Skocz do zawartości

Karta DVB-T – jaki program do obsługi?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kanały ma znaleźć wszystkie naraz, bo to jeden multipleks, tylko czemu się blokuje? Blokuje się przy skanowaniu, czy jak już te kanały zapisze, klikniesz Finish i wtedy robi stop? Generalnie jednak bez widocznego błędu raczej nie dojdziemy w czym rzecz...

 

EDIT: A jednak będzie drobna podpowiedź ;) Po instalacji uruchom Total Media z uprawnieniami administratora (prawym na ikonę i Uruchom jako Administrator) i spróbuj jeszcze raz przejść kreator z wyszukiwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rada - z kodekami czy filtrami dekodującymi obraz zbyt wiele nie kombinuj (w sensie "instaluj na hurra"), bo można sobie narobić takiej kaszany, że później będzie trudno odkręcić. W sumie do H.264 polecę CoreAVC lub Divx H.264, oba w najnowszych wersjach dostępne na stronie http://home.hccnet.nl/h.edskes/mirror.htm Codecpacków też raczej unikaj - jeden z powyższych dekoderów, ffdshow tryouts i jakis fajny splitter obrobi wszystko "z powietrza" i "z pliku".

Jeśli zamierzasz poprzestać na oglądaniu a nie nagrywaniu to wzmiankowany Mirillis Splash Lite wystarczy ci w zupełności, tym bardziej że obecnie wymaga tylko sterów karty graficznej 9a te to na pewno masz zainstalowane :-)) i sterów tunera. I to już wsio. Prościej nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupiłem tuner x3mtv hu2300... wszystko działa ok, odbiór na antence dołączonej do zestawu w total media 3.5 pokazuje 4/6 kresek i działa w miare, z lekkimi przycięciami od czasu do czasu... ale mam problem bo potrafi zwiesić kompa totalnie, pomaga hard reset ... działą na XP Pro... jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii może da się coś z tym zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morion, miałem ten sam problem na starym komputerze. Procesor nie był podkręcony. Z problemem uporałem się dopiero wtedy, gdy wymieniłem komputer. Mam tuner tej samej firmy, jednak model TU1100-R. Co do mojego problemu to przez te kilkanascie dni nie mialem dostepu do neta, ale dzisiaj postaram sie wrzucić te screeny (bo to wkurza...).

 

Aha, i ten program do "samego oglądania", który tak polecacie - nie działa u mnie prawidłowo. Z niego też zdam graficzną relację ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię żeby była to wina podkręcania procka, przecież na tym kompie dzieciaki ujeżdżaja wszelkiej maści gry w tym FPP czy inną masakrę która wymaga duzej mocy obliczeniowej i w żadnym wypadku nie zwieszał się komp, a na tych ustawieniach śmiga już ok. 1.5 roku... wiec jak dla mnie reszta kompa nie jest niczemu winna... spróbuję odpalić to cudo na laptopie i zobaczę czy załapie podobną czkawkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jak zrobić screenów. Z odpalonym TotalMedia screeny się w ogóle nie chcą robić, a jak wszyscy wiemy screena z wideo standardowym narządziem Windows zrobić się nie da.

 

Dziwię się, że przy Video Mixing Render 9 obraz jest spixelowany. Kanały się przełączają bez problemu, przy zmianie nadawania z 4:3 na 16:9 nie ma żadnych problemów. Jaka może być tego przyczyna?

 

W Overlay mixer podczas gdy zmieniają się proporcje obrazu w nadawaniu obraz cały się niszczy. A przy którejśtam zmianie kanału obraz jest lekko spikselowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wczoraj kupiłem urządzenie lv5t delux. Po zainstalowaniu i podłączeniu anteny analogowej wewnętrznej wyszukałem kanały telewizyjne w programie załączonym do odbiornika. Znalazło mi 7 kanałów ale był sam dźwięk bez obrazu! Więc zamknąłem program i zainstalowałem brakujące kodeki do mpeg–4. Uruchomiłem komputer jeszcze raz i włączyłem program total media, kanały były zapisane jednak już żaden nie chodził. Nie było sygnału ani dźwięku. PRÓBOWAŁEM JUŻ CHYBA WSZYSTKIEGO! RÓŻNE ANTENY, FORMAT PC I NIC! CIĄGLE BRAK SYGNAŁU I 0 KANAŁÓW! BARDZO PROSZĘ O POMOC. Dodam ze mieszkam w lubuskiem 40 km od nadajnika! Mam zainstalowany win xp sp3! Karta graf. Ati radeon 256 mb hd. 2Gb ram itd. Błagam o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam i pozdrawiam

 

Dziś kupiłem kartę NOT ... LV5T Deluxe i mam problem, nie wyszukuje mi żadnego programu, poziom sygnału 0%

radia DAB odbieram, TV nie. Co może być problemem?

