Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Problemy są tego rodzaju, że moduł pozostawiony np. na 12 godzin na kanale spoza oferty TNK HD traci uprawnienia i muszę zrobić restart. Takich numerów nie odstawia np. moduł CP - mogę nawet po kilku dniach wejść na kanał z uprawnieniami CP i natychmiast pokazuje się obraz.

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - eNce nie chce się inwestować w moduły. Wychodzą z założenia "wysłuchaliśmy wielu narzekań motłochu, zrobiliśmy moduł to niech teraz się zamkną i nie narzekają". Oczywiście słowa motłoch użyłem tu w charakterze ogółu wszystkich tych, którzy narzekają nie mając na celu obrażania kogokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie jak przewaks, najpierw zwlekali z modułem ,a teraz nie potrafią zadbać o użytkowników . N nie wiadomo dla czego nie wypełnia nakazu sądu z przed kilku lat, gdzie platformy zostały zobowiązane do udostępnienia swojego sygnału odbiorcom ,którzy korzystają z odbiorników niezależnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo dla czego nie wypełnia nakazu sądu z przed kilku lat, gdzie platformy zostały zobowiązane do udostępnienia swojego sygnału odbiorcom ,którzy korzystają z odbiorników niezależnych.

Jak to nie wiadomo? Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o kasę. Platformy za dużo zainwestowały we "wspaniały" sprzęt, który rozdają/dzierżawią użytkownikom i teraz za wszelką cenę chcą aby odbiorcy końcowi z niego korzystali. A zasłanianie się VOD (o czym czytałem w innym wątku na naszym forum) mnie zupełnie nie przekonuje. Dlaczego bowiem ogranicza mi się dostęp do pełnej, podkreślam pełnej (włącznie z VOD) oferty danej platformy? Przecież zamiast robić VOD za pośrednictwem satelity, wystarczyłoby przenieść całą tą usługę online i wprowadzić jakiś zmyślny mechanizm logowania dla abonentów (hasła SMS-owe albo coś podobnego).

No ale cóż - jest jak jest i nikomu się nie chce egzekwować tego co sąd kiedyś nakazał. Przepraszam za odbiegnięcie od tematu bo wiem, że to nie miejsce na takie dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy coś wiadomo o terminie nowej aktualizacji modułu poprzednia w 24 stycznia była, czy coś przed świętami się pojawi?

 

moduł chodzi w miarę stabilnie przy częstym skakaniu potrafi się zawiesić i zaskoczyć na nowo a w najgorszym przypadku zawiesić uprawnienia ( albo wyciągamy moduł albo twardy reset w zależności od odbiornika )

 

najczęstsze błędy

* od EPG na TP 11449 raz jest raz nie ma ewentualnie mozolnie się wczytuje to zależy od oprogramowania tunera i procka, generalnie lepiej radzą sobie procki STI od ALi

* utrata uprawnień o czym było już pisane jeśli jest się po za oferta TNK HD to na pewno ma miejsce na arivie i x7/x4

* komunikat zakodowany pokazywać się na tvn24 i trzeba przełączyć na TVN HD aby znów wskoczyć na TVN24, to było już sygnalizowane na forum

 

Zauważyłem, że moduł sprawia problemy w odbiornikach z wejściem CI i to nie tylko na procesorach ali, na forum pisano, że niektóre sti maja problemy tak jak i ali możliwe, że chodzi o starsze procki. Czy ktoś na forum, ma może odbiornik ze wsparciem CI+, jak sprawuję się moduł?

 

Na opticumie primie i mini moduł działa stabilnie przełączanie trwa około 3 sek nie ma znaczenia czy kanał SD czy HD z EPG też nie ma problemów

 

Zresztą w mini mam ( sti 7111 450 MHz) procek podobny jak w odbiorniku o ile się nie mylę ADB 2850 ST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam moduł NCAM TnK HD włożony do tunera micro m160HD ( http://www.micro-nh.de/microm160hd/ ). Cena całe 30 zł ;) śmieszna ale warto było kupić.

Moduł i tuner współpracują w miarę stabilnie. Rzadko się zdarza zawieszenie czy gubienie uprawnień. Obraz bardzo ładny - nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym czasami się pojawiają ;) micro m160hd to klon Comag sl90hd. Jest jeszcze np. targowisko gdzie przywożą powystawowe rzeczy z zagranicy lub giełda elektroniczna we Wrocławiu. Pewnie w innych miastach też można też coś takiego spotkać. Trzeba tylko poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam pracuje ten moduł na Opticum 9500 HD ? U mnie po włączeniu nie widzi modułu, trzeba go w trakcie pracy odbiornika wyciągnąć i włożyć, wtedy zostaje zainicjonowany. Macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

(najnowsze oprogramowanie 1.2.63, na oryginalnym 1.2.57 to samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się bałem że moduł w Arivie 200 na starszym sofcie V1.07B1 mi nie pójdzie albo będą występować jakieś problemy ale nie jest najgorzej chodzą zarówno stacje z modułu jak i Karty Cyfry+ bez problemu też przełącza z SD na HD. A zjeździłem pół Łodzi żeby kupić ten moduł w Zgierzu nigdzie nie mieli nawet w Manufakturze nie było ciężko ogólnie jest dostać wszędzie mają komplety z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...