Skocz do zawartości

Smart HD dla użytkowników TNK SD


Rekomendowane odpowiedzi

Może się komuś przyda. Start 31.07 ok. 20:30

Oscam

1. Nowa starter TNK, aktywacja po 1.5 godziny ( z datą ważności do 31.07 ;-) )

2. Migracja przez stronę.

3. Po kilku minutach zmiana caid na 0B01

4. Zmiana konfiguracji oscam na nowy caid.

5. Po kilku minutach tuner dostał uprawnienia znowu do 31.07 , nic nie dekoduje.

6. Kilka kolejnych minut i złapał "ITI 2 Neovision" i uprawnienia do 31.07 i dalej nic nie dekoduje ?

22:26:52   541D68 r tnk [internal] type: Conax, caid: 0B01, serial: ##########, hex serial: ########, card: v64

22:26:53   541D68 r tnk [conax] Package: 1, id: 1010, classes: 01000000, date: 2012/07/01 - 2012/07/31, name: TVN
22:26:53   541D68 r tnk [conax] Package: 2, id: 1010, classes: 00000000, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: TVN
22:26:53   541D68 r tnk [conax] Package: 3, id: 1050, classes: 01000010, date: 2012/07/01 - 2012/07/31, name: ITI 2 Neovision
22:26:53   541D68 r tnk [conax] Package: 4, id: 1050, classes: 00000000, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: ITI 2 Neovision

22:26:56   54EDE8 c local (0B01&000000/0000/10D7/6C:9CE7): not found (142 ms) by tnk

7. Po ~30 minutach dostał uprawnienia na czwartym pakiecie do 31.08, działa.

 

 

Sam proces migracji zajął poniżej godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie przeszedłem na smartHD i nie mam kanałów tvp sport, tvp seriale, discovery channel, poza tym chyba wszystko jest ok, mam tuyner globo 7010cx z softem na cyfre i tnk wersja 2.4.50 i te kanały nie działaja po zmianie softu na oryginalny tnk 20081218.2.4.48_Conax, nie dcziałaja kanały wyzej wymione plus nsport, nie wiem czy wgrac nowszy soft moze ktoś mi pomoc?

Kupiłem starter na 3 miesiace za 70zł aktywowałem aktywacja przebiegła bez problemu w ciągu 20 minut, pozniej przeszedłem na smarthd aktywacja trwała jakieś 2 godziny ale kanałow tvp sport, tvp seriale, discovery channel, łapie ale są zakodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wszystkie kanały tylko te trzy tvp sport,tvp seriale i discovery sa zakodowane odpowie ktos co trzeba zrobic moze innego softa wgrac. Już wszystko działa, wystarczyło przywrócić ustawienia fabryczne i przeskanować satelite i wszystkie kanały działaja, moze komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli zrobię przelew 16PLN to kanały płatne zaświecą mi na jakiś czas? Przeszedłem na SmartHD a karta była już nieaktywna (tylko FTA, zresztą działające bez karty). Docelowo chcę zapłacić za 1 rok z góry ale do "testów" (TV z tunerem SAT plus moduł Technisat) chcę wpłacić możliwie jak najniższą kwotę. W TNK SD 16PLN dawało dostęp do pełnej oferty na 25 dni. Pozdr. PROXIMUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi, bo zwykle doładowywałem tnk za 16zł. Teraz też doładowałem kartę za 16zł, ale przed migracją (dodam że migracja zadziałała poprawnie a okres doładowania pozostał 25 dni). Czy taka wpłata zadziała po migracji, to ktoś musi po prostu spróbować. @proximus może ty spróbujesz ? :) W ciągu 3 dni powinno być widać na stronie telewizjanakarte.pl czy okres doładowania się przedłużył.

