Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na to ze moj problem byl jednorazowy i sam ustapil. Dzis potestowalem i wszystko jest ok. Ale opisze jak to wygladalo. Wchodze w PVR zeby odtworzyc nagranie, koncze odtwarzanie i wychodze z PVR. Wtedy zawartosc po nacisnieciu EPG byla pusta. Po wylaczeniu i wlaczeniu dekodera i wejsciu w EPG po podlaczeniu dysku dane zostaly odczytane z dysku i EPG bylo juz pelne. Aczkolwiek naciscniecie przycisku info pokazywalo wylacznie biezacy program oraz pozycje nizej brak danych mimo ze po nacisnieciu EPG widac bylo do bedzie lecialo za chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nowe oprogramowanie znajduje się na niebie.

Zmiany które wnosi są następujące:

 

1. Funkcja nocnego zbierania danych EPG

 

Do Laboratorium Opticum dodana została funkcja nocnego zbierania informacji elektronicznego przewodnika po kanałach. Codziennie o godzinie 3:50 nad ranem odbiornik włączy się w celu pobrania informacji EPG. Będzie on włączony przez 15 minut, po zakończeniu operacji pobrane dane zostaną zapisane na dysku podłączonym do odbiornika. Dzięki temu codziennie, najświeższe dane będą dostępne zaraz po włączeniu odbiornika.

 

2. Nowe sposoby skanowania kanałów

 

Od tej chwili dostępne są trzy metody skanowania:

1. Skanowanie kanałów z oferty N na kartę + polskie niekodowane kanały z satelity Hotbird ( kanały z oferty NNK + tylko kanały polskojęzyczne )

2. Skanowanie kanałów z oferty N na kartę + niekodowane kanały z satelity Hotbird ( kanały z oferty NNK + wszystkie kanały FTA )

3. Doskanowanie niekodowanych kanałów z satelity Astra

4. Skanowanie ręczne przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników.

 

3. Na specjalne życzenie części użytkowników dodana została opcja identyfikacji kanałów kodowanych. Numer kanałów kodowanych na wszystkich listach będzie posiadał kolor czerwony. Numery kanałów z oferty NNK oraz niekodowanych będą posiadały kolor biały tak jak dotychczas.

 

4. Poprawiony został błąd z automatycznym włączaniem się telegazety na kanale TVP1 podczas włączania odbiornika

5. Optymalizacja pracy odbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jak zauwazylem po zmianie oprogramowania to przestaje dzialac funkcja "mailbox" wywolywana bezposrednio z pilota, po dluzszej chwili (jakies pol minuty) od zmiany kanalu. Po wejsciu w menu i wyborze mailbox oczywiscie wszystko dziala poprawnie.

 

A poza tym mam pytanie: dlaczego niektore pozycje wyswietlane przez EPG podswietlone sa na zolto-brazowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie istniała. Chodzi mi o to, że oglądam jakiś program np. 5 min. - podoba mi się, więc przewijam o 5 min. do tyłu i wciskam REC, by to nagrać. Teraz jak tak zrobię, to przerwie odtwarzanie z przesunięciem czasowym i zacznie nagrywać na żywo. A kiedyś pan Tomek pisał, że będzie taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem jak u Was, ale u mnie po ostatnim sofcie pilot znowu działa z opóźnieniem ok.1-2 sek. Albo jak wciskam dany klawisz np. przeszukując kanały to nic się nie dzieje a za moment z opóźnieniem tak seryjnie, szybko przesuwają się pozycje wcześniej wybrane. Może następny soft uporządkuje w końcu pracę pilota na tyle, żeby takie sytuacje nie miały miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondis - jest coś na rzeczy chociaż ta sytuacja zdarza się raczej sporadycznie i dotyczy nie wszystkich kanałów. Moim zdaniem bardziej spowodowane jest to chyba jakimś słabszym sygnałem kilku programów tak jak by dekoder chwilę się namyślał i nie nadążał z szybkim przełączaniem żądanych kanałów, takie haczenie występuje u mnie rzadko a też zdarza mi się szybkie surfowanie po kanałach :) Bardziej jest to wina samego odbiornika niż współpracy z pilotem. Ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi! Czy na tym dekoderze ułożę własną listę kanałów?? Ten układ co jest jest beznadziejny a chcę po swojemu!

 

Oczywiście że możesz ułożyć listę kanałów w takiej kolejności jaka Tobie odpowiada. Ułożona przez Ciebie kolejność jest zapamiętywana do pozycji 200. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powrócę do mojego ''odwiecznego'' problemu z kłopotami z odbiorem TVP 2 HD i brakiem AXN-u. Po wymianie mojego starego twina na nowy jedyne co zyskałem to odbiór AXN-u. Natomiast kłopoty z TVP 2 HD pozostały tzn. pokrótce wyjaśnie. Wcześniej przez cały czas mając włączone oba dekodery tzn. Opticuma i ADB 5800, na moim X8 wszystko grało z wyjątkiem TVP 2 HD. Tu obraz szatkował i były tzw. stop klatki. W momencie gdy wyłączyłem z zasilania n-boxa wszystko było ok. Po wymianie konwertera na nowy jedyne co zyskałem to odbiór AXN-u, wcześniej transponder 12188 był u mnie martwy. Co bardziej dziwne transponder 12265 z którego nadaje TVP 2 HD ma u mnie jeden z lepszych parametrów zasięgu siła 90%, jakość balansuje między 80-83% a jednak obraz jest zacinający występują -stop klatki, dźwięk jest ok. Jak odłącze białasa wszystko wraca do normy. Korekty anteną i konwerterem nie przyniosły efektu. Na razie TVP 2 ogłądam ze ''starego''poczciwego transpondera Cyfry 10892, ale w wersji SD. Nie mogę już znaleźć żadnej alternatywy. Jedynym chyba rozwiązaniem jest czekać, aż może zmienią transponder TVP 2 HD na inny, albo może kiedyś wymienie tego n-boxa na inny '' bardziej przyjazny'' dekoder. Bo z tego wynika, że to właśnie on jest sprawcą tego wszystkiego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarManiak - Miałem ten sam problem, na szczęście X8 support uwzględnił moje lamenty i sprawa jest tymczasowo rozwiązana. W menu dekodera znajdziesz funkcję "Alternatywny pilot" po uruchomieniu tej funkcji można sterować dekoderem innym pilotem, poszukaj w moich postach znajdziesz tam opis i zdjęcie prototypu (w sprawie nabycia takiego pilota musisz skontaktować się na PW z X8 support). Możesz też zaprogramować jakiś uniwersalny pilot przy włączonej funkcji "Alternatywny pilot", odbiornik wtedy pracuje na innym kodzie i telewizor nie przejmuje komend z pilota dekodera. Pozdrawiam. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem może już był opisywany a może nie ;) Dotyczy Timeshift od jakiegoś czasu przestał działać pojawia się sporadycznie a tak jak jest teraz to tylko np. przy wciśnięciu pauzy pojawia się komunikat " Funkcja przesunięcia czasowego nie jest jeszcze dostępna. Spróbuj za chwile" klawisze przewijania nie działają ??? Jakiś miesiąc temu wszystko normalnie chodziło ktoś coś wie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...