Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnośnie wgrywania softu (jakiegokolwiek). Od jakiegoś czasu mam z tym kłopot, miałem kiedyś soft jepssena (już nie pamiętam jaki nr) wgrywanym przez USB, ale teraz za nic nie mogę wgrać żadnego softu przez USB. Co się dzieje? Mam teraz oryginalne oprogramowanie fergusona 8900hd 1.20.4A próbowałem wgrać Hiviona jeden z ostatnich ale mam unknown file albo czesto proszę czekać po czym napis znika i jest bez aktualizacji. Macie jakiś pomysł?

Przepraszam że kopiuję soft ale nikt mi nie odpowiedział. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szupes parę postów wyżej @skarkop napisał Ci podpowiedź, użyj kabla null modem i wgraj soft po RS 232 za pomocą komputera jak po usb się nie da.

 

@tomko100 może zadam głupie pytanie ale czy rozpakowałeś plik, na stronie Fergusona pliki są spakowane więc nie można bez rozpakowania ich użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szupes parę postów wyżej @skarkop napisał Ci podpowiedź, użyj kabla null modem i wgraj soft po RS 232 za pomocą komputera jak po usb się nie da.

Wiem że tak mogę ale strasznie mnie to irytuje że nie mogę tego zrobić szybko i sprawnie za pomocą USB, co jest nie tak? Przeciez nie trzeba zmieniac nazwy bo Ferguson widzi pliki bin i sgn ale mimo tego nie daje się zaktualizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj ostatni soft ze strony fergusona po RS-ie, przywróć ustawienia fabryczne a po tej operacji powinno wszystko wrócić do normy, przy następnym programowaniu użyj dobrego sprawdzonego pendrive z systemem plików fat32 drugi port usb pozostaw pusty.

Jeśli to nie pomoże poczytaj tutaj i być może trzeba będzie zastosować "czyścik". Wszystko znajdziesz w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i tak się właśnie kończy zabawa z oprogramowaniem. Próbowałem dzisiaj wgrać soft Hiviona przez RS232 niestety nie udało się więc chciałem powrócić do poprzedniego softu i dać sobie z tym wreszcie spokój. Wgranie czyścika poszło gładko jak i wgranie softu 1.20.4A od fergusona. Ale ku mojemu zdziwieniu tuner się resetuje cały czas nieustannie. Gdzieś na forum widziałem że ktoś próbował wgrać najpierw liste kanałów potem soft - też tak próbowałem ale nic dalej te same resety. Jak ja mam wgrać ten soft teraz?

 

Soft 1.15.0A (nowszy też próbowałem) sygnał podpięty. Podaję linka jak to wygląda,

 

http://rapidshare.com/files/430393740/Wideo0026.3gp

lub

 

oraz drugi filmik jak robiłem czyscika i jak wgrałem soft i co sie ztym pozniej dzieje

 

i to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz wgraj po RS-ie czyścik, później listę, później soft tylko lista musi być zgodna z softem czyli lista powinna być zrobiona na danym sofcie, nie może być na innym i po każdej operacji wyłączaj tuner. Nie korzystaj nigdy z wersji softu z dnia 26.07.2010 bo później jest taki kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje to karta C+ działa w czytniku na sofcie hiviona ( nowy teraz wydany narazię na 8900 ) żeby wgrać trzeba pomyśleć ;)

 

 

Panowie, działa! Jednak konieczny do wszystkiego jest kabel! Najpierw wgrywamy czyścik, potem ponownie czyścik z szybkim wyłączeniem tunera (czyli tak, by zresetować Model ID, H/W i S/W - musi pisać "none" i "FFFF..."). Potem wgrywamy kablem soft Hiviona. Po wgraniu tuner może nie chcieć się włączyć, resetujemy go przyciskiem z tyłu do skutku. Kiedy zaskoczy, wyświetli się komunikat, by wykonać "factory reset". Czyli wchodzimy do menu tunka i dajemy ustawienia fabryczne. Potem obudzi się na nowo (a jeśli nie, to znowu do skutku wyłacznikiem z tyłu). Na koniec wgrywamy mu listę kanałów, którą oczywiście ściągnęliśmy na kompa przed zmianą softu. Konieczna będzie zmiana Model ID w liście kanałów programem HEXED (na ten, który jest w sofcie Hiviona). Polecam wgrywać listę przez USB. I... to wszystko! Sprawdzone osobiście. Szkoda, że nie ma softu pod 8800HD...

 

Pozdrawiam,

 

 

Linku nie podam , ponieważ to jest niedozwolone tu na forum ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wysłałem do nich e-maila o treści:

 

Witam.

Mam pytanie kiedy w końcu będzie dostępne nowe oprogramowanie umożliwiające w pełni odbiór kanałów Cyfry +, bez konieczności zakupu dodatkowego modułu.

Z wiadomości które czytałem na forach dotyczących TV Sat wynika, że kiedy jednocześnie używa się modułu Cyfrowego Polsatu, to jest problem min. z przełączaniem kanałów.

