Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.14B2 dla 100/100E/200/120/220


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, u mnie dalej lekkie przesuniecie. Bodajże jest to już 3 w kolejności soft gdzie to występuje. Testowałem na szybko na TVP1 TVP2 TVP info.

 

Ponadto próba wgrania tego softu przez USB skutkowała u mnie napisem niepoprawny BIN. Plik był dedykowany dla 100E i nie miał długiej nazwy więc nie wiem czemu taki komunikat... Nie ryzykowałem i wgrałem od razu poprzez RS232. Po wgraniu przeskanowałem niebo, nie wgrywałem ani starej listy ani też żadnej innej ściąganej z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Na A200 wyświetla się:

 

"BIN nie pasują do siebie, Czy nadal chcesz uaktualnić?"

 

Boję się, że skończy się to to ASH.

Dodam, że pobrałem dobrą wersję A200_20110620_V2.14B2.abs (wgrywam przez USB) na wersji producenta 2.11B7.

 

Czyżby Ferguson nie sprawdzał co publikuje??

Aktualizacja przez sieć pobrała tylko 77% i dalej nie poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mimo tego komunikatu można aktualizowac przez USB?

Sprawdziłem aktualizować się da ale swojej listy kanałów już nie mogłem wgrać. Też wywala jakiś komunika z bin i czy kontynuwać mimo to ale nie da się. Na mojej liście ustawiłem allcode bootloader i przywrócił poprzednie orogramowanie wraz z listą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mimo komunikatu można śmiało wgrywać z USB :lol2:

 

Soft nie jest kompatybilny wstecz...

Wydaj się to oczywiste bo dodanie nowych funkcji wymagało pewnie od twórców

re-organizacji pamięci. Więc wgrywanie na siłę lub marudzenie że jakieś

stare listy kanałów nie działają nie ma sensu. Trzeba stworzyć nową listę i tyle.

FastScan działa więc żadna to filozofia przeszukać satelitę :)

 

Z nowości najbardziej cieszy mnie obsługa m2ts bo tak nagrywa filmy mój aparat no i pogoda online, która wygląda tak:

7641888_bigthumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Brain tylko tak jak napisałem nie mogę później wgrać swojej listy programów. Mimo komunikatu, że z bin coś nie tak i czy kontynuować nie wgrywa jej. Niestety nie jestem fanem fastcan. Czemu nie ma już list przygotowywanych na stronie Ferdka po danego dostawcę? w moim przypadku C+??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja żeby wgrać swoją listę programów, to jest hexeditor i ręczna zabawa.

1) robimy Dump obecnego softu z listą

2) do pliku z nowym softem przenosimy ostatnie 18*65536 bajtów(z pliku Dump)- (to są defaultdb i userdb) pod ten sam adres.

3) tak spreparowany plik wgrywamy przez USB do dekodera

 

Po uruchomieniu odbiornika trzeba odznaczyć wszystkie satelity, zapisać. Następnie zaznaczyć to co było i zapisać.

Po tym zabiegu lista będzie przeniesiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatecznie udało się zrobić aktualizację przez sieć i w tym wypadku tuner nie zgłaszał problemów. Jednak nic nie da się zrobić z Dump (nie da się przywrócić listy programów), co więcej edytor na komputerze PC nie otwiera nowego softu (zgłasza nieznany format bin). Trzeba czekać na kolejną wersję softu tym razem, kompatybilną wstecznie (z innymi wersjami 2.0).

 

Co do samego softu, to czytnik rss nie czyta RSS 2.0 które zaczyna wypierać inne wersje, więc nie wiem po co dali coś takiego.

FastScan dla TNK HD wyszukuje programy cyfry plus.

Obraz jest subiektywnie gorszej jakości niż na poprzednich wersjach.

 

EPG działa szybciej.

Kanały minimalnie szybciej się przełączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Pogorszyła się też jakość obrazu w stosunku do softu 2.08B4. Za wzór jakości obrazu powinni wziąć soft 1.05B1 tam obraz żyleta ( szkoda ze rozjeżdża się na tym sofcie dźwięk i obraz na kanałach HD po dłuższym czasie oglądania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dzieje się to co przewidywałem prawie rok temu. "Specjaliści" z Fergusona dodają do oprogramowania aplikacje pogodowe, może w następnej wersji będzie horoskop albo jakaś inna latarka - niestety zapominają o podstawowych funkcjach tego tunera satelitarnego, którymi są: jak najlepsza prezentacja obrazu i dźwięku, prawidłowe nagrywanie i odtwarzanie audycji, sprawne epg... można wymienić jeszcze kilka innych. A tu... jak zauważył kolega adasiek78 jakość obrazu spada, o braku synchronizacji dźwięku z obrazem juże nie wspomnę bo... to występowało od dawna i naprawdę jest żenujące!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...