Przeczytałem chyba wszystkie posty, ale nic nie dało. część programów polecanych nie działa na W7. Inne ten sam efekt.

kiedyś miałem jakiś złom z allegro i sygnał był, tv działało. teraz nie chce sygnału złapać.

Zainstalowany poprawnie, sprawdzony na Viście i 7.

Mieszkam w Warszawie na Stegnach (ok 7 km od nadajnika). Sprawdzałem u znajomego w połowie drogi do PKiN i tez sygnał 0%. Ale z Raszyna powinien sygnał zebrać. Antena dołączona do zestawu. antena była wystawiana za okno i też nic.

Prośba o pomoc. Do jutra mam czas by oddać sprzęt jakby był nie sprawny lub nie miałbym sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wciąż nie mam obrazu w programie total media 3.5. Jest sam dzwięk i czarny obraz. Jednak gdy daję nagrywanie na komputer to zapisany plik jest z obrazem i dzwiękiem. Nie wiem o co chodzi. Jakich kodeków bym potrzebował do mojej karty żeby mieć obraz w tym programie total media. Dodam że na laptopie z zintegrowaną kartą all śmiga. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Są różne programy-lepsze i gorsze-ale ilokroć słyszy się na forum o problemach z programami do obsługi dvb-t-dotyczą one w zasadzie problemów z grafiką, więc najlepiej oglądanie dvb-t ma kompie zacząć od aktualizacji oprogramowania grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Do odbioru DVB-T polecam rewelacyjny, bezpłatny program VLC Media Player w jego najnowszej wersji 1.1.8. Za pośrednictwem tego programu odbieram w Katowicach na netbooku ASUS (proc.900 MHz, pam.1 G, Windows XP) kilkanaście kanałów z dwóch multipleksów nadawanych za pośrednictwem nadajnika Skrzyczne k. Bielska-Białej. Do tunera USB stick (dedykowanego dla n-boxa) podłączona jest zewnętrzna, 25-cio elementowa antena typu X. W ustawieniach w zakładce "urządzenie przechwytywania" należy wybrać DVB DirectShow i wpisać częstotliwość multipleksu. Reszta opcji ustawionych jest domyślnie i właściwie wystarcza do poprawnego odbioru wszystkich dostępnych programów. W menu VLC MPlayera dostępny jest również EPG dla poszczególnych kanałów. Program jest wprawdzie bardzo rozbudowany, ale do poprawnego odbioru wystarczają na prawdę podstawowe, domyślne ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Korzystasz ze wzmacniacza?
a co to ma do programów?

Ma. Na wewnętrznej antenie bez wzmacniacza może się udać złapanie jakiegoś sygnału, jeśli nadajnik blisko, ale sygnał może być za słaby by pokazać obraz.

W przypadku instalacji dvb-t (karty bądź na usb) w kompie radzę najpierw podłączyć się do dobrej anteny zewnętrznej by dobrze zeskanować programy w zasięgu i dopiero potem próbowanie odbioru tych programów na antenie wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dzięki pomocnym postom z tego tematu udało mi się uruchomić AltDVB. Niestety wynikł inny problem na który nie znalazłem odpowiedzi. Program nie wyszukuje mi prawidłowo kanałów DVB-T. Wybieram "Select all" a potem "Scan" i znajduje mi tylko 60 razy Polsat HD pod różnymi częstotliwościami. Tuner Compro E900F na PCI-E. Oryginalny soft znajduje wszystkie kanały ale niezbyt mi pasuje. Na obu tunerach w AltDVB znajduje tylko jeden kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy i mam problem.

 

Przeleciałem cały temat, niestety nadal nie jestem w stanie sobie poradzić z AltDVB. Mam Kartę Medion Medion TV-Tuner 7134 (CTX921_V.2) PCMCIA. Zaczłąłem testy od Power Cinema 6. Karta działała, DVB-T chodziło. Program usunąłem bo jest z nim za dużo zabawy żeby włączyć TV. Zacząłem szukać czegoś innego, aż trafiłem na ten temat. Więc tak, uruchomiłem kartę przez VLC jednak nie jest on zbyt wygodny. Dalej próbowałem Splash Lite jednak jest trochę powolny. Teraz męczę się z AltDVB. Mam już dźwięk i nie mogę znaleźć kodeka do obrazu. Na tą chwilę mam zielony obraz i nic więcej. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...