Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam kilka pytań odnośnie Fergusona 8900HD, kupiłem ostatnio moduł polsatu na abonament z pakietem familijny HD. Moduł działa ale jest pewien problem z odbiorem kanałów. Próbowałem trochę poprawić ustawienia anteny ale nie bardzo to wychodzi. Otóż, na 80% kanałach pojawia się tzw. szachownica która jest bardzo denerwująca a do tego obraz czasem zacina sie na 1-2 sekundy ale tylko przy przełączaniu kanałów. Czym to jest spowodowane? Mam oryginalny soft fergusona 1.20.4A czy trzeba go zmienić żeby poprawić odbiór? Wiem że wszyscy czekają na nowy soft od fergusona ale czy nowe oprogramowanie jest w stanie to poprawić? Wrzucam filmik jak to wygląda do Waszej oceny i co ewentualnie z tym zrobić.

 

http://rapidshare.com/files/429944574/Wideo0025.3gp

 

Filmik można otworzyc w MediaPlayerze - 25MB

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szupes - jakis tu wielkich anomaliow nie widze. Antene mam niezle ustawiona i podobne problemy wystepuja z szatkowaniem przy wlaczeniu danego kanalu ale pozniej juz wszystko gra normalnie. Szatkowanie jednak zauwazam tylko na programach ktore sa nadawane z transponderow cyfrowego polsatu. Z transponderow cyfry nie widze takich krzaczkow. W kazdym razie nie widzialem jak jeszcze karty cyfry dzialaly normalnie. Teraz sie kilka kanalow krzaczy ale to z winy zlej wspolpracy moduly cyfry z modulem polsatu. Tylko zastanawia mnie dosc wolne przelaczanie kanalow np: eurosport 2 hd chyba starsznie dlugo sie odpalal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest normalne z modułem od Polsatu? No cóż będę się musiał przyzwyczaić. Nie wiem jak jest z tym Eurosportem HD ale zauważyłem że na niektórych kanałach (na filmiku widać) siła sygnału drastycznie spada przy przełączaniu. Może to faktycznie wina anteny ale tak jak pisałem nic więcej nie mogę już chyba z nią zrobić. Dodam że nagrywałem wczoraj jakiś film z FOX HD i co dziwne ta szachownica była częściej obecna na nagranym już materiale a podczas oglądania programu nic takiego się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że na dniach będzie nowy soft.Świadczy o tym opis na stronie Fergusona odnośnie działania jego produktów z modułem nCAM HD.W przypadku modelu Ferguson HF-8900 HD napisali:

Poprawne działanie "telewizji na kartę HD" potwerdzono w odbiornikach (wersja oprogramowania):

.....

◦HF-8900 HD (1.20.4A i wyższe)

Podkreślam słowo WYŻSZE..

Należy przypuszczać że już za chwileczkę,już za momencik (Piątek z Pankracym zacznie się kręcić :D ) będzie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie wgrywania softu (jakiegokolwiek). Od jakiegoś czasu mam z tym kłopot, miałem kiedyś soft jepssena (już nie pamiętam jaki nr) wgrywanym przez USB, ale teraz za nic nie mogę wgrać żadnego softu przez USB. Co się dzieje? Mam teraz oryginalne oprogramowanie fergusona 8900hd 1.20.4A próbowałem wgrać Hiviona jeden z ostatnich ale mam unknown file albo czesto proszę czekać po czym napis znika i jest bez aktualizacji. Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy jezeli wgrałem soft (HF8900-H-11.27.1D)- nieoryginalny i wyskoczyło mi invalid s/w to czy da sie jeszcze uratowac tuner hd 8900 i w ogole czy ten tuner mozna podłączac kablem usb/usb do kompa czy tylko rs232 i czy to ma byc skosowany kabel z zenskimi wtykami czy ptosty? spróbuje naprawic to stosujac sie do tego topicu http://sat-extreme.pl/f114/invalid-s-w- ... -8716.html tylko czy nie da sie zrestartowac tego tunera do ustawien fabrycznych jakos inaczej np. zwierajac jakis pin na plycie z masa? i pozniej bym sobie wgral normalnie na spokojnie oryginalny PROSZĘ O SZYBKA ODPOWIEDŹ!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle dzialajace i zacinajace sie programy przy jednoczesnej pracy modulu cyfra + oraz cyfrowego polsatu:

HBO HD - Ciagle szatkowanie obrazem zacinanie sie wlasciwie nie da sie ogladac, czasami udaje sie wlaczyc tak ze po chwili zacinanie sie uspokaja (male prawdopodobienstwo),

HBO - Pojawiajacy sie napisac z cyfrowego polsatu o braku uprawnien , po kilkukrotnym nacisnieciu OK znika,

