Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozmawiałem serwisem Technisata.Wszystko jasne z modelem CD e.Otóż jest to specjalna wersja która poszła na zamówienie N i jest wysyłana do klientów.Wersja 'e' spełnia wymogi ekologów("Zielonych") w zakresie poboru prądu na standby i tuner przez 10-11 minut zrzuca różne informacje do flasha pobierając przy tym 0.5W.Mój telefon był 50-tym w tym temacie jak pan się wyraził.Zgłoszenie poszło do odpowiedniego działu.Niestety trzeba czekać na nową wersję z satelity....Dziękuje wszystkim za aktywną dyskusję...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziś jak włączyłem ten tuner to pokazała mi się plansza na której napisane było "Lista kanałów pozytywnie zaktualizowana"czy jakoś podobnie.Co to oznacza? dodam że na swojej liście kanałów jest po staremu.Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w Twoim przypadku bez znaczenia - ważne jest , aby był "dzisiejszy". Przykładowo coś takiego: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=736 (ten akurat ma do 2.0). Większość starszych przełączników ma to do siebie, że nie chce współpracować z nowoczesnymi tunerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy miał ktoś z was taką przypadłość co do tego tunera jak:

 

- uruchomiłem go jeden dzień (jak go tylko dostałem) uruchomił się i działał normalnie cały dzień

- na drugi dzień che go włączyć pilotem a on nie reaguje, włączyłem go więc z panelu i działa ale z pilota nie obsługuje przycisku power i menu (a wczoraj jeszcze działał)

- żadne odłączanie go od prądu nie działa pozytywnie, pilot dalej nie działa (nawet nie mruga tuner jak naciskam te dwa przyciski)

 

Z góry dziękuje za jakiekolwiek info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel miał taki sam problem.Dzwonił w tej sprawie na infolinię Technisata,ale za razem go zbywali mówiąc że czasza żle ustawiona,w końcu przyszedł do mnie i sprawdziliśmy na mojej czaszy i to samo i postanowił wysłać do serwisu.W piątek tuner wrócił z serwisu wymienionym pcb czy jakoś tak i nowym softem o numerze x.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy miał ktoś z was taką przypadłość co do tego tunera jak:

 

- uruchomiłem go jeden dzień (jak go tylko dostałem) uruchomił się i działał normalnie cały dzień

- na drugi dzień che go włączyć pilotem a on nie reaguje, włączyłem go więc z panelu i działa ale z pilota nie obsługuje przycisku power i menu (a wczoraj jeszcze działał)

- żadne odłączanie go od prądu nie działa pozytywnie, pilot dalej nie działa (nawet nie mruga tuner jak naciskam te dwa przyciski)

 

Z góry dziękuje za jakiekolwiek info.

 

 

Jeśli masz jakiegoś znajomego który również posiada ten dekoder sprawdź swojego pilota na jego dekoderze. Gdy sytuacja się powtórzy to nic prostszego wysyłasz pilot do serwisu i dostajesz automatycznie nowy.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój technisat (którego mam od wczoraj) ma dziwną przypadłość. Uruchomienie wymaga dwukrotnego naciśnięcia przycisku na pilocie. :? W trybie stand by świeci się normalnie czerwona dioda, gdy naciskam power zapala się zielona, ale w gnieździe scart brak jakiegokolwiek sygnału. Po około 5 sekundach zielona dioda gaśnie, a czerwona zaczyna mrugać. Własnie wtedy należy drugi raz nacisnąć power aby wskoczył obraz i tuner zaczął normalnie działać. Jeśli nie nacisnę powera drugi raz czerwona dioda pomruga tak z 9 sekund i zaczyna świecić na stałe. Wtedy należy całość powtórzyć jeszcze raz. Nie jest to dla mnie jakies specjalnie uciążliwe, ale dzisiaj rano nie mogłem włączyć tnk, byłem pewien, że coś sie pochrzaniło a rozkminianie tego zajęło mi godzinę łącznie z resetowaniem, wypinaniem anteny i wyciaganiem karty. :evil:

Czy ktos z was spotkał się z podobnym problemem? Dodam, że tuner dostałem pocztą po zakupie Nki i jest wpięty bezpośrednio do pojedynczego LNB na HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te najnowsze oprogramowanie czyli 2.37.33.6(1173f)UL2.8-0 BL255 (255) już prawie od miesiąca jak tuner wrócił z serwisu technisata i muszę przyznać że tuner przestał się zawieszać zarówno na antenie tylko na hodbird jak i z DiseqC na hodbird i astre. Zauważyłem też że kanały szybciej się przełączają. Według mnie poprawiło się też działanie EPG.

Kolego Koz u mnie te głośne pyknięcie występuje wówczas jak wyłączam tuner w momencie gdy na ekranie jest pasek informacyjny który się pojawia przy zmianie kanału, jeżeli nie ma tego paska to pyknięcie jest ledwo słyszalne.

Jeszcze jedno pytanie czy te oprogramowanie z satelity jest takie samo jak wgrali mi w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj kupiłem ten tuner i od razu pojawił sie problem. Tuner nie chce się wyłączać, tzn miga czerwona dioda jak się go wyłącza i z powrotem zapala się zielona i tak to wygląda, że ekran na tv robi się czarny, "niby tuner jest wyłączony" a jak włącze jakiś przycisk na tunerze to od razu kanał sie pojawia a powinno najpierw pojawić się logo tv na karte. Po prostu tak jakby tuner był po wyłączeniu nadal aktywny. Da się coś z tym zrobić ?

Jezeli jeszcze nie mam nawet podbitej gwarancji to sprzedawca wymieni mi go na inny czy zacznie sie "procedura" przyjęcia..wysłania do serwisu itd ?

 

PS dodam jeszcze że wyłączanie z gniazdka, przywracanie ustawien fabrycznych, wyjmowanie karty, resetowanie i inne czary nie działają. Doradzcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...