efekt kiepski.Sygnał z Astry słaby.

Nie ma akurat tych kanałów, na których zależało. :(

Tak to chyba niestety zawsze bywa, gdy się daje Monoblocka do typowej, bodajże 70-tki anteny z Cyfry.

Zastanawiam się, czy zamiana na zeza z dwóch pojedyńczych konwerterów, poprawiłaby sygnał na tyle,

aby drugi pasek był też zielony, a nie jak teraz żółty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś też zawiesza się ten dekoder? Mam go 3 tygodnie i raz na dzień,raz na dwa dni zawiesza się przy zmianie kanału. Pomaga wyjęcie wtyczki z kontaktu. Oddać dekoder na wymianę czy może powrót do ustawień fabrycznych coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to już są dekodery by CP technology. Przywróć ustawienia fabryczne może coś się polepszy jeśli nie to trzeba z tym jakoś żyć albo gnębić e-mailami support CP, dzwonić na infolinie CP albo przejść się do APS.

 

Edit:

Może pisanie jednej osoby nic nie da ale jak większa liczba będzie pisać e-mail że dekoder się "zwiesza" to w końcu wypuszczą nowy soft.

Mnie dopadła zwieszka z dekoderem HD5000 i wiem że wymiana na inny dekoder by CP nic nie zdziała tylko nowy soft może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...