Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 100


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyłącza się, bo pracuje przetwornica i stąd zresztą zużycie w stanie czuwania jest ok. 10 W.

Dlatego polecam go wyłączyć :]

 

Piszesz o zużyciu mocy przez tuner w stanie stand-by? Czy o dysku?

Jeśli o tunerze to chyba jest jakaś pomyłka. Skąd wartość 10W? Jeśli z tzw. mierników energii sprzedawanych na allegro to co do zasady pokazują one moc pozorną a nie czynną (czyli tą za zużycie której którą płacimy). Temat wielokrotnie wałkowany na wielu forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięty dysk 2,5" 80GB zasilany z USB.

Dysk ma kabelek z rodzielaczem na 2 USB.

Jedno USB jest "zasilająco- komunikacyjne", drugie jest potrzebne jeżeli zasilanie na porcie USB urządzenia jest zbyt niskie.

W przypadku "naszego" Tunera do prawidłowego działania mojego dysku wystarcza mi jedno USB.

Niestety jest to zależne od prądożerności dysku znajdującego się w obudowie.

Z doświadczenia wiem, że z dyskami Toshiby są problemy.

Praktycznie zawsze wymagają podpiętych obu USB (a czasami nawet to nie wystarcza - z żucia wzięte).

 

Nie znaczy to, że jeżeli jesteśmy nieszczęśliwymi posiadaczami dysku w obudowie 2.5" który nie chce ruszyć na jednym USB

to już nie ma ratunku - Jest i to dość banalny, tani i prosty !!!

Wystarczy kupić Uniwersalną ładowarkę 230V z wyjściem USB + przedłużacz kabla USB tak żeby starczyło od dysku do gniazdka.

Koszt takiej ładowarki na allegro to chyba nie więcej jak 10 PLN.

(jedyna wada to kolejny odbiornik prądu w domu no i dysk będzie będzie dostawał jakieś tam zasilanie nawet kiedy tuner będzie wyłączony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie fergusona jest już nowy poprawiony soft do Arivy 100

 

maincode 1.03B9

* MAC address change menu

* Card initial clock - by default is set to 6MHz but if you have any problems

with card splitter systems you can try to slow it down to 3,6MHz. Each change

require receiver reboot!

* Wav (LPCM only) file support

* Subscription status for Seca and Viaccess cards

+ Auto remove USB device safely before each power off

x So called "open window" rebooting problem

x Regional channel switching for ORF provider

 

Uwaga: przypominamy, że po aktualizacji zalecane jest przywrócenie ustawień fabrycznych oraz, że listy kanałów stworzone na wcześniejszych wersjach oprogramowania niż 1.03B5 nie będą działały prawidłowo z bieżącym oprogramowaniem oraz mogą powodować błędy w pracy odbiornika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo u mnie jest coś nie tak albo ten nowy soft jest skopany.

HBO i HBO2 zawiesza mi się z częstotliwością 1/30s,

wywala komunikat "kanał zakodowany" albo się rozjeżdża obraz,

tak na ok 2-3s i potem znowu 30s jest oki.

Macie podobne objawy ??

 

Co ciekawe na HBO HD chodzi OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgralem dzis sobie nowy soft do Arivy 100, u mnie pojawil sie inny problem, mam obraz a nie mam glosu na kanalach takich jak HBO HD Eurosport HD, Filmbox HD, National Geographic HD,Animal Planet HD,tego problemu nie ma na kanalach MTV HD ,Canal Film HD,Canal Sport HD. Czy macie podobny problem co ja? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim powrót do softu 1.03B5. Kombinowałem z każdym nowym softem, albo przycina na 10719 czyli HBO, Canal Sport 2 + masa innych; albo nie ma głosu na HD albo coś innego się tnie bądź resetuje. Na 1.03B5 WSZYSTKIE kanały na Arivie 100 działają bezproblemowo. Dopóki nie wypuszczą konkretnego, dopracowanego softu dla A100 to 1.03B5 będzie najlepszym dostępnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ponowne wyszukiwanie nie pomaga ?! Czy można to zrobić ręcznie ?!

Po przeskanowaniu satelitki, za pomocą cudownego klawisza FIND wpisujesz Filmbox i znajduje Ci wszystkie stare i nowe Filmboxy, wystarczy zamienić miejscami. Wszystkie Filmboxy na pewno chodzą, bo je oglądam.

Fotka epg z widoczną dzisiejszą datą na Filmbox HD

6d5e90d206bd6c131ad50d64f3e2ef58,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...