Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i dlatego gdy zakupiłem ten tuner w 2008 i od początku były z nim problemy wiec w 2009 sprzedałem cóż nie myliłem się,ich tunery to masakra są wyjątki choćby combo.Ale nie polecam tej firmy,na pewno coś zaproponują by nie razić,już wole inną firmę jak dla mnie to miodzio opticum/globo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat przejechał się na Fergusonie... nie posłuchałem go i jego problemów z DF9000PVR i kupiłem FP9600USB... po czterech czy pięciu miesiącach zapomnieli, że go oferowali. Nigdy nic z tej firmy!!! Obojętnie co by to było! Nawet jakby gwoździa wyprodukowali to zapewne po pół roku ów gwóźdź by nie pasował do żadnego młotka na rynku. Czekam na ich bankructwo i życzę im tego z całego serca - to tak na okoliczność świąt i Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie uwalilem swojego Fergusona HF8900 . I to by bylo na tyle. Wgralem jakis soft nie pasujacy przez usb nie wiem dlaczego w ogole ruszyl i teraz mi sie pokazal napis INVALID S/W DETECTED. Wedlug opisow probuje wgrac czyscik ale on w ogole nie idzie. Nie wiem o co chodzi czy port rs jest w fergusonie zepsuty? Musialem wiec przeprosic sie z Mediasatem SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kilka godzin tam jest.

Największe przegięcie to o tej utracie gwarancji w momencie, gdy sami nie oferują softu pod C+.

Niestety sprawdza się najczarniejszy scenariusz - userzy na forach są lepsi od całego zespołu fergusona, nie tylko znalexli soft odkodowujący kartę w czytniku, sposób wgrania tego niby niepasującego softu itd.

Potwierdza się stara zasad, ze producent bez klientów jest niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos moze doradzic jakis dekoder ktory spelnia 3 warunki: Dziala z karta cyfry w gniezdzie glownym, dziala z modulem polsatu oraz modulem tnk hd. Wszystkie te karty dzialaja w jednej chwili w dekoderze. Jesli ktos moze doradzic taki sprzet to prosze o wiadomosc na PW.

Daleko nie musisz szukać:Ariva TT,Ariva Combo,100..He he i powtórka z rozrywki za 2,3 lata... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak się fascynowaliście tym tunerem jak wchodził w 2007 roku na rynek, jaki to on wspaniały (zobaczcie na pierwsze strony z postami w tym temacie) a teraz po kilku latach nagle okazał się on zły?.

 

ale wiecie co może nie wszystko stracone... wyczytałem na pewnym forum

 

cytat jednego usera z tego forum:

Jaja jak berety - dodzwoniłem sie do fergusona

pani mi najpierw powiedziała, ze mam sobie wejśc na stronę a ostatecznie mnie połączyła z technikami. Odziwo podnieśli słuchawkę. Pytania nie musiałem zadawać pan powiedział, że nie wiedzą kiedy bedzie soft. Pytam sie go o ten soft hiviona czy wiedzą o nim, oczywiście wiedza i to od początku listopada. Moje następne pytanie czy wiedza gdzie jest suma kontrolna no i tutaj mnie zmartwił bo siedzą nad tym i nie dają rady jej znaleźć bo jest zaszyfrowana. Ale cieszy się bardzo że potrafimy sobie radzić sami. Dzisaj postaram sie zadzwonic do hiviona

 

Widocznie chłopaki z Fergusona coś usiłują grzebać przy sofcie Hiviona, przerobić go do HF8900 i wydać jako "oficjalny" aby uratować sytuację ... :>

 

Trochę to dziwne że technicy z Hiviona wydają nowe softy na blizniacze modele dla HF8900HD, a ferguson nie wydał nowego już prawie rok, o czym to może świadczyć o tej firmie?. Najnowszy soft dla blizniaczego modelu HF8900HD czyli "HD 9090X Ultima" wyszedł 15.11.2010 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę to dziwne że technicy z Hiviona wydają nowe softy na blizniacze modele dla HF8900HD, a ferguson nie wydał nowego już prawie rok, o czym to może świadczyć o tej firmie?. Najnowszy soft dla blizniaczego modelu HF8900HD czyli "HD 9090X Ultima" wyszedł 15.11.2010 :roll:

A ja nie Inżynier który pracował dla Homecast ( od nich Ferguson ma płytę główną dla tego tunera) od roku pracuje dla Hivion :P

 

 

Jak już kiedyś pisałem i napisze po raz NNNNN Ferguson tu tylko składa ( bo na to ma licencje i inne bzdety) a tak wszystko robione jest u firm 3 jak i soft , potem płyta i inne elementy nic nie jest naszego ........

