Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem ....trochę namieszał ostatni wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dopuszczający możliwość używania dowolnej platformy ,obowiązuje też dyrektywa "Telewizja bez barier" ,dla przykładu tnk używają tysiące polaków za granicą jak i również obcokrajowców więc ochrona praw autorskich i licencji raczej iluzoryczna .Być może TV Puls chce aby operatorzy platform płacili za możliwość emisji tego programu ,nawet gdyby opłata była niewielka powiedzmy 5 groszy od abonenta to przy takiej ilości osób korzystających z platform cyfrowych miałoby to sens ekonomiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi to ktoś wyjaśnić - jaki jest sens zakodowania TVP Puls z satelity ,skoro będzie on dostępny za darmo z nadajników naziemnych ? ,przecież nie ma w tym wcale logiki ,chyba ,że oba pulsy będą się różnić

Chodzi tutaj o koszty licencj na zagraniczne programy. Licencje na dany kraj są tańsze (nadawanie naziemne) a gdy programy są nadawane z satelity FTA to licencja jest droższa. Filmy też to obejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał TV Puls będzie dostępny dla wszystkich operatorów platform i sieci kablowych za darmo, a gwarantuje to nowa ustawa (wszystkie kanały ogólnodostępne z nadajnika naziemnego mająbyć obowiązkowo dostępne dla wszystkich abonentów platform cyfrowych i sieci kablowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Maveric" to taka "oficjalna formułka" z tą licencją to by miało sens gdyby możliwości techniczne w 100% pozwalały na emisję danego programu w konkretnym kraju.Zgodzę się kodowanie trochę ograniczy darmowy odbiór ,ale go nie rozwiąże .Kto oglądał dalej będzie oglądać np.za pomocą ofert pre-paid a takie oferują wszystkie platformy działające w Polsce .Nadawanie naziemne też nie zapewni dokładnego pokrycia kraju - zapewne sygnał będzie dostępny w pewnej odległości od granicy ,chyba że podobnie jak na Ukrainie również muxy zostaną zakodowane.Kodowanie jest raczej "krokiem do tyłu" zmniejszą się wpływy z reklam.Wydaje mi się ,że Puls jednak liczy na jakieś wpływy od właścicieli platform cyfrowych .Przykładem mogą być działania TVP ,który sprzedał TVP Sport wszystkim operatorom (najlepszy interes zrobił Polsat zapłacił tylko za TVP Sport a resztę kanałów dostał gratis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi to ktoś wyjaśnić - jaki jest sens zakodowania TVP Puls z satelity ,skoro będzie on dostępny za darmo z nadajników naziemnych ? ,przecież nie ma w tym wcale logiki ,chyba ,że oba pulsy będą się różnić

 

Jest logika - logika finansowa. Wszystkie stacje, które nadają naziemnie i są kodowane na satelicie (m.in.TVN, TVP1, TVP2, Polsat) płacą za licencję na nadawanie danych programów tylko na terytorium Polski, a nie na obszarze całej Europy, więc za licencje płacą mniej. Tak było, jest i będzie. Dobry ruch ze strony stacji. Wraz z zakodowaniem emisji satelitarnej polepszy się zawartość programowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładem mogą być działania TVP ,który sprzedał TVP Sport wszystkim operatorom (najlepszy interes zrobił Polsat zapłacił tylko za TVP Sport a resztę kanałów dostał gratis).

Kanałów TVP HD i TVP Seriale z całą pewnością Cyfrowy Polsat nie dostał gratis. Chyba miałaś na myśli (pisząc "resztę") kanały: TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia i TVP Polonia - ale te programy to wszyscy operatorzy dostają za free. Zresztą wystarczy spojrzeć, jakie programy dostępne są w bezpłatnym MUX-3, a jakich brak i wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że TV Puls jest w MUX 2.

Więc losu TVN Warszawa nie podzieli, bo będzie w prawie całej Polsce naziemnie.