HBO2 - Pojawiajacy sie napisac z cyfrowego polsatu o braku uprawnien , po kilkukrotnym nacisnieciu OK znika ale zwiekszymi problemami niz na HBO,

HBO COMEDY - Pojawiajacy sie napisac z cyfrowego polsatu o braku uprawnien , po kilkukrotnym nacisnieciu OK znika,

CINEMAX HD - Dlugie uruchamianie sie programu obraz zacina sie robi PAUZE, trzeba chwile poczekac az bedzie plynnie,

Cinemax - Znow mrugajace okienko o braku uprawnien z Cyfrowego Polsatu , ciezko cos obejrzec,

Cinemax 2 - to samo co na Cienemax , nic nie mozna obejrzec,

Kino Polska - Mrugajace okienko polsatu brak uprawnien, po dluzszej chwili da sie wylaczyc,

AXN CRIME - Mrugajace okienko polsatu brak uprawnien, nie moglem wylaczyc podczas sprawdzania,

AXN SCI-FI - Mrugajace okienko polsatu brak uprawnien, nie moglem wylaczyc podczas sprawdzania,

TVP SPORT - Brak mozliwosci ogladania powod jak wyzej,

ORANGE SPORT INFO - po chwili okienko o braku uprawnien znika,

ESPN CLASSIC - Mrugajace okienko polsatu brak uprawnien, nie moglem wylaczyc podczas sprawdzania,

MTVN HD - Mrugajace okienko polsatu brak uprawnien, nie moglem wylaczyc podczas sprawdzania,

Na pozostalych programach defektow nie bylo lub byly tak male ze nie warto o nich wspominac.

Jak widac lista programow z ktorymi jest problem przy jednoczesnej pracy 2 modulow jest spora. Mam nadzieje ze ferguson w koncu poprawi oprogramowanie tak by mozna bylo ogladac cyfre z gniazda glownego ewentualnie jesli ktos ma takie zyczenie przez modul cam bez takich rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FazaFm:pisałem o tym na stronie 53.Nie da się używać 2 modułów jednocześnie:C+ i CP.Co więcej użycie np. modułu CP lub C+ razem z modułem Cryptoworks (Skylink) bo taki akurat posiadam powoduje że nie chodzą kanały z C+ (CP) mające również kodowanie w CW np:Cartoon,TCM etc...Tylko soft pod czytnik i wszystko wraca do normalności.Ja na ten moment odświeżyłem mojegp Philipsa 7201 i mam już w pokoju 3 tunki:N,C+ i 8900 dla reszty...Nie wspomnę o kablach :2 pod N,2 pod 7201,1 pod 8900 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w sofcie przygotowana była by opcja znana z niektórych softów w innych tunerach a mianowicie przy programowaniu danego kanału można było by wskazać z którego slotu CI lub czytnika dany kanał ma sprawdzać uprawnienia to zawsze odbiór byłby bezproblemowy szczególnie gdy obsadzone mamy wszystkie sloty modułami CAM łącznie z czytnikiem oraz gdy dany kanał oferuje kilka systemów kodowania różnych platform. Wymagało by to trochę pracy przy tworzeniu listy kanałów ale raz zrobiona gwarantuje bezproblemowy odbiór. To jest tylko pobożne życzenie bo póki co to nawet bug z nowym CAID w C+ nadal nie został poprawiony a i jeszcze poprzedni bug jest nie usunięty (ten z napisami DVB, których nie można włączyć bo tuner się zawiesza). Tak długie oczekiwanie przynajmniej ja sobie tłumaczę tym że mają problem z dotarciem do osoby która soft pisała albo owy programista życzy sobie kosmiczną kasę za prawo autorskie i stąd ten kłopot. Nadal jestem optymistą i jak wszyscy nadal czekam bo tuner był jednym z lepszych na rynku popularnego sprzętu choć ludzie z Fergusona moim zdaniem trochę się wygłupili stwierdzeniem na swojej witrynie że rozwiązaniem jest użycie modułu (i wkleili jeszcze jego zdjęcie :lol2: ) który niedość że działa wołowato, powoduje problemy jeżeli ktoś ma użyty jeszcze inny CAM i bardzo ciężko go dostać w mniejszych miastach (widać, musiało kilkadziesiąt tysięcy osób oglądać cyfrę na HF8800/8900 sądząc nawet po ilości pobrań softu dla tych tunerów z witryny Fergusona) plus jeszcze wpis przy użytkowaniu modułu TNKHD że ma być soft - cytat: " HF-8900 HD (1.20.4A i wyższe)". Jakie wyższe :crazy: . Drażnią ludzi którzy wydali spore pieniądze bo sprzęt wcale nie był tani a jeśli ktoś twierdzi że mają taką politykę żeby "szły" Arivy to chyba też jest w błędzie bo tych kilka tysięcy osób już nigdy nic nie kupi od Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...