 

 

zapomniał bym w tej firmie support trwa max 2 lata jak coś się więcej sprzeda :D ( mowa o ferguson)

 

Pozdrawiam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na szybko podsumowanie :

 

tak mamy XXI wiek a ferguson i tak będzie istniał jak istnieje to ze tak postąpili dotyczy tylko hf8800,hf8900,,ja miałem szt3 hf8900 teraz mam dwa hf8900 dokupiłem tylko tuner na linuxie a zapewniam cie ze obraz na hf8900 jest lepszy od tego tunera na linixie w/w specjalnie nie wymieniam nazwy by nie było krypto reklamy

Firma traci i to dużo :D

 

Po 2 zaczynamy historie 2006 koniec supportu dla AFxx18 ( produkowany 2 lata i tyle czasu support) , dalej DF 6000 i 9000 i Af2300 ( chyba tak miał ten 2 model , porażka fergusona około 1 roku support) czas produkcji około 1 roku , potem FXx600 produkcja rok 2007-2008 ( wsparcie niecałe 1,5 roku tuner przerósł firmę) HF 8x00 produkcja 2 lata i support od 2007 do 2009 , Ariva 100/200 czas produkcji 2009 czas zakończenia-koniec 2011 support od 2009 dość kiepski i wciąż z błędami ....

 

 

Wymieniłem część ale bardzo popularnych tunerów , które sprzedawały się dość dobrze

 

 

na Marginesie firma X która jest w PL i mam jej tuner wciąż go wspiera od 2005 roku ( za ten czas na kilka dziesiąt tunerów 2 wyszły kiepskie i słaba sprzedaż , to jest bardzo dobry wynik)

 

Więc niech Ferguson weźmie się dalej za swoje DVD jak robi i ciągniki a nie za tunery .........

 

Info od mojego przyjaciela który ma oko na fergusona :D ( a miał z tą marka dość sporo do czynienia) i polecił mi inny tuner niż ta firma i jestem z niego zadowolony ( do dziś jest jakiś support na tym tunerze SD ale jest )

 

@szupes nie będe robił reklamy ( rozejżyj sie na forum ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) A skąd masz Opticuma 7700 HD? Ten model nie był oferowany w Polsce. Sugestia: nie ściągać na lewo zza granicy odbiorników, które w Polsce nie są sprzedawane.

 

2) Opticum nie oferuje odbiorników z czytnikami uniwersalnymi (mimo tego wszystkie modele oferowane w Polsce z kartami C+ działają na oprogramowaniu nieoficjalnym). Ferguson sprzedaje takie odbiorniki oficjalnie i na koniec okazuje się, że nawet na sofcie nieoficjalnym (8800) karta Cyfry+, WBREW ZAPEWNIENIOM PRZY SPRZEDAŻY, nie działa. To się nazywa profesjonalnie: niezgodność towaru z umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy czy ktoś używa oprogramowania Hiviona rozwiązującego problem pracy karty C+ w czytniku?

Bardzo proszę o odpowiedź na pytania:

1. Jak jest z szybkością przelączania kanałów?

2. Jak wygląda wspólpraca z modułami umieszczonymi w slotach CI, czy nie zakłócaja się wzajemnie szczególnie przy przełączaniu kanałów?

3. Czy można powrócić do oprogramowania Fergusona korzystając z gniazda USB?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy czy ktoś używa oprogramowania Hiviona rozwiązującego problem pracy karty C+ w czytniku?

Bardzo proszę o odpowiedź na pytania:

1. Jak jest z szybkością przelączania kanałów?

2. Jak wygląda wspólpraca z modułami umieszczonymi w slotach CI, czy nie zakłócaja się wzajemnie szczególnie przy przełączaniu kanałów?

3. Czy można powrócić do oprogramowania Fergusona korzystając z gniazda USB?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. :)

 

 

 

1. Bez różnicy

2. Tak samo jak cyfra i polsat w modułach 1.20.4A, gdy karta C+ jest w czytniku działa jak przed zmiana caid

3. NIE , tylko przez taka sama procedurę

 

U mnie 1.28.6F się nie wiesza, podstawa to zrobić nową listę kanałów. Jak się zostawi listęod starego softu to dzieją się cuda...

Ogólnie wszystko działa tak samo, brak mi kilku opcji z oprogramowania fergusona, ale trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj pracuję na sofcie od Hiviona i mogę potwierdzić całkowitą sprawność sprzętu. Moduł

Polsatu też działa bezproblemowo a kanały zmieniają się ekspresowo i bez przycinek.

Dodam, że przy Cyfrze działam na spliterze Clone+

Tymczasowo zatem nie mam problemu z odbiorem kanałów C+ w HF-8900 mam Hiviona a w HF-8800 moduł Cyfry.

Tylko smród po Fergusonie nadal się za mną ciągnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...