Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziś poświeciłem na mrozie ponad godzinę i takie efekty :

TVP1 78% jakości sygnału

TVP2 85% jakości sygnału

TVN 76% jakości sygnału

 

Ogólnie:

HotBird 76% jakości sygnału

Astra 85% jakości sygnału

 

Próbowałem na wszelkie możliwe sposoby ustawienia anteny,konwertera i to maximum co moge wyciągnąć na swoim sprzęcie.

Co do kabli, eFek jestem pewny na 120%.

Mój zestaw to :

czasza 85cm

Konwerter monoblock Opticum http://www.eltrox.pl/konwerter-opticum-orton-monoblock-twin-01db-p-1992.html

Dekoder Opticum HD X8

 

Czy to zadowalający wynik ? ;)

 

 

 

 

2175102500_1355008560_thumb.jpg 4881374000_1355008561_thumb.jpg 4512231900_1355008562_thumb.jpg

2549072800_1355008562_thumb.jpg 5433804800_1355008563_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak masz 5m do odbiornika to na takim kablu co podałeś nie masz praktycznie żadnych strat sygnału. Ja zawsze polecam Kabel Triset-113 czarny 1m

 

Zmiana czaszy z 60cm na 80cm robi różnicę to zapewne 85cm na 100cm też zyska się na jakości i sile sygnału.

 

Co do konwerterów dobre są też inverto. Ja mam LNB quad zinwell (wyszarpałem 5sztuk za grosze :) jeden za dychacza :lol: ). Marka mało znana a konwerter daje radę, u mnie śmiga już 1,5roku. A wcześniej to tylko inverto i czasem sharp(słabizna) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przez całe lato nie działały mi niektóre kanaly HD (z tego słabszego transpondera) czyli Kuchnia+, C+Gol, TVP2, etc. podejrzewam co może być u mnie problemem, mianowicie drzewo rosnące jakieś 20 metrów od budynku, dość wysokie i choć większośc kanałów działa - wszystkie SD i część w HD, to własnie te kilka z drugiego transpondera nie działało. Jako, ze drzewo jest liściaste, zakładałem, ze zimą, jak zgubi liście, obraz się pojawi ... liście spadły z drzewa i dalej nie było obrazu, teraz jak zasypało wszystko śniegiem, sygnał sie pojawił .. i tu moje pytanie .. .czy śnieg może mieć aż taki wpływ na jakość sygnalu ?
raczej nie predzej od sniegu lekko ci się antena przestawiła ewentualnie lekko skręcił ci się konwerter . Z tym transponderem wszyscy mają problemy chyba ze ustawi sie perfekcyjnie antene
Obstawiam, że pod ciężarem śniegu lekko "ugiął" się wysięgnik konwertera, co jak widać wystarczyło, aby złapać transponder 11411. Spróbuj ten wysięgnik jakoś usztywnić, aby został w obecnym położeniu.

Otóż ... gdy przyszła odwilż i śnieg zniknął, kanały również zniknęły, ale wtedy była dodatnia temperatura +2/3 stopnie. Teraz znów przyszły mrozy (-6/-8) ale nie ma śniegu i obraz wrócił ... czyli jednak mróz ma jakiś wpływ na sygnał ... sam już nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

dlaczego,dlaczego,dlaczego niektórzy szukają usterki tam,gdzie im wygodniej?W dodatku oczekując poparcia wśród innych.Prawa fizyki nie znają pojęcia litości.

Jeśli drzewo już wtargnęlo na linię konwerter-satelita,mamy do wyboru: ordynarne i nie ekologiczne pozbycie się "intruza",strzyżenie niewinnej rośliny,lub zalecaną i jedynie skuteczną zmianę usytuowania anteny.Szukanie sygnału w dni bezwietrzne,jesienne,lub bezśnieżne przypomina szukanie żony w określone dni /doświadczeni wiedzą,o czym piszemy /.Czym to się kończy-szukajcie na Google'ach...

To nie jest forum Caritas'u,lecz porad ludzi,ktorzy się na tym znają /nie ukrywam,że czasami rownież takich,którym tak się wydaje/.

Jeśli ktoś oczekuje rady,która mu pasuje,ignorując inne-traci czas i i niepotrzebnie zabiera go innym.

Precedens zaniku,lub usterek w odbiorze może pojawić się w dowolnej,niespodziewanej i nieprzewidzialnej chwili i należy go zlokalizować i zwalczyć,nie licząc,że"jakoś to będzie".

Pozdrawiam.

Życzę wszystkim pogodnych Świąt i wielu sukcesów w Nowym,2013 Roku. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ludzie którzy znają się na tym i zajmują na co dzień to chętnie "przytuliliby" pieniądze za poradę i info. Ludzi co znają się na rzeczy i chcą pomóc jest mało więc forum rodem "pomoc z caritasu" popieram. :)

 

A z tymi drzewami to masz racje. Zawsze preferuje inne miejsce anteny niż przycinać drzewa. :) Iiiii osobiście zaczynam od wtyków F, kabel po ustawienie anteny a jak to już zawodzi to dopiero instalacja anteny w innym miejscu 8):smile:

 

Szukanie sygnału w dni bezwietrzne,jesienne,lub bezśnieżne przypomina szukanie żony w określone dni /doświadczeni wiedzą,o czym piszemy /.Czym to się kończy-szukajcie na Google'ach...

