Skocz do zawartości

Smart HD dla użytkowników TNK SD


Rekomendowane odpowiedzi

ok dzieki za pomoc :) więc zainwestuję raczej w któryś z tych, ale zanim to mam pytanie czy w tych dekoderach działa wszystko ? tnk hd, smart hd, CP, cyfra + ? oraz czy mogę kupić zwykły dekoder hd z serwisu tnk hd lub n hd , który kosztuje 149zł, nie ukrywam, że dla mnie każde 50zł to spora różnica :D

 

Jak Ci tak zależy na kasie to proponuję Ci wogóle przejść na NNK HD na kartę z Dekoderem firmowym ADB 5800. W cenie 149,-zł masz dekoder na własność i dwa miesiące pełnych 3-ch pakietów gratis (Domowy HD; Premium HD i nPremium HD). W pakiecie Domowym HD programy są podobne i za to masz więcej programów HD praktycznie w tej samej cenie miesięcznego doładowania. W pakiecie Domowym HD nie miałbyś Polsatu HD i Polsatu 2, ale za to miałbyś Eurosport, Polsat jest ale w wersji SD. Przemyśl więc co Ci się bardzie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszymi na rynku tunerami HD mogącymi współpracować ze Smart HD są> Opticum X110p i Ferguson 102e.

Z tanich dekoderów jest jeszcze nbox przerobiony na Enigme2.

Teraz na Allegro widzę oferty za 280zł razem z przesyłką, a jedna nawet za 240zł.

Możliwości ma większe niż tani Ferguson czy Opticum, np. możliwość oglądania innego kanału na komputerze (oczywiście w ramach jednego transpondera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem jeszcze o kupnie dekodera hd cyfrowego polsatu na własność za 299zł, pakiet darmowy hd, kanały w ofercie są wystarczające dla mnie - podstawowe w HD oraz eska tv itp. , martwie sie tylko czy CP nie usunie tej oferty w przyszlosci a wtedy mialbym fige z makiem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie migrowałem do SMARTa

Mam uprawnienia 01000010 a z tego co widzę to ma być 01000014

Co mam zrobić?

 

Pojawił się Polsat z nowych kanałów

i w zasadzie jest tylko tvp1 tvp2 tvn tvn7 i ten polsat

Brak TVN24, Polsat2, AXN, Orange Sport, Polsat Sport News, TV4, Kino Polska, TVN Turbo, TVN Style i wiele innych

 

Na następny dzień były już wszystkie kanały i uprawnienia 01000014.

Tak więc z tego co można wyczytać na forum migracja na SMART HD na tunerze Opticum X80 przebiega raczej dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jestem tu nowy, mam TNK SD i chcę przejść na SmartHD. Mam Dekoder Pioneera BCT-1430, który pół roku temu dostosowałem do TNK. Czy ktoś migrował na tym dekoderze do SmartHD i może się podzielić informacją czy przejdzie to pomyślnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dekoder Pioneera BCT-1430, który pół roku temu dostosowałem do TNK.

Właśnie to "dostosowanie" jest problemem, bo jest to taka prowizorka :)

 

Wśród osób, które migrowały chyba wszyscy po migracji mieli ciemność. Nie wiem czy już sobie z tym poradzono, bo nie mam Pionka 1430, ale w lipcu wyszedł niby pod to jakiś soft. Pogogluj za "14.30.OBO1.zip"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem migrowałeś z tnk sd do Smart hd ? ,przed migracją miałeś kanały po migracji nie .Pytanie zasadnicze czy w ogóle udała się migracja ,sprawdzisz to po wpisie ITI 2 Neovision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę z dekodera i włóż ponownie ,ja tak miałam nieraz mam Opticum x80 i tak się dość często dzieje albo ewentualnie pisze ,że "zakodowane" .Jak nie pomoże to spróbuj kilka razy ,ewentualnie wyjmij wtyczkę z prądu i włóż ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym module CI Moduł Conax Pocket MPEG-4 ( http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/735 ... ket-mpeg-4 ), włożonym do gniazda CI dekodera HD będzie można odbierać programy jakości HD z oferty Smart HD TnK ?
@zibi-s chyba tak - jak moduł jest włożony do tunera obsługującego MPEG-4, to nie zmienia formatu kanału z MPEG-4 na MPEG-2 tak jak to się dzieje w tunerze SD - acz kolwiek mogę się mylić. Więc kanały HD powinny działać normalnie :)

Witam.

