Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. Na najnowszym sofcie do Vu+ Duo w wersjii 5.5 Działa nCam bez najmniejszych problemów. Trzeba tylko w ustawieniach modułu ustawić bitrate na wysoki. W starszych i nie oficjalnych wersjach też można uruchomić nCam instalując najnowsze sterowniki od producenta. Ja osobiście używam VIX 1.3 na bazie 5.4 i działa super :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum i w tygodniku Satkurier stwierdzono, że działa nCam tnk HD na odbiorniku Azbox hd premium+ soft 0.9.5020. Potiwerdzam działanie modułu na Azbox hd premium+, działa na górnym i dolnym slocie Cam. Dodatkowo posiadam jeszcze cyfrowy polsat moduł cam. Jeśli są włożone dwa moduły jednocześnie nCam tnk hd i Cyfrowy Polsat, kanały z cyfrowego polsatu powiedzmy w większości nie chce się z dekodować.

 

Może opiszę test jaki przeprowadziłem:

 

Najpierw sprawdziłem pojedyńczo moduły na sprzęcie:

1) nCam HD wszystkie kanały działają bezproblemowo,

następnie,

2)Cyfrowy Polsat wszystkie kanały działają bezproblemowo.

 

Jak włożyłem dwa moduły do gniazd nCam i cyfrowy polsat jednoczesnie do współpracy, większości kanałów cyfrowego polsatu nie chcę się dekodowac, z nCam Hd nie ma problemu. Ustawiam kanał np na polsat obraz się nie dekoduje i jak wyjąłem moduł nCam HD, polsat się rozkodował, więc włożyłem ponownie moduł nCam Hd obraz polsatu się zatrzymał i moduł CP przestał dekodowac. I to tak wygląda. Ta samą operację wykonałem przy zmianie modułów w slotach i jest to samo. Jak będzie potrzeba do wypiszę kanały, które nie dekodują przy wpspółpracy dwóch jednoczesnie pracujących modułów. Gdzieś tkwi problem?? Brakuje jakieś wstawki? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest błąd w "sofcie" tunera, bo przecież na "Polsacie" nie ma (jeszcze :D ) kodowania w "conax", więc to nie systemy i uprawnienia na kartach się "gryzą".

 

U mnie na "Globo HD S1" nie ma żadnych problemów od samego początku, tzn. od kiedy kupiłem moduł "TNK HD" (mam układ karta "Cyfry+" w górnym czytniku, moduł "TNK HD" w górnym "slocie" i moduł "CP" w dolnym - nie ma żadnych "zwisów", odmów dekodowania itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego zauważyłem na Techni Star S1.

Nagrania nie są kasowane tylko nCAM wywala HDD.

Często jest nawet tak ,że S1 jest całkiem zablokowany i pomaga tylko ponowny start.

Nagle lista nagrań jest pusta ale wystarczy ponownie podłączyć HDD i nagrania znów się pojawią.

Ogólnie to S1 zachowuje się dziwnie a współpraca z nCAM to już wręcz katastrofa aktualizacja softu nic nie poprawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TM6900 Super - nic takiego się nie dzieje. Żadne nagrania nie znikają. Wszystko śmiga bezproblemowo.

Moduł Aston w górnym slocie, moduł TNK HD w dolnym.

Załapanie uprawnień dla MGM trwało ponad dobę, ale i na to jest sposób: tylko moduł TNK HD w slocie i załączenie TVN HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem ze znalezieniem kanałów Eurosport i Eurosport HD.

 

Z listy podanej przez TNK wynika że Eurosport powinien być na częstotliwości 11240 - jednakże dekoder wyszukuje mi różne języki a polskiego jest brak.

 

Co do Eurosport HD to kanał nawet mam, ale dekoder pokazuje mi że kanał jest kodowany w SECA oraz Nagra.

 

Conax'u brak.

 

Czy mogę prosić aby mi ktoś powiedział jak ten problem rozwiązać ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że jest temat dla modułu Cam ntk HD, chcę nawiązać, że pisano o współpracy tylko samego modułu z dekoderem. Nie poruszono kwesti działania dekodera przy włożonych dwóch modułach, to jak ja mam nCam HD i cyfrowy polsat.

 

Tak jak wcześniej informowałem, przy dekoderze Azbox HD premium plus przy współpracy dwóch jednoczesnie modułów nCam TNK HD i Cyfrowy polsat istnieje problem dekodowania kanałów z cyfrowego polsatu. Dziwne, że moduł nCamHD blokuje kanały z cyfrowego polsatu tam gdzie nie ma systemu kodowania dla tnk. Kanały, które nie działają w cyfrowym polsacie przy jednoczesnej wpółpracy z nCam hd to są:

 

Polsat

Polsat Play

Polsat Cafe

BBC Knowledge Poland

BBC Lifestyle Poland

BBC Entertainment Poland

BBC Cbeebies Poland

Polsat Sport

Polsat Sport Extra

TV4

Polsat 2

Polsat futbol

MTVNHD - tutaj jest odrebny kanał tylko dla systemu kodowania cyfrowego polsatu, nCam HD ma kanał ale na innej powiedzmy potocznie częstotliwości.

