Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam pewien problem z powyższym dekoderem. W menu jest dostepna opcja pt sprawdzanie sygnału czyli jego mocy i jakości. Po podłaczeniu do telwizora i oczywiście anteny, po wyszukaniu kanałów nie wyświetla mi właśnie tych parametrów. Dodam że wyświetla mi wszystkie dostepne kanaly w zadawalajacej jakości . O co chodzi?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi się wyświetlić, nie umiesz szukać w rubryce rodzaj anteny dajesz ant 1 , w rubryce kanał wybierasz numer kanału od 21 do 69 zależy na jakim kanale jest nadawane muxy w Twoim mieście . Np a szczecinie jest to 34,41,49 i mux4 55.Jest inny problem może nie z dekoderem ale z Polsatem. ich nadajniki nadaja tak słaby sygnał że chyba powinien być zakaz sprzedaży tv mobilnej.jak ktoś nisko mieszka i ma z 11 km do nadajnika a jak jeszcze jest brzydka pogoda to nie złapie sygnału mobilnej.Dodam że na tej samej instalacji łapie się sygnał z muxów 1,2,3 i to duzo większej odległości.a przecież jest to TV mobilna czyli powina być wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym odbiorniku brakuje oprócz nagrywania PVR które pojawi się z czasem bo klawisze na pilocie na to wskazuja, brakuje mi edycji kanałów. wiem ze mozna ulubione ale trzeba uwazać na kolejnośc dodawania bo nawet w liście ulubionych nie ma edycji przesuwania kanałów .nie wiem dlaczego CP nie daje możliwości przesuwania kanałów .Przecież wiadomo że polotv , atm i inne twory dworaka byłby ostatnie atak to pałentaja się gdzieś w środku.w kazdym dekoderze mam to co chcę ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przesuwaniem to rzeczywiście niewygodne ale nie aż tak bardzo, trzeba sobie po prostu ułożyć listę najpierw na kartce a później dodawać w takiej kolejności do ulubionych. Raz aktywowana lista ulubionych jest aktywna cały czas, a kanały w DVB-T nie zmieniają się tak często jak via SAT...

Z PVR polsat strzela sobie trochę w stopę, opóźniając dodanie tej funkcji zmiesza popyt na swój dekoder DVB-T bo konkurencja tę funkcję ma. Pozostaje tylko czekać aż programiści polsatu się wysilą i wydadzą zapowiadaną aktualizację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo że polotv , atm i inne twory dworaka byłby ostatnie atak to pałentaja się gdzieś w środku.w kazdym dekoderze mam to co chcę ustawić.

Przecież w T-HD 1000 też możesz ustawić kanały na liście ulubionych wedle własnego uznania. Tu akurat nie ma żadnych ograniczeń. Fakt, że później jest problem z modyfikacją listy, ale powtórzę, że co do jej układania nie ma żadnych ograniczeń.

 

A co do nagrywania to lepiej poczekać dłużej niż dostać taki bubel jak HD 3000. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiking są ograniczenia w edycji nawet w ulubionych. Nieswiadom tego bo przyzwyczajony do dekoderów gdzie jest porządna edycja z przesuwaniem kanałów np dałem do ulubionych kanały z listy podstawowej te które chcę jak lecą, z myślą że w ulubionych poszereguję tzn tvp1 na poz 1 itd a tu nie ma mozliwosci bo liczy się kolejnosc dodawania bez mozliwosci przesuwania kanałów. A najlepiej byłoby przesuwanie juz na liscie głównej , tym bardziej ze dekoder wyszukuje po muxach a w mux 1 są stwory dworaka polotv, atm i eska tv które chciałbym dawać na ostatnich miejscach a nie w pierwszej 10.nie wiem dlaczego dla polstau jest taka trudnośc by dać trochę "wolnosci w szeregowaniu pilotem" Np starsi ludzie juz mają problemy że dodatkowa skrzynka z 2 pilotem który dochodzi do kineskopu a ty im każesz jeszcze dodatkowym klawiszem sie posługiwać wytwarzać jakieś dodatkowe listy.a nich spróbuja nie zachować kolejnosci do polo bedzie na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Drugi dzień bawię się tym cackiem.... Hm.... Troszke jestem rozczarowany, nie ma funkcji "sleep", układania kanałów, chyba mało czułą głowicę. Mieszkam w Wielkopolsce, odbieram DVB-T ze Śremu, łapie TVP Wrocław, Gorzów, ale Poznania nie....

