Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Opticum X7 od jakiegoś czasu, ogólnie jestem zadowolony, ale zakupiłem ostatnio clone plus i okazało się że tuner niezbyt dobrze współpracuje ze spliterem. Zawieszki co 1-2 min., praktycznie nie idzie oglądać. Myślałem, że może uszkodzony jest spliter, więc pożyczyłem od kolegi taki sam i bez zmian. Z kartą cyfry w dekoderze działa idealnie. Te zawieszki szczególnie na kanałach HD, sygnał poziom 86 %, jakość 71 %. Soft wgrany 1.4.15, ale próbowałem także innych, podobnie. Czy ktoś miał podobny problem? W drugim pokoju tuner Ferguson FK 7900 SD i działa idealnie.

 

Z góry dzięki za odpowiedź, ew. pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Clone+ to lepiej nie decydować się na stosowanie tego drogiego sprzętu i wykorzystać wbudowany w dekoder system podziału uprawnień (Homeserver-Homeclient) lub inny w połączeniu z ruterem na linuksie i czytnikiem Phoenix. Działa zdecydowanie szybciej.

 

Co do parowania, to Viaccess pozwala na parowanie, lecz nie było to dotychczas stosowane. Widać zmieniają zdanie. Ale trzeba do tego i tak nowych kart.

 

Chodzą słuchy że TP będzie działać przy rozdzieleniu uprawnień OSCamem. Czyli na Opticum X7, przy rozdzieleniu ruterem bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Wgrałem soft 1.4.34. Ogólnie jestem zadowolony, ale ...

Włożyłem z ciekawości moduł cyfry - z którym jak wiadomo są kłopoty z tr. 11434. - i niespodzianka - niekoduje również z tr. 11278 - a więc Canal+ HD, TVN 7 HD.

Na samej karcie wszystko OK. Przełożyłem moduł do innego tunera i tam moduł dekoduje wszystko z tr 11278 bezproblemowo. Czyżby nowy soft coś skopał?

Moduł TNK HD chodzi OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję. Można oglądać i nagrywać w tym samym momencie kanały z tego samego pasma i polaryzacji. Nie tylko z tego samego transpondera.

 

Natomiast tuner jest jednogłowicowy i oglądanie czegoś np. z Astry i nagrywanie z HB jest niemożliwe. Dwugłowicowe tunery wymagają oczywiście konwerter z dwoma wyjściami i dwa kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj CSA - chyba się zagalopowałeś, albo coś nie zrozumiałem.

 

Wg mnie sprecyzowanie powinno wyglądać tak:

 

Jeden tuner X7 :

Można nagrywać i równocześnie oglądać tylko z 1 transpondera, przy czym jeżeli nagrywany kanał jest zakodowany nagrywanie musi się odbywać w formie zakodowanej - wbudowany czytnik jest jednostrumieniowy. Moduły cyfry i TNK HD też są jednostrumieniowe. Nie wiem jak jest w przypadku modułów 2-strumieniowych bo takiego nie posiadam.

Czasami jak nagrywany jest materiał HD tuner się nie wyrabia, przy SD wszystko działa super.

 

2 tunery, 1 konwerter z 1 wyjściem, kabel przechodzi z jednego tunera do drugiego przelotką bądź rozgałęźnikiem:

tak jak pisze CSA - można nagrywać na jednym tunerze a oglądać na drugim z tego samego pasma i polaryzacji

 

2 tunery lub tuner 2-głowicowy, konwerter z 2 wyjściami:

Swobodne nagrywanie i oglądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj oglądać np. TVP2 i nagrywać TVP1, podłącz dysk do komputera i sprawdź czy coś się nagrało. X7 nagrywa w TS więc powinno od razu coś widać. Na modułach oczywiście jest tak jak mówisz ale nie dotyczy to czytnika i nie dotyczy to homeshaingu.

 

Co do jednego transpondera to wydaje się być tylko sprawa oprogramowania, na oprogramowaniu Amico działa ta funkcja na pewno. Co do kanałów HD możliwe że faktycznie tuner się nie wyrabia.

 

Reszta się zgadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem lemona i oryginalnego softu. Na temat homesharingu się nie wypowiem - bo nie używam :)

W każdym razie nie wiem po co mam podłączać dysk do kompa, skoro na tunerze też wszystko widać co się nagrało, a co nie.

W każdym razie (wg mnie) moduł też jest jednostrumieniowy, bo wielokrotnie próbowałem nagrywać równocześnie z oglądaniem kanału zakodowanego i jak wybierałem opcję nagrywania w postaci zdekodowanej to była lipa - po paru sekundach nagranie się kończyło (czyli w momencie jak tuner próbował odczytać ponownie uprawnienia do zdekodowania). Natomiast po wybraniu opcji zapisu w postaci zakodowanej wszystko było OK.

 

Jeżeli twierdzisz że na Amico można oglądać równocześnie z zapisywaniem w postaci zdekodowanej to byłby powód żeby przejść na ten soft - ale coś mi się to nie widzi, bo jak kiedyś kontaktowałem się z serwisem globo to oni twierdzili że ten czytnik jest jednostrumieniowy, ale czasami mogą nie wiedzieć sami co mają :)

 

Kanały TVP1 i TVP2 są na tym samym transponderze, także nie wiem o co Ci chodziło z tym próbowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym próbowaniem chodziło o to że karta w czytniku jednocześnie zdekoduje TVP1 i zdekoduje TVP2. A na komputerze łatwo to sprawdzić, bo jeśli oglądasz TVP2 a nagrywasz TVP1 to nagranie z TVP1 będzie można odtworzyć na komputerze w formacie TS.

 

Moduł jest jednostrumieniowy ale czytnik nie, chyba że oprogramowanie oryginalne go jakoś blokuje. A może chodziło im o moduł a nie czytnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się pytałem o wewnętrzny czytnik.

Poza tym jeszcze na wszelki wypadek wczoraj wieczorem sprawdziłem to nagrywanie w postaci zdekodowanej i nie daje rady.

Tak jak napisałem - jeżeli nagrywam w postaci ZDEKODOWANEJ to nie można równocześnie oglądać czegoś innego - sprawdzałem właśnie na TVP1 i 2 żeby uniknąć kłopotów z HD.

Mógłbyś podać namiary na ten soft Amico - bo już mnie kusi żeby go sprawdzić czy faktycznie na nim można robić takie cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy moze mi ktos dokladnie opisac co mam zrobic?

Moje ustawienia:

-Karta i modul CI -Czytnik Kart-Kieszen Pierwsza-MediaGuard-tam mam Consultation, Information, Parameters

-Instalacja-(szybkie skanowanie,pokazuje wszystkie programy z c+ procz HD)

-Instalacja automatyczna znajduje wszystkie kanaly procz HD

-Instaluj kanaly satelitarne mam satelita hotbird 13e, numer Tp 11393 V 27500 (11411 V 27500 nic nie daje), diseqc-disable, pozycjoner-wyl, 22K-wyl, 0/12V-wl, polaryzacja- auto, toneburst-wył, zasilanie LNB-13V/18V

 

wersja loadera 1.1.6 wersja software 06000200 1.4.05 mcas.

 

Jakies propozycje? :(

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...