Skocz do zawartości
  • 0

Astra Hot Bird talerz Corab 60x70cm


kris_poland
 Udostępnij

Pytanie

Posiadam obecnie N, jakosc sygnalu mam na 100%,) 0% BER konwerter Maximus

chcialbym sciagnac kanaly rowniez z Astry, wiem ze da sie to zrobic, pytanie czy warto i czy to nie pogorszy odbioru z HB

 

czy na tej antenie ktora jest szeroka na 60cm wysokosc 70cm zlapie sie sygnal z astry nie tracac sygnalu z HB

jaki konwerter zastosowac, zezujacy czy dokupic drugi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Proponuję Ci dołożenie drugiego konwertera na uchwycie zeza oraz przełącznika diseqc.

Jak masz teraz singla to drugi singiel i zwykły diseqc, jak masz twina to drugi singiel i przełącznik najlepiej jakiś 5/2.

Nic się z HB nie pogorszy - o ile nie ruszysz anteną/konwerterem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak nie chcesz bawić się w cięcie kabli i przełączniki, to najlepszy byłby jakiś konwerter typu Monoblock (przykład :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=1348; jeśli posiadasz zwykłego nBoxa HD bez możliwości nagrywania), a jeśli masz nBox Recordera i korzystasz obecnie z konwertera Twin i dekoder jest podpięty dwoma kablami tak, abyś mógł w tym samym czasie jeden program nagrywać, a inny oglądać, to potrzebny byłby konwerter Monoblock Twin (przykład :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=1392). Tylko, że takie konwertery, tzn. Monoblock, nadają się tylko dla anten o wielkości w przedziale 80 - 90 cm, więc czekała by cię wymiana anteny.

Dla tej anteny co posiadasz, to byłoby dobre rozwiązanie, tak jak wyżej napisał FFan: trochę kabla, drugi konwerter, przełącznik DiSEqC oraz uchwyt, wtedy można jeszcze próbować wyregulować ustawienie pojedyńczego konwertera żeby uzyskać w miarę stabilny sygnał, czego w konwerterze Monoblock nie uzyskasz.

 

zastanawiam sie nad jakims twinem, wyjdzie taniej

pozatym do przelacznikow potrzeba innych konwerterow prawda?

Pojedyńczy konwerter Twin, daje możliwość odbioru jednej pozycji satelitarnej (dajmy na to Hot Bird) na dwóch dekoderach z jednej anteny, nie dwóch pozycji satelitarnych (Hot Bird + Astra) na jednym dekoderze, od tego są pojedyńcze konwertery (czy to Single, czy Twin) ustawione w układ "zeza" lub konwertery Monoblock :wink:

Co do drugiej części zacytowanego fragmentu, to jeśli masz na myśli to, że konwertery Twin nie nadają się do przełączników DiSEqC, to się mylisz, bo je także można ustawić w układ "zeza", wystarczy tylko wiedzieć jak to później podłączyć, aby działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
kazdy mowi ze ta antena bedzie za mala, nie chce sie bawic w ciecie kabli ani przelaczniki

6 stopni roznicy na takiej antenie moze juz niezalapac sygnalu

 

zastanawiam sie nad jakims twinem, wyjdzie taniej

pozatym do przelacznikow potrzeba innych konwerterow prawda?

 

"Każdy mówi" - to bardzo względne, np. co drugi sprzedawca chcący Ci sprzedać większą antenę.

W zasadzie masz już odpowiedź powyżej, ale dopiszę:

 

Na takiej antenie chodzą spokojnie instalacje na 4 satelity, a nie tylko na 2, to po pierwsze.

Po drugie układ pojedynczych konwerterów ( w sensie - nie zespolonych) jest zawsze lepszy w eksploatacji od monoblocków oraz daje możliwości lepszego ustawienia.

Po trzecie monoblocki nie są przeznaczone dla anten takiej wielkości!, co prawda są tacy co twierdzą , że im chodzi, ale...

Po czwarte , nie wiem jakie cięcie kabli - dokupujesz ewentualnie 1 kabel o długości 2x odległość od anteny do diseqc i jego na pół i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to juz mi sie lepiej zrobilo, jasne mozna tak zakombinowac by kable wciagnac i nie skracac a od anteny pociagnac jakis nierdzewny i wciagnac do chaty az do przelacznika, to jest bardzo dobry pomysl !!!

 

dobra ale teraz do rzeczy:

konwenter mam Twin z dwoma wyjsciami antenowymi, do astry kupic taki sam ?

 

jaki przelacznik?