Czy może ktoś z Was potwierdzić odpowiedź SatExpert'a na pytanie zibi-s.

 

Idea jest taka żeby zrezygnować z zewnętrznego tunera (mam arive 200) do tnk sd, na rzecz modułu CI wkładanego do TV po przejściu z THK SD do TNK smartHD.

 

Jaki dokupić moduł CI żeby po włożeniu do gniazda CI w telewizorze działał z TNK Smart HD?

 

Pozdrawiam

kowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tutaj nowy Przeszedłem z TNK SD na Smart HD wypełniłem wniosek w internecie i czas oczekiwania to 48godzin Najlepiej zostawić dekoder na kanale TVN (Tak mi Pan powiedział w biurze obsługi) Po godzinie miałem już z powrotem kanały te co były a dodatkowe mam porozrzucane Mój dekoder to Technisat Digit S2-CD Kartę miałem opłaconą do lutego 2013r, a teraz mam do grudnia 2012r Czy też mieliście porozrzucane kanały czy same się poustawiały Jak dzisiaj dzwoniłem to zapomniałem się tego Pana spytać Czy same się ustawia czy trzeba to robić samemu

Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibi-s

 

Jeśli masz dekoder HD, to moduł nie musi być MPEG-4 - ten który podlinkowałeś ma za zadanie przetwarzać obraz z MPEG-4 na MPEG-2, co w Twoim przypadku nie ma sensu. Ale ogólnie też będzie działać (tyle, że jest droższy od zwykłego Conaxa). Jednocześnie przestrzegam przez najtańszym NeoCAM - ten może sprawić problemy, za 10 PLN więcej jest Smit i on chodzi OK.

 

@kowi

 

TV musi mieć głowicę satelitarną i wspierać na niej DVB-S2 oraz MPEG-4/HD. Sam moduł nie dostarczy sygnału do TV - moduł tylko dekoduje. No i jak wyżej - jeśli TV wspiera DVB-S2 (ma podłączenie do anteny satelitarnej), to nie musi być moduł MPEG-4. Conax Smit powinien być OK, ale kwestia wyjściowa to wyposażenie TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już całkiem się zamotałem.

Zapomniałem napisać mój tv to philips 40 pfl 5007

Chciałbym odbierać na nim tnk Smart hd przez moduł CI tak aby zrezygnować z oddzielnego tunera stojącego na półce.

Jaki moduł potrzebuję aby włożyć do niego kartę tnk i potem to wszystko do gniazda na moduł CI w moim philipsie pfl 5007. Jeśli to możliwe to poproszę Was o konkretne przykłady modułu.

Pozdrawiam kowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conax Smit, przykład: http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/138 ... x-smit-cam . I ostrzegam, żeby się nie skusić na nieco tańszego Conax Neo CAM, bo może sprawić problem.

 

Sprawdziłem Twój TV i ma głowicę satelitarną, więc: odłączasz antenę od Arivy, podłączasz do TV, wyszukujesz kanały z satelity, wkładasz moduł Conax Smit z kartą do TV i ma działać (powinno, tego modelu TV nie mam, więc technicznie nie sprawdzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście o ile dekoduje sygnał z transponderów o dużej przepustowości, Matrixy mają problemy z transponderami powyżej 50MBit/s, a większość transponderow DVB-S2 ma ponad 60MBit/s.

 

Najlepiej kupić w sklepie z możliwością wymiany. Może sie okazać np. że Smit będzie miał problemy a na NeoCAM czy Tevecrypt wszystko będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...