Skocz do zawartości
  • 0

Philips DSR 6201....


compucar
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich.

Potrzebuje porady w sprawie tytułowego tunera. Licho mnie podkusiło i wymieniłem swój stary Philips zdaje sie 6600 na nowy DSR 6201/91 z HDMI. Niestety o ile na starym jakośc obrazu była po prostu wyśmienita to nowy mnie po prostu załamał. Wszystko jest mało ostre, nasycenie kolorów słabe. W tej chwili jakośc z anteny naziemnej mam zdecydowanie lepszą niz z cyfrowej. Nie mam doświadczenia z tego typu sprzętem, dlatego proszę o w miare kompetentną poradę co do możliwych przyczyn tego stanu rzeczy. Zanim oddam to [beep]o sprzedawcy.

Kilka niezbednych danych:

- poziom sygnału na 4 w skali do 5 w/g tunera

- czasza około 70 cm standardowa do zestawu cyfry

- kabelek HDMI i nie w nim problem

- ustawienia tunera próbowałem b. różne lecz jakośc sie nie zmienia

- tv samsung lcd 40 cos tam 61, chyba dośc przyzwoity

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzisiaj zwróciłem swojego nowego philisa dystrybuturowi. Nim to jednak uczyniłem, poprosiłem by podłaczyli kilka egzemplarzy do plazmy sony która była na stanie przez złacze hdmi. Na wszystkich ostrośc obrazu na kanałach sd była moim zdaniem tragiczna i choć obsługa przyznała mi rację to zdziwienia na ich twarzach nie było. W ogóle zrobili ze mnie wielbłąda który ma jakieś dziwne wymagania żadając za 1200 złotych rocznie czegokolwiek w ogóle.

Niestety, mimo awantury, nie udało mi się dostać z powrotem philipsa 6010 którego wcześniej z wielkim zadowoleniem używałem, za to wcisnęli mi jakiegoś małego thomsona - wziąłem bo nie było innych. Ostrośc obrazu jest nieco gorsza niz w poprzednim 6010 ale gradacja kolorów znacznie lepsza, zatem póki co przy nim zostanę.

Długo rozmawiałem na temat mojego problemu z dośc kompetentnym jegomościem z obsługi technicznej cyfry i wynikło z niej, ze nowy philips hd niestety zdecydowanie pogarsza jakośc odbioru kanałów sd. I żaden upgrade softu tego nie zmieni.

Teraz zastanawiam się w jaki sposób odzyskać trzy stówy wyrzucone na aktywację tego badziewia i co zrobic by jednak jakoś pogodzić możliwośc odbioru kanału HD z przyzwoitą jakością proramów SD? Czy tuner humax 2000 to gwarantuje?

Mój tv to samsung 40M61, może ma ktoś taki zestaw i podzieli sie wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
nowy philips hd niestety zdecydowanie pogarsza jakośc odbioru kanałów sd.

Czy inni posiadacze tego tunerka to potwierdzają? Bo też mam zamiar się upgrade'ować więc jeśli to prawda powstrzymajcie mnie póki nie jest za późno! :wink:

Ciekawe kiedy wejdzie ferdek HD, bo humax + moduł to jednak wydatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to Cyfra po raz kolejny pokazała swój "profesjonalizm".Człowiek wydaje grube pieniadze na "niby porządny sprzet" a tu przykra niespodzianka i masa nerwów.Pytam się komu ten nowy Philips ma służyć? Kolejny wynalazek,ktory ma siłę ma "uszczęśliwiać' abonentow?Bo Cyfra chce sobie oszczedzić wypuszczając na rynek,kompletnie nieprzygotowany tuner i liczy na to że jakoś to będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm... Zainstalowałem tych tunerków około 30 sztuk.

 

Fakt faktem, że przy połaczeniu przez HDMI wiele ustawień w odbiornikach telewizyjnych, które sztucznie "poprawiają" ostrość, nasycenie itd nie działa, co jest całkowicie normalne przy połączeniu HDMI.

 

Wielkich róznic między innymi odbiornikami HD nie zauważyliśmy, może tylko trochę obraz ma większe nasycenie kolorów i jest ciemniejszy przez EURO niż w innych odbiornikach CYFRY+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po dużych perturbacjach odebrałem dziś poprawiony tuner HD. Jakośc obrazu na kanałach SD stała się do przyjęcia, poprawili głównie ostrośc i odbicia na krawędziach kolorów, na czym mi tak bardzo zalezało. Co prawda nie jest tak jak na poprzednim philipsie ale i nie tragicznie. No i z możliwością HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...