 

mam sposoby ale na ustawienie anteny sat w te dni i wiem kiedy miejsce w te dni jest nieodpowiednie na prawidłowy odbiór w te wietrzne, śnieżne dni :lol2::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam i chciałbym nadmienić, iż jesteś początkujący w kwestiach związanych z telewizją cyfrową, dlatego zwracam się z prośbą do Was:) Mianowicie mój problem jest na tyle dziwny, że posiadam pakiet PRESTIGE HD, a CZASAMI mam problem z odbiorem takich pakietów kanałowych jak HBO, BBC, TVP, TVN, POLSAT (komunikat: brak sygnału). Wyjątkiem są CANAL +, ALE KINO, KINO POLSKA i UNIVERSAL i jeszcze kilka innych, które działają w każdej chwili. Antena jaką posiadam to 90 cm, skierowaną na HOT BIRD i ustawioną zgodnie z miernikiem sygnału satelitarnego. Dekoder to Ferguson Ariva 102e. Jakość sygnału w USTAWIENIACH SATELITY to 78%, a siła sygnału około 85%. Problem jest taki, że kanały które wymieniłem jako niedziałające RAZ ich sygnał jest na poziomie 40% (siła) i 13% (jakość), a CZASEM wskakuje na 85/78% i wtedy wszystko ładnie działa. Ale po jakimś czasie znowu spada i tak w kółko. Lecz CANAL+, AK i UNIV, jak wspomniałem wcześniej działają na 85/78% bez żadnych problemów.

Reasumując: Antena 90 cm, konwerter: bliźniak, dekoder: ferguson ariva 102e, końcówki F zarobione OK.

 

Jeśli ktoś się spotkał z takim problemem, proszę o pomoc i z góry dziękuję i pozdrawiam Szymon:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zaczęło mi szatkować obraz, spadał poziom sygnału- antena 110cm północna holandia, próbowałem zruszyć anteną (delikatnie) i teraz nie ma nic, poziom 78% jakość 0%, odłączyłem kabel od przełącznika i bezpośrednio pod LNB i czy HB, czy Astra czy Syriusz cały czas to samo poziom sygnału wysoki a jakoś ci brak, co mogłem przestawić. niestety nie mam tutaj miernika sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem ze znikającymi kanałami. Czasza anteny to 90cm. Konwerter quad podłączony do dwóch dekoderów. Jeden to dreambox 500s, a drugi Opticum 9600 HD TS Prima. Poziom sygnału na dm500s jest w granicach 92%, jakość też koło 90% ber 0%, na 9600HD TS poziom sygnału jest, na 95% kanałów, poziom sygnału 82%, jakość 80-100%, ber nie znam, ale chyba też nie wielki jeśli jest jakość na 100%. Długość kabli jest znaczna. Z dachu na pierwsze piętro domku i z dachu na parter. Równolegle idą od quada. od kilku dni mam kłopot z tvnami hd. Odkąd tvn przeszedł na dvb-s2 mam kłopot z odbiorem. Jak włączone są dwa tunery to na HD9600 nie ma tvn hd, tvn turbo hd, tvn style hd... z komunikatem "brak sygnału". Jak tylko wyłącze dm500s pojawiają sie ww kanały. Nie mam pojęcia dlaczego. Czy sytuacja by się poprawiła po zmianie na quadro plus multiswich(długie przewody)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@BODEK510

Nie ma cudów , delikatne ruchy antena góra-dół i prawo-lewo i patrz na pasek sygnału , bez nerwów , a poradzisz sobie .

@Pegaz123

Myślę , że masz nie dokładnie ustawioną antenę . Nie patrz na sygnał 80-100% , tylko ustaw tuner na tvn hd i sprawdź w menu jaki masz masz sygnał z tego konkretnego transpondera . 80-100% tuner pokazuje z całego satelity , a każdy pojedynczy transponder ma już inne wartości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdziłem transponder gdzie jest umieszczony tvn hd, tvn turbo hd i tvn style hd, czyli 11508/27500/V i na tym transponderze mam siłę sygnału 81%, a jakość 84%, więc powinno być ok, ale dalej włączenie drugiego turnera powoduje brak sygnału z tego transpondera. Inne kanały świecą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@mirko ja cały dzień wczoraj zmarnowałem próbując ustawić antenę, w końcu wróciłem do ustawień tak jak było wcześniej i powiedziałem do właściciela domu by wezwał fachowca do ustawienia anteny i sprawdzenia instalacji, po 2godz kolega włączył tuner i okazało się że wszystkie satelity "idą" normalnie i u gospodarza też wszystko działa a dzisiaj rano i teraz u mnie leci tylko HB, Astra i Syriusz dalej brak sygnału, jak będę wracał do domu wezmę i tuner i przełącznik diseqc i sprawdzę je na swojej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem gdzie wstawić obecne pytanie bo wyleciało do kosza więc może niech admin sam wstawi w odpowiedni temat. Według tego co mam w tv powinienem mieć wbudowne dbvt. Tylko że po próbie wyszukania kanałów pisze że nic nie wyszukało. Miętus coś mówił o kanale 964 ale nie wskakuje mi taki kanał a mam Cyfrę+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...