 

Tak jak opisałem to są jednak problemy z odtwarzaniem kanałów w których nie ma systemu kodowania dla TNK HD. Reszta kanałów z pakietu cyfrowego polsatu przy jednoczesnym włozeniu nCam HD działa, czasami jest tak jak nie ruszy kanał cyfrowego polsatu cofam się na inny kanał cyfrowego polsatu który działa i powracam na ten właściwy który chciałem odtworzyć działa. Ale te kanały, które wypisałem na bank nie mogą się rozkodować przy włozonym nCam HD. Przy włożonych dwóch modułach nCamHD i Cyfrowy polsat, nie ma problemu z dekodowaniem pakietu kanałów z nCam HD tnk, jeśli istnieje to jak opisano w ostatnim numerze Satkuriera, chyba jest tvp1 i tvp2. Ja tutaj z tvp1 i tvp2 omijam problem bo z tvp1 korzystam z nCam hd, a z tvp2 korzystam z cyfrowego polsatu( tutaj kanał działa przy włożonym nCam HD). Czy ktoś może wytłumaczyć w czym tkwi problem?? Temat do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC ma włączone kodowanie dla Conaxa i dla Nagravision, na transponderze z TV4 jest zarówno Conax jak i Nagravision a co do MTV to musi byc Conax bo MTV swoje kanały koduje w Conax a ten kanał ma także kodowanie Nagravisiona dla Polsatu. Także nCAM blokuje działania modułu CP na każdym transponderze na którym jest kodowanie Conax.

 

Ja stwierdziłem co jest tego przyczyną na dwóch dekoderach Ezyboxie i Sharpie. W pierwszym przypadku priorytet kodowania miał zawsze moduł w pierwszym slocie. Jak czegoś na nim nie było a był w drugim to dekodował, ale jak było a nie było uprwanień, to mimo że w drugim było już nie można było oglądać. W przypadku drugim miałem DiabloCAM z dwoma kartami Mediaguard i Conax i na kanalach na których był i Conax i Mediaguard zawsze pisało że jest zakodowane, mimo że miałem uprawnienia z Cyfry+ co ciekawe ten dekoder pobierał tylko cztery pierwsze systemy uprawnień i w przypadku Conax, Irdeto, MediaGuard, Viaacces, Nagra itd. na module Polsatu nie działał Eurosport HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od wczoraj tuner (Opticum 9500HD)przestał mi widzieć moduł TNK HD. Czasem po włączeniu odbiornika moduł zgłasza się jako "Updater" a potem przestaje być widoczny. Przeczytałem w sieci, że zdarzało się to ale przy starym sofcie modułu. Pomagało zostawienie go na ok. 15 min na kanale TVN HD i moduł wyszukał i przyjął update. Zostawiłem na 2 h i nic nie pomogło. Czy miał ktoś taki problem? Czy ktoś wiem co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jakaś kolejna aktualizacja modułu?? Bo już jest prawie 3 miesiący, ani żadnych poprawek.

Twoje wołania zostały wysłuchane ;):lol2:

 

Aktualizacja będzie może nawet jeszcze dziś (ale to nic pewnego!). Wersja ma być 1.00.03. Szczegóły: https://satkurier.pl/news/62825/ncam-hd- ... 10003.html

 

EDIT: Soft już jest na satelicie, można aktualizować ;)

 

EDI2: Numerek jest jednak 1.00.03, nie 1.00.05 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszym softem (2.08B4) w dekoderze Ariva 200, aktualizacja modułu jest faktycznie niemożliwa. Po prostu moduł nie wykrywa obecności nowszej wersji oprogramowania na transponderze. Tak samo sprawa ma się w przypadku dwóch wcześniejszych wersji softu do Arivy 200, tzn. 2.07B8 i 2.07B3. Osobiście sprawdziłem jeszcze możliwość aktualizacji modułu przy wgranych softach 2.01B5 i 2.05B7 - tutaj w obu przypadkach aktualizacja była możliwa i odbyła się poprawnie.

 

Aktualizacja modułu trwała ok 15minut, a po tym zabiegu pracuje on stabilnie. Podczas ponad godzinnego testu, moduł nie zawiesił się ani razu, jak też ani razu nie pojawił się (nawet na chwilę) komunikat "zakodowany", nawet po przełączeniu z kanału FTA włączonego przez klika minut na dowolny kanał kodowany (z pakietu), co na poprzedniej wersji oprogramowania modułu zdarzało się dość często. Przełączanie (dekodowanie) kanałów SD odbywa się wyraźnie szybciej, natomiast kanałów HD może minimalnie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam Atevio 7500, ktory jest hardware'owo identyczny z octagonen 1028p (najnowszy model)

 

Probowalem zastartowac modul ncam z tnk hd (dziewiczy), soft w Atevio jest oryginalny, karta aktywowalem wczoraj przesz sms'a.

 

Modul jest rozpoznawany, mam jednak komunikat po wlozeniu modulu nastepujacej tresci:

 

Blad autoryzacji:

Twoje urzadzenie nadrzedne nie jest w pelni zgodne ze specifikacja CI+

 

karta dostala juz aktywacje, co jest widoczne w menu...niestety na TNK Hd i innych obrazu brak,

 

ma ktos jakis pomysl....

 

Nowego softu tez jeszcze nie bylem wsatnie pobrac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...