Jeśli zakodowanie TV Puls by poprawiło ofertę programową (znikną licencje na całą europę, ze względu na niekodowany przekaz), to jestem jak najbardziej za zakodowaniem sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie chyba wszystkie stacje w MUX-2 są kodowane na satelicie oprócz TV Puls, więc nie niech kodują i będzie kasa na ciekawe pozycje programowe. Mam nadzieję, że nie będzie tak jak z TV4, gdzie praktycznie nic ciekawego mimo kodowania nie ma. Ale Puls już teraz jest na dobrym poziomie, więc może być coraz bardziej konkurencyjny dla Polsatu i TVN po zakodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym konkurencyjny? W "Animkach" czy "Goło i wesoło"? To poziom Polsatu sprzed dobrych 10 lat i taki Puls w zadnym wypadku nie będzie konkurencyjny dla głównych stacji. Ale że kanał znalazł własną niszę - temu nie sposób zaprzeczyć. Jakąś oglądalność mimo badziewiastej ramówki też osiągnął, więc jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tim" - wywnioskowałam to po tym artykule (ale być może się mylę chociaż nie sądzę)

 

http://tvpolsat.info/news.php?readmore=1745&c_start=0

Wracając do tematu TV Puls myślę że równoczesne nadawanie drogą satelitarną i z nadajników NTC jest ekonomicznie pozbawione sensu .Powiedzmy ,że nawet odpadnie część opłat licencyjnych ,to znowu dojdą kolejne za używanie systemu kodowania ,spadną też zapewne wpływy z reklam.Nawet jak operatorzy satelitarni dołączą Puls do swojej oferty to konkurencja jest tak silna ,że stacja po prostu sobie rady nie da -jedynie zaznaczy tam swoją obecność.Myślę że szansą dla tej stacji byłby przekaz naziemny z równoczesnym całkowitym zaprzestaniem transmisji satelitarnej .Dla zbudowania dość dobrej oferty programowej nie potrzeba wyszukanych drogich programów wystarczy kilka sprawdzonych pozycji .Weźmy taki przykład teraz są tam emitowane dwa polskie seriale "Ekstradycja" "Dom" założę się że te dwa filmy skupiają więcej lub tyle samo widzów co każdy inny emitowany program na tej stacji .Gdyby Puls poszedł za ciosem i emitowałby większą ilość sprawdzonych polskich filmów to prawdopodobnie przejąłby część widowni z kanałów "TVP Seriale" i "Kino polska" podobnie można by zbudować cały program na kilku solidnych blokach tematycznych - przejąć część widowni z innych stacji oraz starać się pozyskać nowych widzów .Co o ty myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś niemieckie stacje sobie radzą nadając FTA. I polskie sobie kiedyś radziły za czasów analogu.

Chciałem o tym napisać od razu, ale pomyślałem, że Polska, to nie Niemcy :P W PL jest wszystko płatne i kodowane. A za darmo już wymarło.

 

@Boogeyman

W TV4 jest coraz to więcej własnych programów, a w TV Puls? Dodam, że filmy i seriale też lecą lepsze. Nie ma co porównywać TV4 do TV Puls.

 

Wracając do tematu TVP Puls myślę że równoczesne nadawanie drogą satelitarną i z nadajników NTC jest ekonomicznie pozbawione sensu .

Dlaczego piszesz TVP Puls? Już drugi raz popełniasz ten sam błąd, a myślałem, to literówka z Twojej strony. Puls nie ma nic wspólnego z TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał TV Puls do sieci kablowych, IPTV stacji nadawczych NTC może być dostarczany drogą światłowodową, która w Polsce zaczyna być coraz powszechniejsza.

a TV Puls mógłby być kodowany tylko w systemach jakie używają platformy satelitarne.

Jednak gdy MUX 2 osiągnie poziom 98% wtedy sygnał powyższe instytucje będą mogły pobierać z przekazu naziemnego.

Ważne aby dobrze zaplanować taki manewr a opłaty za licencje zmaleją i jest szansa na poprawienie i tak coraz lepszej oferty programowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...