Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W spadku po umowie sprzed 2 lat został mi taki właśnie dekoder Polsatu.

Moje pytanie brzmi czy mogę na nim bez karty uruchomić kanały niekodowane? Właśnie go sobie sprawdzam ale na ekranie jest komunikat "dekoder zablokowany, skontaktuj się z operatorem platformy cyfrowej".

 

Jeśli jest to możliwe, prosiłbym o informacje co trzeba zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem. Wysłałem mailem nr dekodera, informacje odnośnie dekodera i wprawdzie nie otrzymałem informacji zwrotnej ale widzę, że dziś jest komunikat o następującej treści:

"Brak karty w dekoderze - włóż ważną kartę".

 

Czyli już powinno działać?

Tylko dlaczego mam wkładać ważna kartę? Z tego co czytałem to w tym dekoderze do odbioru FTA karta jest zupełnie zbędna?

 

Znalazłem jakąś starą kartę, ale jej włożenie do dekodera nic nie daje z oczywistych względów (i pojawia się dodatkowo komunikat "Błąd 09 problem z kartą")

 

Czy coś jeszcze należy ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do postu

Ja już drugi raz mam błąd 09 a to dlatego że nie oglądam FTA z hotbirda tylko z astry. Obowiązkiem Cyfrowego polsatu jest po rozwiązaniu umowy udostępnić oglądanie FTA. Za 1 razem odblokowali mi i powiedzieli (infolinia)że błąd się już nie powtórzy nawet jak będę oglądał z astry i miałem spokój parę miesięcy. Teraz jak im napisałem maila że mam znowu błąd 09 to odblokowali mi z hotbirda, a jak chcę pooglądać z astry to mam błąd 09. Pozatym odpisali mi :

Uprzejmie informuje, że Cyfrowy Polsat nadaje programy z satelity HOTBIRD. Jednocześnie nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości odbioru kanałów z Satelity Astra.

No i się zastanawiam czy mają rację, bo skoro dekoder nie jest już ich własnością to powinienem oglądać na nim co ja chcę skoro jest taka techniczna możliwość) a nie co oni chcą abym oglądał.

Ma ktoś ten sam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dekoder Echostar DSB 616 ale są to prawie bliźniacze dekodery. Też mam tak jak ty. Co jakieś trzy miesiące muszę przenosić dekoder na jakiś dzień do innego pokoju po to tylko by podłączyć go do HotBirda i się odblokował. Denerwuje mnie to też, ale co poradzę? A może ma ktoś sposób na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym odpisali mi :

Uprzejmie informuje, że Cyfrowy Polsat nadaje programy z satelity HOTBIRD. Jednocześnie nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości odbioru kanałów z Satelity Astra.

No i się zastanawiam czy mają rację, bo skoro dekoder nie jest już ich własnością to powinienem oglądać na nim co ja chcę skoro jest taka techniczna możliwość) a nie co oni chcą abym oglądał.

Ma ktoś ten sam problem?

Ja z kolei dziś otrzymałem maila o takiej treści:

Uprzejmie informuję, że sygnał został ponowiony. Jednocześnie przypominam, że aby odbierać kanały ogólnodostępne należy przestawić dekoder na satelite Astra (19,2°E).

Więc wychodzi na to, że Tobie rekomendują Hotbirda a mi Astrę :lol2:

 

I teraz pytanie laika - czy wiąże się to z zabawą z talerzem? Wcześniej odbierałem kanały z Hotbirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martin-76 proponuję przeczytać "Wstęp" instrukcji obsługi Twojego dekodera.

 

Instrukcja gdzieś się zapodziała, ale na pewno to coś w rodzaju ..do poprawnego działania dekodera konieczne jest ustawienie anteny na satelitę hotbird 13'E..

 

Nie pozostaje nic innego jak tylko oglądać astrę i aktualizować się na hotbirdzie czyli monoblock lub zez jak koledzy podpowiadają i nie ma innego wyjścia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
DSB-717 można, DSB-717A nie można. Oba wyglądają identycznie.

To jak je rozróżnić jeśli wyglądają identycznie? Wymieniłem uszkodzonego Samsunga na tego Echostara. Na obudowie jest DSB-717. Pomimo tego że dostałem nowy dekoder to już mam ochotę w...ć go w [beep]ę. Nie mogę (albo nie potrafię) ustawić swojej listy kanałów. Ps. właśnie doczytałem że rozróżnia się je po wersji oprogramowania (moja: 4.1 POLSAT - 210P) czyli DSB-717A... niestety. Czy to się zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli sprzęt do wymiany, nie spełnia mojego warunku numer 1. Już tylko dla ciekawości spytam czy też macie na telewizorze 16:9 "przymusowe" rozciąganie obrazu do boków przy kanałach nadających w 4:3 i letterboxie np. na Polsacie SD? Mam ustawienia obrazu: w telewizorze 16:9 i w dekoderze również 16:9. W Samsungu S305G (jaka szkoda że się zepsuł) miałem do wyboru kika ustawień obrazu (4:3, 16:9, letterbox, itd.), a w tym dekoderze jest tylko wybór 4:3 i 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie cały wątek o tym dekoderze (717A) i zastanawia mnie jedno: jak ktokolwiek chce cokolwiek mieć z tym badziewiem do czynienia?! Samsung S305G, w porównaniu z tym, to sprzęt klasy LUX. W tej chwili zastanawiam się już nie jak ułożyć swoją listę kanałów (co wymaga kilku kombinacji, a która może w każdej chwili zniknąć), ale kiedy i na jakich zasadach wymienić ten dekoder na inny. Chyba czas definitywnie zerwać z SD, a zacząć nową erę HD (szkoda że telewizor "tylko" HD Ready)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@16:9 rulez

 

// Chyba czas definitywnie zerwać z SD, a zacząć nową erę HD (szkoda że telewizor "tylko" HD Ready).. // to , że TV jest HD Ready wcale tak mocno nie przeszkadza , obraz będzie w przyzwoitej jakości .

Kanały HD nadawane przez CP też nie są takie jak powinny być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I znowu mam ogromną prośbę o pomoc ,jeżeli pomyliłam działy bardzo proszę o wyrozumiałość

Czy dekoder Echostar DSB 717 będzie współpracował z monoblockiem opticum LMP 04 H , z tego co wyczytałam no forum ten dekoder jest kapryśny i nie zawsze chce, czy oprócz tego opticuma jest jakiś inny monoblock ,który nie będzie sprawić kłopotu .Zakładając że odbiór z Hot Birda 13,0 E +Astra 19,2 E antena oryginalna dostarczona z dekoderem .Serdecznie dziękuję z góry za odpowiedź .Pozdrawiam Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...