Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponowne,

 

Troche popytalem o Philipsa 6201 ale uwazam iz za ceny ktore kraza jednak sie go nie oplaca kupowac i nie miec w przyszlosci mozliwosci kozystania z kart innej TV niz Cyfra+ wiec wracam troche do punktu wyjscia.

 

Arive 100E, 100 i 200 moge sobie odpuscic z tego co pisal Taiszo i co wyczytalem w necie. Zostaje wiec Opticum x402/403 i X7 oraz teraz jeszcze zastanawiam sie czy dobrym wyjsciem nie byloby kupno Fergusona HF 8800 HD lub 8900.

 

Ktos mi moze podpowiedziec co bedzie najlepsze z tych tuerow? Przypominam ze zalezy mi na dobrym obrazie, w miare szybkim dzialaniu, zeby EPG chodzilo no i zeby byl jak najmniej niezwodny.

 

 

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergusona HF 8800 HD lub 8900 nie bierz. Z pośród dekoderów, które wymieniłeś one są najstarszymi typami i chyba nawet już nie mają wsparcia technicznego.

 

Odpowiedź na twój problem jest prosty. Zastanów się czy potrzebny będzie Ci dostęp do DVB-T ?(bo może masz już telewizor przystosowany do naszej naziemnej telewizji cyfrowej) Jak tak to bierz Opticum X7 , a jak nie to weź x402. Lepszego dekodera w tej cenie nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum x403 różni się tylko wejściem LAN i nic więcej. Moim zdaniem szkoda przepłacać

 

Wejście LAN w najnowszym oprogramowaniu do tego tunera posiada funkcję podziału uprawnień z jednej karty (Cyfra+, TNK) na inne odbiorniki Opticum w domowej sieci LAN.

 

P.S. Wejście LAN może także posłużyć do innych nielegalnych rzeczy ;) , ale o tych sprawach to na innym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taiszo a powiedz mi jeszcze odnoscie tego x402, jak sie maja sprawy z obrazem, EPG i szybkoscia po najnowszym sofcie? Czy wystepuja obecnie jakies problemy ktora moga denerwowac lub zniechecac do tego sprzetu? I czy jesli by byl dodatkowo CI z TNK lub POlsatem to wszystko bedzie dzialac?

 

A propo do tego tunka jaka antena bylaby najlepsza do niego i jaki konwerter aby mozna bylo odbierac nie tylko HB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Feniks1983

 

Polecam przeczytać specjalny wątek o tym dekoderze w dziale Globo i samemu ocenić opinie o tym dekoderze. Tam dowiesz się wszystkiego o nim.

 

Moim zdaniem obraz jest ok. (tak jak pisałem na pewno lepszy niż na twoim obecnym Pace), grafika EPG jest słaba , ale czytelna i do przodu na 7 dni, a szybkość porównywalna z innymi dekoderami. Jeżeli chodzi o moduły to z TNK HD działa bez problemu, a z Polsatem to nie wiem.

 

Do odbioru satelity nie potrzeba ci jakiegoś profesjonalnego sprzętu. Wystarczy, że zakupisz antenę min. 80cm , a jak chce odbierać Astrę to musisz zrobić zeza albo kupić monoblocka. Polecam się także zastanowić nad kupnem TWINA na przyszłość jakbyś miał kiedyś dekoder z nagrywarką lub chciał korzystać z multiroom itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, biorę multiroom (drugi dekoder pojawi się na działce) i pytanie mam - który z dekoderów sd aktualnie w sprzedaży przez c+ najlepiej brać? nie biorę pod uwagę żadnego z deko HD, bo już jeden w domu mam, a na działce mam stary 21'' sony, którego póki co nie zamierzam zmieniać ;)

 

myślałem nad strongiem (nie tylko ze względu na cenę;) - możliwość ustawiania kanałów wg. własnej kolejności do mnie przemawia, ale w sumie to doradźcie - który z dekoderów SD najlepszy do oglądania cyfry na zwykłym tv ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru satelity nie potrzeba ci jakiegoś profesjonalnego sprzętu. Wystarczy, że zakupisz antenę min. 80cm , a jak chce odbierać Astrę to musisz zrobić zeza albo kupić monoblocka. Polecam się także zastanowić nad kupnem TWINA na przyszłość jakbyś miał kiedyś dekoder z nagrywarką lub chciał korzystać z multiroom itp.

 

 

No wiec mimo informacji z innych zrodel odnosnie poprawy dzialania Arivy, zdecydowalem sie jednka na zakup Opticuma x402. Chcialem tlyko jeszcze dopytac, czy zeby nagrywac w tym tunerze cos na pendrive musze miec dwa kable pociagniete od konwertera (to jesli sie nie myle wymagane jest chyba tylko przy tunerach z dyskiem)? I jak to jest, jesli chcialbym cos nagrywac to tylko to co ogladam czy moge nagrywac z jednego prhramu a ogladac inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, musze tesciowi kupic jakis sprzet do C+ bo sie zadeklarowalem ze cos mu znajde. Sagemcom'a pogonil w świat i zastanawiam sie dla niego nad Opticum x402p i x403p. Czy roznica to tylko obecnosc LAN w tym drugim ? Roznica w cenie tych dwoch zadna bo jakies 30zl, choc on nic kombinowac z tym LANem nie bedzie, no ale ... Znalazlem tez Opticuma X7. Doradzcie co brac i nie siądzie za rok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum x403 różni się tylko wejściem LAN i nic więcej. Moim zdaniem szkoda przepłacać

 

Wejście LAN w najnowszym oprogramowaniu do tego tunera posiada funkcję podziału uprawnień z jednej karty (Cyfra+, TNK) na inne odbiorniki Opticum w domowej sieci LAN.

 

P.S. Wejście LAN może także posłużyć do innych nielegalnych rzeczy ;) , ale o tych sprawach to na innym forum

 

A powiedz mi, bo mnie zaciekawil ten tekst o mozliwosci zrobienia multirooma na dwoch Opticumach, czy ktos to testowal ? Jak to dziala dokladnie ? Bo jak sobie podliczylem, to kupujac osobne dekodery i do tego Splittery, to mnie wyjdzie praktycznie drozej niz wziac dla Opticumy, zakladajac, ze to wyjscie LAN dziala dokladnie tak samo jak Splitter. Co jest potrzebne, bo napewno karta "matka", ale co wkladam do drugiego dekodera, moge kupic jakas karte Turbo z allegro, czy jak to dziala ??

 

No i przy okazji mam pytanko z troche innej beczki. Czy jesli bym robil multirooma na 3 dekodery w domu, to musze miec na antenie konwerter z 3 wyjsciami, czy da sie jakos zrobic z twina na 3 dekodery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też szukam tunera do cyfry. Jaki byście mi doradzili ?

Teraz jadę na starym philipsie pvr, ale myślę nad zmianą.

Chciałbym, żeby można było nagrywac i jednocześnie oglądać inny program, a ponadto, żeby można było łatwo przenieść nagrany program do komputera, oraz żeby EPG dobrze chodziło, bo na standardowym od cyfry to masakra. Minute chyba trzeba czekać wpatrując się w rażący różowy ekran, żeby opis programu sie pojawił.

Zależy mi też, żeby sprzęt był solidny, bo będzie działał w wielkiej brytani, tak więc do serwisu tak łatwo nie pojedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...