Skocz do zawartości

Topfield TF 7710 HD PVR


TolBoy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dostać się do twardego dysku poprzez sieć LAN ?

Na stronie sklepu w opisie jest napisane: Zaawansowane możliwości edycyjne nagrań - dostęp do zawartości przez USB lub sieci Ethernet

 

Trochę jestem zawiedziony tym modelem, co jakiś czas mam komunikat z modułu że kanał jest kodowany, przy odtwarzaniu filmy divx z twardego dysku tuner restartuje sie, nie ma gotowych list kanałów. Układałem przez dwa dni swoją liste kanałów, dzisiaj dałem szukaj nowych kanałów i bez pytania podmienił moją liste, straciłem dwa dni pracy.

Żałuje że wydałem tyle forsy na sprzęt który mnie zawodzi a to niby klasa high-end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich!

Mam mały problem z moim dekoderem, pewnego razu formatowalem dysk, i nagle na wyswietlaczu pojawily sie 0000 poczekalem az sie to skonczy, dekoder sie wylaczyl i zalaczyl, wtedy zobaczyłem ze niema wogole syganlu oraz wystapil bład "HD not detected" cos takiego, wyslalem dekoder do serwisu w serwisie zrobili mi sygnal, ale nienaprawili mi zeby czytal hard disc, powiedzieli mi ze scieszka na plycie głownej odpowiadajaca za to zeby dekoder wyszukal hd jest spalona, aha i oczywiscie usb tez mi nieczyta, wszystko dziala hd sie kreci usb jak wsadze to sie swieci ale niechce tego wyszukac. Pisze poniewaz moj kolega niewierzy w to ze to prawda ze jest płyta głowna spalona. co wy sadzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szanowni forumowicze,

Nie mogę sobie poradzić z konfiguracją tego tunera. Otóż na niektórych kanałach w tym TVN brakuje informacji o wyświetlanym programie oraz EPG. W slotach mam nCam HD oraz Astona 1.05 z kartą cyfry.

Ustawiałem opcję MediaHighWay zgodnie z trasponderami Cyfry +. Na nic się to zdało.

Czy jest na forum ktoś komu udało się skonfigurować w pełni EPG?

W tunerze mam soft ze strony Profan-a z 2009 roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Na nowym transponderze 11411, po właczeniu plansz testowych HD i C+Film HD Cyfra zaczęła (tak mi się wydawało ) testować nowe epg w standardzie DVB ( tym co ma N-ka) od dziś widzę że i na Canal+HD leci epg w tym standardzie. Biada dla nas użytkowników tego tunera TF 7710 HD PVR. Brak wsparcia ze strony producenta dla tych tunerów oraz nowych oficjalnych softów. Skutecznie zniechęcił mnie do ich produktów. Ten kto posiada ten tuner wie o czym mówię. Nowe epg - nie działa a to MHG, które miało działać na tych tunerach ( posiadam oficjalny soft ze strony PROFAN z 9 kwietnia 2009) też nie działa. Jeżeli ktofś wie jak można wgrać do tego tunera np soft dla czeskiej pltformy skylink lub inny dedykowany pod ten tuner to proszę o informację. Ściągnąłem rózne softy pod ten tuner ale trzeba zmienić nagłówek w nich na 23431. Jak to zrobić i czym . Wiem że można wgrać Enigmę ale jak? mam ten soft ale z opisu wynika że jest dedykowany pod niemiecką wereję tego tunera czyli TF7700HDPVR, pewnie może być też wgrana i do TF7710HDPVR tylko jak? Jak ma ktoś doświadczenie w tych sprawach to proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, ale czy ten nowy firmware to nie ten z 9 kwietnia 2009 ? Jeżeli nie to proszę o link. Byłbym Ci wdzięczny za wszelką pomoc w sprawie wgrania do mojego tunera Enigmy jeżeli masz ten soft i działa u Ciebie bez zarzutów to proszę o prześlij mi go na maila, maribu1 (malpka) wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lantra za ten soft. Rzeczywiście jest nowy, ale nie pod polskie platformy. EPG bez polskich znaków, a problem o którym pisałem dalej występuje z tym, że Cyfra po kilku dniach testów wróciła ponownie do poporzedniego epg, lecz na Canal+Film z transpondera 11411 pozostało to nowe epg zupełnie nieczytelne dla TF 7710HDPVR z firmware orginalnym. Podobno wszystko jest ok na Enigmie. Nie mam enigmy na ten tuner i nie wiem jak ją wgrać jak ktoś wie proszę o pomoc.