Może ktoś ma więcej doświadczenia w tym zakrese...Cóż zrobić?

Po dobie walki.. nic... Nie pokazuje nawet żadnego z pidów .... Znaczy, że nie wszystko odbiera lub jest jakiś konflikt! Do szuflady, czekam na uaktulanienie oprogramowania!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem. Odbierałem dwie różne wersje regionalne TVP Info z pierwszego multipleksu z dwóch różnych nadajników. Wersji regionalnej, która mnie interesowała i nadawała z nadajnika, do którego mam 4 km nie była zapisywana przez T-HD 1000 (była zapisywana, ale błędnie i nie działała). Natomiast wersja regionalna, która mnie nie interesowała i nadawała z nadajnika, do którego mam ponad 70 km była zapisywana przez T-HD 1000 (wszystko działało tak, jak trzeba). :)

Problem rozwiązałem poprzez ustawienie anteny w taki sposób, aby nie miała szans na odebranie sygnału z nadajnika, który jest oddalony ode mnie ponad 70 km. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mija pół roku od zaprezentowania dekodera T-HD 1000 a zapowiadanej aktualizacji oprogramowania dekodera T-HD 1000 nie widać.

brak obsługi PVR zniechęca większość osób do zakupu tego dekodera (nawet chińskie za 99 zł mają tę funkcjonalność).

 

Na nic nie zdadzą się obniżki cen jak tuner jest niefunkcjonalny:

- brak PVR

- brak możliwości przesuwania kanałów (na stworzonej już liście ulubionych)

- źle działające EPG (aby pojawiło się EPG dla konkretnego kanału trzeba przełączyć na MUX z którego nadaje - więc bez sensu)

- pojawiające się co chwilę "brak możliwości wyświetlania kanału kodowanego", wygląda tak jakby klucze były pobierane do dekodera tylko na najbliższe na 5 minut. Przełączenie na kanał niekodowany a później z powrotem po kliku minutach na kodowany i znów informacja o braku uprawnień (trzeba odczekać ok minuty aż załączy się)

- IPLA w wersji mocno okrojonej (brak obsługi pakietów, czy też PPV)

 

Fajnie byłoby przerobić IPLĘ działającą w dekoderze aby mogła odbierać także kanały poprzez IP (iptv), można by wtedy nadawać osiem kanałów w DVB-T i kilka dodatkowych w iptv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder dostał nagrodę na targach. A ma 5 podstawowych wad w stosunku do kazdego innego dekodera .brak pvr , brak możliwości edycji kanałów ,brak klawiszy na obudowie czyli bez pilota nic nie zrobisz. Przy podłączeniu 2 anteny odbiornik z dwóch kierunków pierwsza na mux4 i drugą na mux1,2,3 wyszuka wam ok 70 kanałów oczywiście w tym też te ze słabą jakością odbioru podwajając kanały co przy braku edycji powoduje bałagan w liście kanałów . Jako że położenie nadajników mux1 2 i 3 jest rózne od mux4 trzeba stosować dwie anteny by mieć w dobrej jakości wszystko.By dobrze to funkcjonowała dla mux 4 ,1 i 2 (silne sygnały mimo że z innego kierunku) podłączam 1 antenę tę na kierunku mux4 a jak chcę mux 3 to t wypinam antenę pierwszą i załączam pod ten sam otwór drug a nastawioną na kierunek mux 1,2,3. A antene na mux4 mam jako siatkę przekręconą wokół jej osi o 90 stopni.5 wada to aż dwa wejścia USB i oba bezużyteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam ten dekoder. Mam wszystkie kanały niekodowane, natomiast nie wyszukuje mi zadnego kanalu kodowanego. Mieszkam w Gdyni na 8 piętrze. Dzwoniłam do Polsatu, powiedzieli, że mam dokupić antenę i podłączyć pod dekoder. Tylko jaką ?

Może ktoś wie jak mogę odebrać te kanały za które płacę .

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku występuje problem z aktualizacja fw otóż dekoder podpiety do internetu przez router nowe oprogramowanie jak najbardziej znajduje lecz wyrzuca błąd w trakcie aktualizacji. Czy jest możliwość aktualizacji via usb? czy oddać go do punktu? dodam tylko że połączenie z internetem jak najbardziej ok ipla działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...