Skocz do zawartości

TechniSat Digit HD8-S


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszukiwarka nie znalazła, przeczytałem więc wszystkie Twoje posty i znalazłem, że SX to wersja eksportowa. Ale czym się różni, tego nie znalazłem.

Jesteś dla mnie guru w tym temacie, więc doradź: czy DIGIT S (albo SX) też ma problemy ze współpracą z HDD? Bo kilka takich głosów na forum znalazłem.

Jeśli tak, to poszukam z HDD wbudowanym.

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Sprzętowo S od SX nie różni się niczym. To są te same dekodery. Różnice są w sofcie - SX jest lepiej dostosowany do polskiego rynku, w tym wspiera EPG Media Higway. Z drugiej strony S ma nowszy soft. Tyle, że aktualna wersja softu dla S jest zepsuta - optymalna jest wersja 9 -czyli w sumie starsza niż ma SX. :) Podsumowując: SX. Pamiętaj, że HD8-SX ma jeden tuner! To nie jest sprzęt który umożliwia nagrywanie dwóch programów naraz! Jeśli to Ci nie przeszkadza weź HD8-SX. Powinieneś być z niego zadowolony - sprzęt ma co prawda poważne niedoróbki w sofcie, ale to będzie widoczne dopiero dla tzw. "Power Usera". Zwykły użytkownik zobaczy praktycznie niezawodny tuner z b. dobrą jakością obrazu. Niestety HD S2 czy HD S2X zdecydowanie odradzam. To jest sprzęt z archaicznym softem, praktycznie nie rozwijanym od lat. Rażący jest zwłaszcza brak implementacji części funkcji obecnych w HD8-S. Na dzisiejsze wymagania i oczekiwania użytkowników HD S2 to niestety zupełna porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kkuba za info i za ofertę. Kupiłem jednak Kathrein UFS912, który ma zdecydowanie wyższe notowania w niemieckich testach. Ma wprawdzie

tylko 2 gniazda CA (brak czytnika), ale moduły dla C+ i Conax mam. Cena 169 EUR plus 18 EUR przesyłka. Trochę mniej elegancki od Digita, ale

podobno stabilny. Oparty na Linuxie. Zobaczę jak się będzie sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy soft - wersja 12. Wygląda, że pracowano nad współpracą kilku modułów. Efekty mówiąc szczerze średnie. Co prawda nie sypie komunikatami "brak kanału w abonamencie" ale za to długo przełącza kanały HD. Szatkowanie kanałów HD z modułem Cyfrowego Polsat bez zmian - znaczy tragedia. Przeniesiono ustawienia HDCP do menu ustawienia systemowe. Po szybkim obejrzeniu tzw. nowości powrót do jedynej "słusznej" i stabilnej wersji 9. Wersji 12 nie polecam, jak zwykle ostatnio w Technisacie nie przetestowana i z błędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dobrego oprogamowania jak na polskie warunki wszystkich Technisatow( tak jak i innych znanych firm np: Humax) nigdy sie nie doczekamy jest to dobra i solidna firma niemiecka tyle ze zawsze w pierwszej kolejnosci zadba o swoj interes na rynku niemieckim,chyba ze ktoras z polskich platform satelitarnych nawiaze prawdziwa wspolprace z ta firma tak jak bylo z TNK-SD. Jesli chodzi ojakosc obrazu HD i SD jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Mam ten odbiornik już prawie dwa lata i ogólnie niezłe wrażenia.

 

W środku zajęte oba CI.

Jeden moduł CP (użyczenie, familijny+sport HD) działa tak sobie a czasem kiepsko, pojawiają się makrobloki.

To na pewno wina modułu i softu. Działa trochę wolno.

Choć trudno narzekać skoro CP chyba już modułów nie oferuje tylko promocyjnie wydłuża umowy na lata...

W drugim gniazdku mam C+ (Mulitpakiet z Orange) Astoncrypt 2.26 który działa rewelacyjnie.

To mnie akurat kosztowało, ponieważ wcześniej zakupiony moduł nagle zaczął wariować,

C+ zmienił coś i zaczęły się problemy.

Obraz jest naprawdę znakomity. Porównywałem z Fergusonem i różnicę widać.

BTW, warto pamiętać, że za obraz odpowiada także/przede wszystkim TV, choć sygnał to podstawa :D

 

Podsumowując, nie zależało mi na PVR (nadal uważam to bzdet) i kupiłbym HD8-S jeszcze raz.

Nowy soft (u mnie) to 2.40.0.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Mam zamiar kupić,ten dekoder i chciałem się od was dowiedzieć i poradzić...

Co do tego sprzętu..Słyszałem że ma on Bardzo dobrą jakoś obrazu..?

