Skocz do zawartości

DVB-T Czestochowa


nboxer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

......a analogowy przełączony na zapasowy, stąd problemy. Sytuacja potrwa tak do soboty 30.04. Oficjalnie mówi się o pracach antenowych, a nieoficjalnie o tym, że nadajnik z Klepaczki nadający na kanale 39 kolidował z nadajnikiem z Czech na tym samym kanale. Jednak w Czechach robią przenosiny z kanału 39 na inny od 30.04 i problemów nie będzie.

 

EDIT: Zdaje się, że włączono nadajnik we Wręczycy/Klepaczka bo kanał 39 świeci u mnie z kanałami MUX-2. Dom - 15km od nadajnika. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, posiadam tuner klucz USB firmy Realtek i podpinaną do niego antenę http://www.sandberg.it/product/Mini-DVB-T-Dongle - dokładnie takie urządzenie. Zainstalowałem progDVB jako oprogramowanie do odbioru i teraz tak, sygnał wykazuje jako 55 % ale nie wykrywa mi żadnych programów na 39 kanale z Wręczycy. Moje pytania jeśli ktoś może mi pomóc. Czy działa już prawidłowo ten nadajnik, czy moc sygnału 55 % jest wystarczająca i czy ktoś ma podobny problem z niewykrywaniem programów/stacji TV ?. Mieszkam na Wrzosowiaku ul 11-Listopada 4 piętro antena w/w za oknem. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=37899#p37899. Możesz zacząć od dłuższych ramion 'T', nie po 12cm, a powiedzmy, po 18cm i potem w czasie prób symetrycznie skrócić. W tym wątku http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=1234 też było to opisane, także w wariancie z dipolem w 'X'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przekręcić antenę bo Wręczyca nadaje.

 

Przekręciłem...

 

Po kilku próbach znalazłem odpowiedni kierunek z najmocniejszym sygnałem ale był za słaby aby dobrze odbierało. Chyba, że to była zmyła i odbierałem z odbicia ale wątpię bo wiem w którą stronę mam Częstochowę i Wręczycę względem miejsca gdzie mieszkam :-).

 

Antena wróciła na wcześniejszą czyli kierunek Kalisz - Mikstat. Sygnał mam mocniejszy i stabilniejszy pomimo większej odległości.

Może w odbiorze sygnału z Wręczycy przeszkadza mi kopalnia Bełchatów a właściwie odkrywka Szczerców ze swoim zwałowiskiem, które ma po drodze sygnału w odległości jakiś 30 km ode mnie.

 

Jedynie pierwszego dnia jak Wręczyca ruszyła miała mocniejszy sygnał niż Mikstat. Na drugi dzień Wręczyca się cieła a ustawienie na Mikstat w 98 % daje mi stabilny obraz jak do tej pory.

 

Chwilowo zostaje na Mikstat jak nic się nie zmieni. Później po przeprowadzce zmienię antenę na coś lepszego i ustawie już na stałe w konkretnym kierunku choć pewnie do tego czasu ruszy MUX 2 z Łodzi (lub okolicy) i MUX 3 z Łodzi zwiększy moc bo teraz to tylko dolatują do mnie tylko szczątki sygnału i czasem widziałem tylko slajdy o ile się coś pojawiło (nadajnik 0,4 kW i odległość ok. 50 km).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe. Czy tydzień temu i od wczoraj Wręczyca nadaje już z docelową mocą ? Bo jeśli nie i to tylko część mocy to może to być powód dlaczego Mikstat działa lepiej pomimo większej odległości. No chyba, że jednak ma tu znaczenie ukształtowanie terenu i inne zakłócenia po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie masz to już na tym układzie co masz anteny nic nie będzie. Nadaja od wczoraj więc musisz zmienić albo antenę albo wystawić ja na zewnątrz i szukać.

I mam pytanie do użytkowników kanałów z Wręczycy na tunerze w TV: o ile w święta sygnał był ekstra to teraz dziwnie u mnie faluje od 99% nawet do zaniku obrazu 10%. Dzieje się tak srednio co 10 sekund. Czy u Was jest OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór sygnału Z Częstochowy w Jaworzu k/Bielska Białej na antenie kierunkowej Log ze wzm.LG-1.Wg skali TV Sony to na poziomie ''średni-wysoki.W godzinach wieczornych jest jeszcze lepiej.Skorygowałem jednak ustawienie anteny niż dotychczas na Katowice -Kosztowy i sygnał jest stabilny przez całą dobę.Czy ktoś z Was też ''łapie'' sygnał z Częstochowy na Podbeskidziu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanie do użytkowników kanałów z Wręczycy na tunerze w TV: o ile w święta sygnał był ekstra to teraz dziwnie u mnie faluje od 99% nawet do zaniku obrazu 10%. Dzieje się tak srednio co 10 sekund. Czy u Was jest OK ?

 

 

Dlatego, że Czesi mają z nami problem http://forum.digizone.cz/index.php?topi ... 4#msg12854

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z góry przepraszam jak coś proszę o usunięcie posta albo przeniesienie. Jestem Całkowitym laikiem. Posiadam tv z liveboxa i tnk. Nie mam tam możliwości oglądania np POLSATU. wiem że np. tnk jest dostosowana do dvbt. Tylko prosze mi powiedzieć łopatologicznie co mam zrobić, czy muszę mieć jakąś dodatkową antenę zewnętrzną.ewentualnie jakieś linki z odnośnikami gdzie mogę na ten temat poczytać

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...