 

drugi problem to trzeba by cos wykombinowac by druki konwerter zamontowac, tutaj nie mam zielonego pojecia

jak to zrobic, widzialem rozne motywy do zeza, ale przy mojej antenie sobie tego nie wyobrazam gdyz ten wysiegnik jest prostokatny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

powoli rozgryzam temat

moje 1 pytanie czy jest jakas roznica czy zamontuje singla czy twina przy przelaczniku ktory ma dwa wyjscia?

czy konieczny jest twin tak jak obecnie mam na HBirda ?

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=131

mysle o zakupie tego przelacznika i konwentera twin chyba ze singiel dla dekodera z PVR wystarczy?

nie mam pojecia czy tak sie da, czy musza isc dwa kabelki do przelacznika z konwentera?

 

ten przelacznik umozliwi mi podlaczenie jednego dekodera PVR i wpiecie anteny naziemnej

idac dalej za rok chcialbym zakupic drugi dekoder PVR HD, wiec zatem moze lepiej zastosowac cos na dwa wyjscia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkam w Małopolsce i mam zwykłą antenę polsatowską 55 cm. Łapie zarówno Hotbird jak i Astrę (nawet darmowe programy HD). Co do jakości sygnału, po precyzyjniejszym ustawieniu anteny na Hotbird jest sygnał zielony ok 70 % (TVN-y) i zółty - programy polsatowskie, ale nie ma problemu z odbiorem, jedynie Eurosport HD pomału się ładuje. Pasek sygnału z Astry też jest w kolorze żółtym poza MTV Deutschland i Viva Deutschalnd (pasek zielony).

Zamierzam jednak kupić antenę 80 lub 85 cm w celu lepszego odbioru programów HD w złych warunkach pogodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli masz w tej chwili już Twina na Hot Bird'a to taki właśnie przełącznik najlepiej jest zakupić. A na Astrę kup też Twina. Jeżeli chciałbyś zakupić w przyszłości drugiego PVR to kup w tej chwili Quada i zamontuj go na Hot Bird'a a Twina którego już posiadasz zainstaluj na Astrę. Do każdego PVR muszą iść dwa kable :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak ktoś wyżej napisał przy małej antenie lepszy jest uchwyt na drugi konwerter i przełącznik diseq, przy większej wystarczy monoblock. Na forum było o tym już napisane, poszukaj dokładnie.

Przy mniejszych antenach koniecznie jest precyzyjne ustawienie anteny i konwertera, żeby odbierać programy z dwóch satelit. Przerabiałem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jeżeli masz w tej chwili już Twina na Hot Bird'a to taki właśnie przełącznik najlepiej jest zakupić. A na Astrę kup też Twina. Jeżeli chciałbyś zakupić w przyszłości drugiego PVR to kup w tej chwili Quada i zamontuj go na Hot Bird'a a Twina którego już posiadasz zainstaluj na Astrę. Do każdego PVR muszą iść dwa kable :)

 

zgadza sie mam Twina na HB i na Astre planuje kupic rowniez ten sam konwenter.

 

no i zaczynaja sie schody bo z tego co piszesz to wnioskuje ze nie licza sie wyjscia w przelaczniku tylko wejscia?

po co mi ten Quad, by ciagnac 2 niezalezne kabelki do nowego dokedra pomijajac przelacznik?

 

nie zauwazylem przelacznikow ktore maja wiecej niz 2 wyjscia wiec pewnie podlaczenie do 2 dekoderow PVR bedzie juz niemozliwe

przy ich wykorzystaniu, wiec pozostaje multiswitch, jesli to to pewnie juz inne konwentery...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tak jak ktoś wyżej napisał przy małej antenie lepszy jest uchwyt na drugi konwerter i przełącznik diseq, przy większej wystarczy monoblock. Na forum było o tym już napisane, poszukaj dokładnie.

Przy mniejszych antenach koniecznie jest precyzyjne ustawienie anteny i konwertera, żeby odbierać programy z dwóch satelit. Przerabiałem to.

