Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnośnie kanałów cyfrowych. mam najmniejszy pakiet analogowy i pani z boe powiedziała ze bede mógł bez dekodera oglądać kanały cyfrowe, mam telewizor sharp le320e więc nie powinno być problemu. przy wyszukiwaniu kanałów cyfrowych znajduje 18 w tym tvn7 hd i polsat sport extra hd te działają a reszta m.in. hbo,hbo2,canal+,canal+sport axn, są zablokowane co mnie nie dziwi, a te które powinien znależć w jakości cyfrowej czyli m.in. tvp 1 tvp2 polsat tv4 nie znajduje. wiecie w czym może tkwić problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oczko991 - polecam się na przyszłość :)

 

@sawamks12 - Jakieś 2 tyg temu sprawdzałem właśnie, czy kanały cyfrowe tv naziemnej są "w kablu", jak to toya się chwali, ale niestety miałem podobny problem co Ty. Nie wiem, czy to wina kablówki toya, czy nie (chociaż wg info na ich stronie powinno wszystko pięknie działać), ale faktem jest, że nie działa. Jak do tej pory nie miałem czasu zainteresować się tym problemem (może dlatego, że i tak na razie z tego bym nie korzystał). Niestety rozwiązania na tą chwilę nie mam, ale nie jesteś sam z tym kłopotem. Chyba jak na razie jedynym "rozwiązaniem" jest telefon do obsługi technicznej w toya.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa (przynajmniej w Łodzi). Sprawdzałem to u mamy bo ja już z ich usług zrezygnowałem.

Tylko trzeba odpowiednio ustawić wyszukiwanie kanałów. Aby znajdować kanały cyfrowe Toyi (typu c+, hbo etc. ) to trzeba ustawić wyszukiwanie w sieciach kablowych. Natomiast żeby znaleźć pakiet odkodowany trzeba ustawić wyszukiwanie kanałów DVB-T - czyli kanałów naziemnych. Skoro widoczne są kanały typu Polsat Sport Extra to znaczy że została wybrana niewłaściwa opcja.

 

Te opcje różnie się nazywają w różnych telewizorach - ale powinno to działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do tej nowej promocji, jedna rzecz przykuła moją uwagę, mianowicie: zniżki na Internet.

 

Pakiety 30 i 60 w promocji tanieją o 2 pozycje cennikowe, a różnica pomiędzy 15, a 30 to tylko 10zł. Zatem, gdyby ktoś przeszedł z pakietu 15 na 30, to nawet przy umowe 24 miesięcznej zyskałby na tym ponad 50zł, niż gdyby miał cały czas pakiet 15 w tym czasie. Jednakże, takie coś było troche podejrzane (nie łudźmy się). Postanowiłem dokładnie przeczytać regulamin promocji i znalazłem to, czego się spodziewałem: "nie dotyczy zmiany pakietu z TOYAnet na TOYAnet_30", czyli z 15 na 30.

 

Reasumując: Jak widać promocja promocją, ładnie pięknie opisane, ale jak to zwykle bywa są haczyki pisane małym druczkiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturrro

Nie do końca jest tak jak mówisz, chociaż wychodzi na to samo, tzn:

 

Analog jest obowiązkowo, to fakt, ale dla tych, którzy mieli jeszcze te stare oferty i do tej pory nie przeszli na nowe. W tych nowych rzekomo płaci się tylko za pakiet cyfrowy, a kanały analogowe (nazwane wielopokojowymi) są "za darmo". W rzeczywistości w tej najnowszej ofercie w cenie pakietu cyfrowego i tak jakby jest wliczona cena dawnego analogu, więc cenowo wychodzi podobnie (gdzieś może być minimalnie drożej). Co za tym idzie? Kanały wielopokojowe, które są za darmo, tak na prawdę nie są ;p. Trzeba płacić za nie w nowych pakietach cyfrowych.

 

BTW: te oferty "nowe" istnieją już ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tej promocji, jeśli jesteś już abonentem TOYA, to cytuję: "Dla dotychczasowych Abonentów promocja obowiązuje przy zmianie pakietu na wyższy."

 

Nie wiem jak rozumieją oni stare pakiety (np. socjalne). Trzeba się wczytać w rgulamin, albo prościej zadzwonić.

 

Gdyby ktoś miał np. pakiet oszczędny i przechodził na wygodny, to wtedy zmienia pakiet tv na wyższy i promocja go obejmuje (zniżka na 10 miesięcy), ale jak przechodzi z pakietów tych starych (socjalny, mini ...) do nowych to się rodzi właśnie pytanie, czy w ich rozumieniu stare pakiety są "niższe", czy też nie. Może też tak być, że jak chce się przejść ze starych na nowe, to ta promocja nie działa. Odpowiedzi na ten czas nie znam, jw pisałem lepiej zadzwonić lub poczytać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOYA rozśmiesza cenami

 

1 października wystartowały nowe promocje na wszystkie stacjonarne usługi TOYA. Będą z nich mogli skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi Abonenci, również ci, którzy skorzystali z poprzedniej promocji. Przewidziano duże obniżki cen abonamentów, wprowadzone zostają także promocje dla stałych abonentów oraz osób zmieniających operatora.

 

Dla obecnych i nowych Abonentów, odpowiednio przy podpisaniu umowy na dowolnie wybrany pakiet lub przejściu na pakiet wyższy, cena zostaje obniżona na 10 pełnych miesięcy do ceny pakietu niższego o jedną pozycję w cenniku.