Nie chciałbym kupic kolejnego bezużytecznego urządzenia, a dwa to nie wiem czy Cyfra coś takiego mi sprzeda, bo mam już ich tuner HD- a w domu korzystam ze splittera.

 

I czy w ogóle jest planowana aktualizacja oprogramowania?

Nie jest to mój pierwszy e-mail w tej sprawie, jednak nie otrzymałem odpowiedzi na poprzedni.

 

Całe zachowanie państwa firmy w związku z odbiornikami Ferguson HF8800 i HF8900 nie świadczy dobrze o tej marce.

Swój tuner nabyłem dwa lata temu za ok 1100 zł, i okazuje się, że w chwili obecnej stał się praktycznie dla mnie bezużyteczny.

Ciekawym jest, że jeszcze w zeszłym roku widziałem te tunery w niektórych punktach sprzedaży.Jak czują się ci co je nabyli aby oglądac Cyfrę?

 

Proszę o jakąkolwiek odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

 

Był to mój drugi jak na razie E-mail w tej sprawie.

Brak jakiejkolwiek odpowiedzi :evil: oprócz standardowej generowanej automatycznie:

 

Dziekujemy za wiadomosc. Pomimo, ze firma Ferguson nie moze odpowiedziec na kazdego e-mail'a, korzystamy z przeslanych informacji w celu poprawy naszych produktow. Zapraszamy do dzialu PYTANIA na naszej stronie, w ktorym znajda Panstwo odpowiedzi na najczesciej zglaszane problemy.

 

Ta informacja zostala wyslana automatycznie. NIE ODPOWIADAJ na nia.

 

Ciekaw jestem czy za dwa lata też tak potraktują nabywców którzy teraz inwestują w Arivy itp.

 

Tu na swojej stronie piszą coś takiego:

 

dnośnie problemów z odbiornikami HF-8800 HD i HF-8900 HD prosimy kontaktować się telefonicznie tylko jeśli problem nie dotyczy zmian wprowadzonych przez Cyfrę+.

 

To do kogo można się zwrócic, bo odpowiedzi na maile brak.

 

Jedno jest pewne, jest to mój pierwszy i ostatni odbiornik tej firmy, a innym zakup sprzętu tej marki będę odradzał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam w sumie 3 tunery ferdka. Instalacja zrobiona po multisweetchu. Kartę rozdziela spliter greeneightsystem. W salonie mam oryginała pionka oczywiście z kartą od splitera. Pewnie jak wszyscy od kilku tygodni w zasadzie mogę oglądać tylko na oryginalnym dekoderze bo na ferdkach hula zaledwie kilka kanałów. Powiedzcie mi czy zastosowanie modułów cam cyfry rozwiąże mi problem. Czy one chodzą z kartami od splitera ? Wolę zainwestować te 150 zł niż kupowac 3 nowe tunery, tylko czy jest wogóle sens w moduły sie pchać ? Widzę, że Ferguson wali totalnie w ch... i na nowy soft póki co nie ma co liczyć. Jeśli ktoś to przerabiał baaardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko że C+ sprzeda Ci tylko i wyłącznie jeden swój moduł CAM za 49 zł pod warunkiem że nie masz ich sprzętu HD na kontrakcie i przynajmniej jeden kanał HD w pakiecie, no chyba że chcesz inne CAM-y zakładać ale to się trochę wtedy szarpniesz i może okazać się że jednak taniej będzie kupić nowy sprzęt niż wozić się na HF z modułem który może różnie reagować na splitter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Ferguson wali totalnie w ch... i na nowy soft póki co nie ma co liczyć. Jeśli ktoś to przerabiał baaardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

W sumie piszesz w temacie "Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)" więc odpowiem Tobie tak, że moduł z tym tunerem działa (nie jest to demon szybkości, 2-3 sek na zmianę kanału).

Nie napisałeś jakie inne posiadasz tunery, choć generalnie moduł powinien poprawić sytuację.

 

Musisz się zastanowić skąd weźmiesz w cenie 49zł 3 moduły. W takiej cenie cyfra Tobie odsprzeda tylko 1 sztukę na jedną umowę (jeśli się myle poprawcie mnie).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O [beep]a, nie zdawałem sobie sprawy że dostanę tylko jeden. Mam wszystkie 3 dekodery 8900

P.S. Drugi wezmę ewentualnie na umowę od rodziców. Powiedzcie mi te 49 zeta to jednorazowa opłata czy miesięczna? Bo jeśli miesięczna to już całkiem bez sensu :( Tyle że jeszcze u dzieciaka w pokoju zostaje kwestia nie rozwiazana :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy redakcja magazynu "SatKurier" nie mogłaby się oficjalnie zwrócić z zapytaniem do firmy Ferguson czy będzie jakieś nowe oprogramowanie do tunerów HF8800 i HF8900 ? Po uzyskaniu konkretnej odpowiedzi tak lub nie wszyscy użytkownicy tego sprzętu wiedzieliby przynajmniej na czym stoją i co dalej: zakupić moduł czy też zmienić tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...