A naj bardziej mi o to chodzi i będzie mi on słuszył do odbioru cyfry+

przez moduł AstonCrypt v2.25..innych modułów i kart w tym tunerze nie planuję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeczytałeś poprzednich parę stron tego tematu i drobne bolączki tobie nie przeszkadzają to jest to dobry wybór, tak obraz te odbiorniki mają b.dobry.

A tak z innej beczki to nie ma odbiornika idealnego bo w dzisiejszych czasach kiedy w softach jest coraz więcej funkcjonalności zawsze i w każdym sprzęcie można odnaleźć jakieś niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zamierzam kupić dekoder TechniSat HD8-S i czytając cały wątek mam jedno i konkretne pytanie. Czy dekoder ten dobrze współpracuje z modułem Aston 2.26 i spliterem RFlink100 oraz czy dobrze działa moduł Cyfrowego Polsatu HD. Zaznaczam, że dekoder mam zamiar zamówić z wgranym softem nr 9 (ponoć najlepszy). Proszę o możliwie szybką odpowiedź. Szukałem innych dekoderów spełniających moje wymogi i wydaje mi się, że ten jest najlepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Skąd pobrać oprogramowanie do tunerka w wersji polskiej ?

Na stronie technisat.pl w "Oprogramowanie i sterowniki" jest "Software-Version 2.40.0.12-1509e Data publikacji: 16.03.2011" ale w języku DE

Podobnie jest na na www.technisat.com

A szukam oprogramowania z menu po ludzku ...

 

Z góry dzięki za jakieś info, pozdrawiam.

 

PS: używam jakiś czas ten tuner-ek i przyznam że elegancko ma rozwiązaną sprawę nagrywania i edycji filmów na dyskach podpiętych pod USB. Korzystałem już praktycznie z dysków każdej marki (nawet takiej egzotycznej jak a-DATA) i różnych rozmiarów (od 120GB do 2TB) i bardzo , bardzo rzadko ten tuner spartolił jakieś nagranie. Pod tym względem - rewelka i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie przebrnąłem przez cały temat i mam kilka pytań odnośnie wersji SX. Posiadam cyfrę+

1) Czy tuner współpracuje ze spliterem RFlink100?

2) Nigdzie nie było o tym mowy więc pewnie nie ma możliwości aby czytnik CONAX stał się MCAS?

3) Rozumiem, że moduł AstonCrypt 2.26 dekoduje wszystkie kanały?

4) Czy jeżeli nagrywam jeden kanał to mogę jednocześnie oglądać to co nagrałem wcześniej?

5) Posiadam już dysk Seagate FreeAgent 1TB. Czy są z nim jakieś problemy na tym tunerze?

6) I w sumie najważniejsza sprawa. Czy nie ma problemów z napisami podczas odtwarzania nagrania z c+f HD? Obecnie mam Opticum 9500 który tego nie potrafi i dlatego szukam czegoś nowego.

7) Na polskiej stronie producenta jest tylko najnowsza wersja softu 2.40.13.4-1565. Pisaliście, że te najnowsze są nie do przyjęcia. Skąd pobrać starsze wersje do modelu SX?

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 - ma FAT32. :) Wszystko potem to większa lub mniejsza kaszana (raczej większa). Ale po co Ci dysk FAT32? Masz wtedy niepotrzebne kłopoty z wielkością plików. Nagrywasz normalnie na Technisacie i podpinasz drugi dysk FAT32 (to zawsze działo) i robisz eksport plików. Albo w ostateczności podpinasz dysk z Technisata do komputera i ściągasz DigiExtractorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 - ma FAT32. [...] Nagrywasz normalnie na Technisacie i podpinasz drugi dysk FAT32 (to zawsze działo) i robisz eksport plików.

OK, dzięki serdeczne za cenne rady i wskazówki.

Tylko jeszcze nadal nie wiem skąd to oprogramowanie "9" pobrać.

Co do zapotrzebowania na FAT32 to chodzi o archiwizację filmów, dużo nagrywam bo na razie był brak czasu na oglądanie, zresztą niektóre wyjątkowe filmy chciałbym sobie zostawić na drugie obejrzenie za kilka latek ...

Mając wgląd na kompie lepiej byłoby mi zadecydować na który dysk sobie zgrać dany film, zresztą eksport/kopiowanie z dysku na dysk poprzez tuner trwa masakrycznie długo ...

Większość filmów nie przekracza 4 GB więc problemu wielkiego by nie było , chyba że, FAT32 stwarza inne kłopoty ... może bardziej przycina, albo gorzej tunerowi operować plikami czy coś w tym typie ? ktoś korzysta z FAT i może się wypowiedzieć w tym temacie ? no i skąd w końcu pobrać dziewiątkę ?

 

DigiExtractorerem chyba się pobawię, są jakieś polskie strony użytkowników tego soft-u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...