 

Szczerze mówiąc jeśli nie działa opcja 16zł to wcale nie zamierzam dalej doładowywać tej karty (za 20zł bardziej mi odpowiada oferta NNK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, fakt tylko to się opłaca jak się ogląda bez przerwy a jak ja oglądam dorywczo (np. przez miesiąc lub dwa w ogóle mnie nie ma) to kasa idzie w błoto. Zresztą cała idea telewizji na kartę to "doładuj i oglądaj kiedy chcesz" (coś takiego nawet było na folderkach tnk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi - w przewodniku po ofercie pisze ,że aby Smart zadziałało musza być na koncie minimalne środki problem w tym, że nie pisze ile wynosi minimum czyli można przypuszczać że wystarczy 0,65 groszy (jeden dzień oglądania) z drugiej strony w tabeli doładowań najmniejszą wartością podaną jest 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam dekoder Opticum 4060CX, włączoną ofertę smart HD. Mam pytanie jak mam odbierać kanały HD skoro karta jest sparowana z dekoderem ? z tego rozumiem, że nawet jak kupię dekoder tnk czy nnk hd to moja karta nie będzie tam działać, a oferta smart hd jest tylko dla użytkowników tnk SD więc nawet jak kupię zestaw tnk HD to nie będę mógł zrobić migracji do smart hd. Jak zatem mam odbierać kanały hd w ofercie smart hd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zadane pytania :

1. czy moja karta będzie pasować do każdego dekodera tnk / n hd ?

2. czy takowy dekoder mogę dostać w salonie N ale chodzi mi tylko o SAM dekoder, bez karty, żeby wydać jak najmniej.

3. Jaka jest obecnie najniższa cena dostępnego dekodera hd umożliwiającego mi załączenie mojej karty z ofertą smart hd.

 

dostałem odp. : http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=62 ... tcount=739

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie przedstawiciel platformy n na nforum napisał, że jest

 

To ślepo wierz w to co wmawia Ci niedoiformowany pracownik CallCenter. Jakby było tak jak Ci wmawiają to nikt z dotychczasowych użytkowników Smart HD nie mógłby odbierać programów. Wszystkie programy z oferty Smart HD nie są parowane. Ja nawet u siebie (a mam NNK HD) wyciągnę kartę z modułu nCAM HD i włożę ją do czytnika - dekoder odbiera mi wszystkie kanały, które są wspólne dla oby dwóch ofert.

A tak na przyszłość do Decydent ów Cyfrowego Domu - przeszkolcie bardziej swoich pracowników w BOKU, żeby później nie wciskali ciemnoty swoim klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogo słuchać jak nie pracowników danej platformy :) ? dlatego też chciałem popytać tu i ówdzie, żeby nie wydać kasy w błoto. Skoro na własnym przykładzie zatwierdzacie, że nie jest sparowana więc zainwestuję w dekoder hd i tam przełożę swoją kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zadane pytania :

 

3. Jaka jest obecnie najniższa cena dostępnego dekodera hd umożliwiającego mi załączenie mojej karty z ofertą smart hd.

 

Najtańszymi na rynku tunerami HD mogącymi współpracować ze Smart HD są> Opticum X110p i Ferguson 102e. Oby dwa tunery reprezentują podobną klasę i są zbudowane na tym samym procesorze (ALI 3606). Ce jest również zbliżona. Ja osobiście polecam Ci ten pierwszy Opticum X110p - ponieważ oprócz wbudowanego czytnika ma również gniazdo CI, w którym w przyszłości możesz zamontować moduł cam do odbioru innych platform. Cena sklepowa 220 - 260zł. Używkę kupisz znacznie taniej (polecam znany serwis - jest w nim duży wybór)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za pomoc :) więc zainwestuję raczej w któryś z tych, ale zanim to mam pytanie czy w tych dekoderach działa wszystko ? tnk hd, smart hd, CP, cyfra + ? oraz czy mogę kupić zwykły dekoder hd z serwisu tnk hd lub n hd , który kosztuje 149zł, nie ukrywam, że dla mnie każde 50zł to spora różnica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zadane pytania :

1. czy moja karta będzie pasować do każdego dekodera tnk / n hd ?

2. czy takowy dekoder mogę dostać w salonie N ale chodzi mi tylko o SAM dekoder, bez karty, żeby wydać jak najmniej.

3. Jaka jest obecnie najniższa cena dostępnego dekodera hd umożliwiającego mi załączenie mojej karty z ofertą smart hd.

 

dostałem odp. : http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=62 ... tcount=739

 

Dobrze napisał bo oferty TNK HD oraz NNK HD to inne oferty niż Smart HD, tam są parowane karty z dekoderem. Smart HD nie będzie działać w dekoderze "N", musisz kupić dekoder niezależny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...