Skocz do zawartości
  • 0

Jeden kabel do dwóch tunerów.


klima
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Mam takie pytanie czy coś takiego co przedstawiłem na poniższym obrazku jest możliwe ?.

 

Sat.jpg

 

Jeżeli tak to czy do tego musi być jakaś specjalna wielkość talerza, lub specjalny konwerter, no i co takiego bym musiał kupić żeby rozgałęzić jeden kabel dla dwóch tunerów czyli czym by była ta czerwona skrzyneczka ? :).

Zaznaczę, że nie muszę mieć wygody by cały czas były włączone dwa tunery, a nagrywanie kanałów odbywało by się tylko podczas oglądania nagrywanego materiału, albo przy w ogóle wyłączonym TV.

 

Mój zestaw to:

Antena od Cyfry+

Konwerter Twin bliżej mi nie znanej firmy

Dekoder biały nBox

Dekoder Vu+ Duo Twin

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
A nie możesz dać monobloka na antenie i pociągnąć 2 osobne kable do każdego dekodera???

 

Wiesz w ogóle co to monoblock??

 

A jeśli nie to możesz poczytać w googlach o sumatorach (bo tak to się chyba nazywa) np: http://www.dipol.com.pl/sumator_sygnalo ... R85300.htm

 

Świetnie, on się pyta o ROZDZIELENIE sygnału SAT a Ty mu dajesz linka do czegoś co SUMUJE sygnał telewizji naziemnej i satelitarnej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszą być 2 kable od konwertera do każdego tunera , ponieważ tuner N cały czas podaje napięcie czy jest on włączony czy wyłączony i w ten sposób możesz uszkodzić vu-duo lub inny tuner połączony 1 kablem przez przelotkę innego tunera .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak by poprowadzenie drugiego kabla nie robiło kłopotu to bym nawet nie zakładał tego tematu tylko zwyczajnie podpiął drugi kabel, bo posiadam konwerter Twin :).

Czyli w Satelicie nie jest to takie proste jak w komputerze, gdzie jest kabel główny jego podpinam do HUB`a z którego sygnał jest dzielony. Przecież i n`ka i c+ korzysta z HotBirda, to dlaczego nie idzie tego sygnału rozdzielić, przy użyciu czegoś takiego ---->

 

ssm21v_h.jpg

 

do środka wlatuje sygnał a z boków wylatuje także ten sam sygnał :).

Takie łatwe to teoretycznie :).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A nie możesz dać monobloka na antenie i pociągnąć 2 osobne kable do każdego dekodera???

 

Wiesz w ogóle co to monoblock??

 

Faktycznie przepraszam - myślałem o TWINIE a napisałem o monoblocku ... - bo przecież można zastosować konwenter z którego pójdą 2 niezależne kable do odbioru np HOTBIrda do 2 niezależnych dekoderów...

 

Jeśli chodzi o te czerwoną skrzyneczkę to tylko zasugerowałem poczytanie o sumatorach - bo o czymś takim słyszałem - a nie polecałem od razu kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest opcja ale to duży wydatek i nie opłacalny :D

 

Zmiana konwertera pod mutiswitch , potem kupno mutiswitch , następnie , gniazdko przelotowe i gniazdko końcowe i gniazdko przelotowe dajemy pod 1 tuner a z niego lecimy do gniazdka końcowego na 2 tuner ........ innego pomysłu nie mam jak pisałeś 1 tuner w tym czasie aktywny a 2 nie to można tak jak wyżej napisałem nie da się 2 naraz...... lub dać przełącznik ( są takie ) i latać i przełączać recznie a to tuner 1 a to tuner 2 )

 

Więc to mija się z celem , lepiej jest puścić jakoś 2 kabel i mamy spokój......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Muszą być 2 kable od konwertera do każdego tunera , ponieważ tuner N cały czas podaje napięcie czy jest on włączony czy wyłączony i w ten sposób możesz uszkodzić vu-duo lub inny tuner połączony 1 kablem przez przelotkę innego tunera .......

 

Ale jeżeli nBox`a będę miał w momencie oglądanie C+ na Vu+ odłączonego od sieci to przecież nie będzie podawał żadnego napięcia do konwertera, chyba że mimo zasilania będzie to czynił :).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...