 

Jeżeli chodzi o ten nowy firmware 7.00.43 to doszły opcje dotyczące deszyfracji nagrań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Osobiście polecam AAF-Serverwechsel-Image-Topfield-7700 ( najnowsza wersja ), ale to żecz gustu. Wszystkie wersje przeznaczone do odbiornika 7700HD PVR są kompatybilne z 7710 HD PVR. Jeżeli chodzi o jezyk to wszystkie wersje jakie testowałem posiadają polskie wsparcie. Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem. Sciągnłem Enigmę AAF-Serverupdate-Image_tf7700_USBFULL skopiowałem na pendriva pliki:Enigma_Installer.ini, Enigma_Installer.tfd, rootfs.tar.gz, uImage. Pendrive oczywiście w Fat32. Po uruchomieniu z menu tunera aktualizacji plik: Enigma_Installer.tfd w kilka sekund na ekranie odliczanie i END, ponowne uruchomienie tunera , na TV już brak obrazu a na wyświetlaczu tunera kolejno: U-BOOT, Linux, 9 USB STCK, RETRY 1, 7 HDD FMT i.......... nic po 3 sekundach dysk milknie nie słychać go icały czas tylko ten napis. Czekałem dłuższą chwilę i nic ok 15 min. Co jest nie tak? POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem usunięty. Powód? zmieniłem na inną wersję Enigmy, zrezygnowałem z "AAF-Serverupdate-Image_tf7700_USBFUL", znalzłem w sieci Enigmę2 pod ten tuner "Team Ducktales' Enigma2 image for the TF7700HDPVR Release 0.4.1" jest to wersja z sierpnia 2009, trudno mi ocenić jej funkcjonalność nie widziłem innej wersji na chwilę obecną w stosunku do firmowego oprogramowania dla TF7710 HDPVR - to przysłowiowe niebo a ziemia. Teraz dopiero widać możliwości tego tunera. Wracając do opisywanego wyżej problemu, przyczyną nie wgrania się tamtego firmware mógł być także system plików na pendrive, może to śmieszne ale po kolejnym sformatowaniu pendriva do systemu FAT32, zwiększyłem rozmiar klastrana na maksymalny i to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kamil1979 odbierz poczte prywatna tam masz odpowiedż na swoje pytania.

 

 

A przy okazji WIELKIE DZIĘKI dla Lantra za wszelką pomoc. Wgrana "AAF_E2_Summer_Image_tf7700_USBFULL" narazie jest ok chociaż nie działa mi History Channel z Cyfry brak obrazu i sa problemy z odczytem dwóch modułów na raz, zazwyczaj rozpoznawany jest ten w górnym slocie po za tym sofcik extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marbud :)

bawię się Enigmą i końca nie widać :) Soft jest o niebo lepszy od firmowego. Teraz jestem na etapie budowania list kanałów w DreamBoxEdit, ciężko mi idzie ale jakoś walcze. Nie wiem jak przypisać numerki do moich kanałów i po załadowaniu ich na tuner widzę moją listę tylko do momentu zmiany listy na którąś z menu "wszystkie" , "satelity", 'provider", "ulubione".

 

No i u mnie zegar się poźni 10 minut, całe EPG - 10 minut do tyłu, zmieniałem już strefy czasowe ale nic nie pomogło :(

I muszę resetować w ustawieniach moduł POLSAT żeby zaskoczył (mam dwa moduły, astona dla C+ i polsat.

 

Macie może jakiś pomysł na ustawienie zegara ? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ufff...

po 2 tygodniach chyba już w miarę opanowałem te Enigmę

Listy z DREMBOX'a śmigają z numerkami, zegar przestawiony :)

 

U mnie się spóźniał 10 minut,

Znalazłem rozwiązanie na niemieckim forum:

 

Łączymy się z naszym tunerem przez telnet który pozwala zadawanie wykonywalnych poleceń - jak skorzystalem z darmowego PUTTY:

jako host podajemy aktualny adres IP naszego tunera

typ połączenia: telnet

user: root

 

wklepujemy komendę:

tffpctl --gettime (żeby sprawdzić aktualny czas)

 

żeby zmienić czas wpisujemy własny:

tffpctl --settime yyyymmddhhmmss

 

później robimy rebo tunera:

tffpctl --reboot

 

jak się pojawi jakiś crashlog po restarcie tunera ignorujemy przyciskiem EXIT i działa :))))

 

w końcu EPG wyświetla wszystko we właściwym czasie :)) ze złym czasem pokazywał mi audycje które już się skończyły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie Dreambox Editor przypisujesz do danego prograu wybrany przez ciebie picon ( białe, czarne , niebieskie , złote itp. jakie ci się podoba ) nastepnie wpisujesz lokalizację w Topfieldn Eniagma2 i przesyłasz do odbiornika. Lub można ręcznie z pilota za pomocą pluginu Dream-Explorer ( ten plugin minn do kopiowania na dysk zewnętrzny zapisane pliki itd. ) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...