Skocz do zawartości
  • 0

TV, dekoder, nagrywarka DVD


simivar
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Mam pewien problem. Połączyłem ze sobą TV, nagrywarkę DVD i dekoder UPC.

 

sygnał z dekodera idzie do nagrywarki (kable), następnie do TV.

 

Gdy włączę dekoder i nagrywarkę, w TV mogę odebrać tylko i wyłącznie sygnał analogowy, a o programach z dekodera nawet śnić nie można, natomiast jeżeli wyłączę nagrywarkę, na TV normalnie można oglądać kanały z dekodera UPC.

 

Na rodzajach kabli się nie znam, jednak opiszę to w sposób totalnego laika:

z dekodera UPC do nagrywarki idą dwa kable, jeden to bodajże kabel euro scart (o taki: http://www.kereadiko.com/kalodia/kabel- ... -21_95.jpg), drugi to natomiast kabel "antenowy", nie wiem totalne jak się nazywa (końcówka metalowa, okrągła, w jej środku jeden "dziubek"). Od nagrywarki do TV idzie kabel HDMI i kabel ten bodajże euro scart (zdjęcie).

 

Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc jak zrobić, aby móc nagrywać z tegoż dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gdy włączę dekoder i nagrywarkę, w TV mogę odebrać tylko i wyłącznie sygnał analogowy, a o programach z dekodera nawet śnić nie można, natomiast jeżeli wyłączę nagrywarkę, na TV normalnie można oglądać kanały z dekodera UPC.

A wybierasz w nagrywarce DVD wejście do którego podłączyłeś dekoder UPC?

Przeczytaj ten wątek: "Nagrywanie programów z satelity na video".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprzęt kupiony na allegro sprowadzony zza granicy, co oznacza brak polskiej instrukcji (na internecie także jej nie ma). Jeżeli wejdę w ustawienia nagrywarki, następnie w Setup -> Recording, mam tylko opcje:

Chapter Creator (on/off)

EP Mode Time (6h/8h)

EZ Record (on/off)

V-Mode Compatibility (on/off)

 

Nagrywarka to: SAMSUNG SH893M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, ale czy wybierasz w nagrywarce DVD wejście do którego podłączyłeś dekoder UPC?

Robi się to przyciskiem "SOURCE" na pilocie. Kolejność przełączania wejść jest następująca: tuner tv - AV1 - AV2- AV3 - DV (i tak w koło).

Masz to opisane na stronie 21 "Tour of the remonte control" i stronie 74 "Recording from external equipment you are watching" w angielskiej instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety muszę ponownie odświeżyć temat.

 

Zastosowałem połączenie dekoder *> nagrywarka **> telewizor

*> kabel scart

**> kabel hdmi

 

Wczoraj, wymieniłem swój dekoder z UPC Mediabox z nagrywarką na UPC Mediabox HD. Byłem do tego zmuszony, gdyż w pakiecie promocyjnym zakupiłem bodajże 18 kanałów HD.

 

Tutaj pojawia się mój problem - Pan z serwisu połączył niby nagrywarkę i dekoder do telewizora (dekoder + nagrywarka > telewizor, dekoder połączony kablem hdmi; nagrywarka hdmi i scart). Gdy uruchomiony jest tylko dekoder, wszystki ładnie pięknie, można oglądać tv, włączę nagrywarkę i czarny ekran, nic. Zmieniam source w telewiorze (hdmi, hdmi1, hdmi2/dvi, złącze1, złącze2), a także w nagrywarce (av1, av2, av3) jednak to nic nie daje. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli sama nagrywarka na dowolnym złączu HDMI nie działa to znaczy że jest problem z HDCP, wtedy pozostawiasz kabel HDMI między dekoderem a telewizorem a nagrywarkę podłączysz do telewizora za pomocą scart oraz drugim kablem scart między nagrywarką a dekoderem - to prosty i tani sposób pod warunkiem że dekoder podaje równocześnie sygnały na wyjściach scart i HDMI bo jeśłi nie to trzeba będzie przełączać wyjścia w menu dekodera. Można zastosować jeszcze o ile wiemy na pewno że jest to kłopot z HDCP przy podłączaniu nagrywarki do telewizora coś takiego jak inteligenty kabel HDMI. http://www.hollex.pl/akcesoria-hd/kable-hdmi/1577-inteligentny-kabel-1-8m-ihdmi

Albo podobny tylko z CEC http://www.hollex.pl/akcesoria-hd/kable-hdmi/1650-inteligentny-kabel-1-8m-ihdmi-plus-cec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi o to, że gdy uruchomię nagrywarkę, (wiem, nie napisałem tego) pojawia się czarny obraz - nie widać kanałów z dekodera i nie można nic z niego nagrać.

 

Aktualne połączenie jest takie:

dekoder + nagrywarka > telewizor, dekoder połączony kablem hdmi; nagrywarka hdmi i scart

 

nagrywarka z dekoderem nie jest połączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można jeszcze sprawdzić czy na dekoderze nie ma specjalnie opisanych złącz scart jako TV i RECORDER (lub podobnie). Jeśli są to należy sprawdzić czy są poprawnie połączone zgodnie z opisami bo może się zdarzyć że pojawiające się napięcie na 8 nóżce w eurozłączu wymusza tryb AV wejścia dekodera który służy do łączenia w szereg urządzeń. Jeśli to by nie pomogło to można na próbę odlutować w kablach scart przewód od nóżki nr 8 na jednej z wtyczek i dokonać sprawdzenia.

Nie wiem jaką posiadasz nagrywarkę i dekoder ale przy podobnym zestawie zrobiłem inaczej - telewizor z dekoderem spiąłem kablem hdmi (tak masz), z wyjścia COMPONENT nagrywarki zrobiłem połączenie z wejściem COMPONENT telewizora za pomocą potrójnych kabli chinch plus podwójne dla dźwięku a z wyjścia COMPONENT dekodera zrobiłem połączenie z wejściem COMPONENT nagrywarki plus dźwięk. Wtedy wszystko teoretycznie masz już w standardzie HD pod warunkiem że nagrywarka ma wejście i wyjście COMPONENT i telewizor wejście COMPONENT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...