 

Do każdego zamówionego w promocji pakietu Internetu TOYAnet, dodawany jest darmowy pakiet MOODmini na 3 miesiące.

 

Użytkownicy Internetu mają do wyboru drugi wariant promocji – zamiast 10 miesięcy zniżki mogą otrzymać: Mobilny internet 1GB + modem Wi-Fi za darmo przez cały okres trwania umowy (12 lub 24 miesiące) + darmowy pakiet MOODmini na 3 miesiące.

 

Dla nowych Abonentów, zamawiających pakiety Telefonii stacjonarnej, oprócz 10-miesięcznej zniżki, przygotowane są aparaty telefoniczne za symboliczną złotówkę.

 

Promocja jest również dostępna dla obecnych Abonentów korzystających z poprzedniej promocji. Przy przejściu na wyższy pakiet – nowa promocja zastąpi dotychczasową.

 

TrójPaki usług objęte zostały 50% zniżką przez 6 miesięcy. Zamawiający mogą otrzymać zestaw dodatków: Mobilny internet 1GB z rabatem 50% + modem Wi-Fi za darmo przez cały okres trwania umowy (12 lub 24 miesiące) + darmowy pakiet MOODmini na 3 miesiące.

 

Ponadto TOYA przygotowała korzystne warunki dla stałych Abonentów:

- Abonenci korzystający z Odbiornika 3G powyżej 2 lat, przedłużając umowę otrzymują stałą obniżkę za opłatę dostępową do usługi telewizji cyfrowej nawet do złotówki.

- Abonenci korzystający z telewizji cyfrowej 4,5 roku, przedłużając umowę, mogą wymienić swój Odbiornik SD na 3G HD lub 3G HD PVR za symboliczną złotówkę.

 

Abonenci przechodzący do TOYA od innego operatora, oprócz warunków promocyjnych, skorzystają z dodatkowych 2 miesięcy abonamentu po 1 zł.

 

Taki układ promocji w TOYA to pełne odświeżenie systemu sprzedaży usług i wyraźny zwrot ku stałym Abonentom.

 

Dla promocji powstała kampania reklamowa pod hasłem “Nasze ceny śmieszą przez 10 miesięcy”przeprowadzona zostanie w mediach lokalnych i Internecie. Spot reklamowy można obejrzeć na stronie:

oraz na http://www.facebook.com/GrupaTOYA.

 

 

 

na i OK, ale problemy z dekoderem 3G pozostaly - i co dalej...? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tu taki "hard case" od znajomego do rozwiązania. Otóż wprowadził się do mieszkania po bracie/babci i miał tam już usługi świadczone przez Toyę (zdaje się internet i telefon). W ostatnim czasie w rozmowie z nim dowiedziałem się, że płaci dość dużo i doszedłem do wniosku, że zapewne jest po promocji, a umowa przeszła na czas nieokreślony.

 

Zasugerowałem mu więc by poszedł z bratem do Toyi wyjaśnić sytuację, tj. najlepiej wypowiedzieć dotychczasową umowę, po czym (gdy umowa się rozwiąże) zawrzeć nową, stricte dla nowego domownika, gdzie dostałby zniżki w nowej promocji.

 

Jednak nieźle się zdziwiłem, gdyż według konsultanta "nie można rozwiązać dotychczasowej umowy, gdyż kolega jest ze swoim bratem/babcią spokrewniony", a jedyne co mogą zrobić to "zrobić cesję z brata/babci na kolegę i wtedy skorzystać z promocji na innych warunkach" (oczywiście gorszych).

 

Czy ten konsultant coś kręci, czy rzeczywiście jest taki dziwny zapis w regulaminie (którego nie znalazłem). Wydawało mi się, że można wypowiedzieć umowę (tą starą na jego brata/babcię), po czym zawrzeć nową. Czy chodzi tu o regulamin promocji, który mówi o tych 6 miesiącach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi tu o regulamin promocji, który mówi o tych 6 miesiącach?
Dokładnie. W regulaminie promocji „Śmieszne ceny” zapisano w § 1 pkt 5:

Uczestnikiem Promocji nie może zostać Abonent, który posiadał aktywną usługę w okresie ostatnich

6 miesięcy przed przystąpieniem do Promocji, a którą nabywa.

Dodatkowo pod regulaminem zapisano, że ww. zapis dotyczy również osób spokrewnionych lub niespokrewnionych pozostających w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawigacja po Menu bardzo przyzwoita, nie laguje co najwazniejsze. EPG dziala podobnie. Nawet po resecie dosyc szybko zaczytuje informacje o kolejnych kanałach. Jeśli chodzi o serwisy internetowe to wciaz sie rozwijaja. W sobotę dodali np. Express Ilustrowany. Nie wspomnę o standardowych: Ipli, Iplexie, czy TVN Pleyerze. PVR tez dziala bez zarzutu, jeszcze sie nie zawiodlem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwonili do mnie z Toyi i przekazali mi dobrą wiadomość. Opłata za dzierżawę dekodera 3g została obniżona z 20zł do 1 zł, :)

 

Tylko dla Ciebie, bo najprawdopodobniej masz go ponad 2 lata. Dla innych niestety nie...

 

Fajnie jakby wprowadzili zwykły dekoder HD, w cenie np 5zł. Oferta telewizyjna jest dobra cenowo ale dyskwalifikuje ją droga dzierżawa dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...