 

jakis tam uchwyt oczywiscie kupie, tylko ze problem zaczyna sie jak zrobic instalcje na 2 dekodery HD PVR

za pomoca przelacznika pewnie sie nie da, pozostaje multiswitch ? czy do niego sa wymagane inne konwentery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W ogóle to na tak małej antenie nie jet tak łatwo ustawić zeza, aby zapewnić sobie poprawny odbiór ze wszystkich transporterów Astry 24/7. Na tej antenie konwertery bedą równoległe, lub prawie równolegle, a odległość między nimi będzie wynosić według mnie od 0 do 1cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Różne mogą być powody. Nie napisałeś, ile % jakości sygnału uzyskujesz na tych działających transponderach. Problemem może też być uszkodzony przełącznik DiSEqC - łączyłeś konwerter zezujący bezpośrednio z tunerem? Raczej bym stawiał, że problem leży po stronie nieprecyzyjnego ustawienia tego konwertera, ponieważ na czaszy 60x70 nie powinien wystąpić problem tego typu, że konwerter od 19,2E musi zachodzić na centralny od 13E. No ale tu jest jeszcze kwestia jak szerokie są promienniki tych LNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

o to chodzi ze tez szału nie ma na dsf jest to ok.30% i dzis jak jest snieżna zadyma to obraz zanika a kanały typu pnoenix jakosc 60% a eurosport niemiecki czy orf nie ma sygnału konwerter mam Golden single LNB GI-201 Przełącznik DiSEqC 1.0 2/1 P 162 IW mam nadzieje ze to wina ustawienia bo odległosc od osi konwerterów jest miedzy 57-62mm znak zapytania czy maja byc idealnie równoległe czy nie do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
kurde podłączyłem zeza na astre i niestety nie wszystkie kanały są co powinny czyli nie mam eurosport orf itp a mam dsf mtv co moge zrobic aby tamte kanały złapac

 

Eurosport niemiecki i to ten jeden jedyny powinieneś mieć - na 12226 H , reszta jest zakodowana, to samo tyczy ORF - wszystkie kodowane

 

... mam nadzieje ze to wina ustawienia bo odległosc od osi konwerterów jest miedzy 57-62mm znak zapytania czy maja byc idealnie równoległe czy nie do konca

Moim zdaniem nie do końca - leciuteńki skos powinien być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jednak mi sie już udało miałem pytac o orf 1 bo jest ale płatny ale juz wiem ze wszyscy tak mają na tak małej antenie pomogło przypiłowanie uchwytu na zez aby konwertery były jak najblizej siebie a takze minimalne przestawienie anteny co minimalnie poszło po jakosci kanałów hb 13E bo te co miały jakośc 70% maja 50% odniosnie jakosci z astry to eurosport jest w okolicach 20-30% ale sie nie tnie może byc kłopot tylko w pochmurne dni. w kazdym razie dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no i w koncu nadszdl ten dzien w ktorym zaczolem sie przymierzac do astry

 

kupilem drugi konwenter http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=24&id=1471

i przelacznik http://hollex.pl/index.php?page=prod&id=131

 

po dlugiej zabawie okazalo sie za Astre na tej antenie lapie na 20-30% niektorych kanalow wogole nie ma

kombinowalem jak sie da, i zrobilem co sie da

albo to jest kwestia tego ze konwentery powinny byc blizej albo antena jest za mala

jak myslicie?

 

a w dekoderze N ustawic przelacznik Diseqc na LNB1 LNB2 na pierwszej antenie jednakowo jak i na drugiej

czy na drugiej zrobic LNB 3, 4 ?

 

przelacznik ma 5 wejsc, ja mam 2 konwentery TWIN

HEELLPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie z innej półki czy 70zł za antenę 90 to tak dużo,by sobie takie problemy robić.Problem są platformy i jej odbiorniki.Mój odbiornik FTA za 150zł ma funkcje Blind Scan {nie potrzebuje parametrów mogę skasować wszystkie transpordery i wyszuka na nowo}.Mam pełną orbitę za 180zł{koszt obrotnicy}sprawuje się dobrze od trzech lat.Dekoder Pace 500GB Cyfry nie ma tych opcji paranoja.Dekoder który kosztuje około 1000zł nie ma Ustawiania obrotowego ani Blind Scan.Nie przez to ze Pace jest złą firmą,ale przez [beep]i informatyków z tej platformy którzy się za oprogramowanie wzieli,to samo konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

juz kupilem Triax TD88

 

http://hollex.pl/index.php?page=prod&id=523

 

wczesniej sprzedawca powiedzial ze bedzie dzialac wiec wziolem, wowczas slyszalem ze powinna to byc conajmniej 80

trudno, mala antena pojdzie do szwagra

to nie chodzilo o kwestie kasy tylko czasu, kupowalem przed swietami i tak tez montowalem

bralem to co bylo po reka i nie bylo czasu by cos zamowic z neta bo i tak by nie doszlo

 

ale sa tacy co mowia ze na tej antenie to ustawia, i gdzie oni teraz sa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kris_poland oj chłopie kto ci doradził tą antenę,Antena Corab 90 o podobnych parametrach jest za 75zł w Hollex.Jedynym plusem tej anteny jest nabite kąty Elewacji,Ja ustawiałem antenę obrotową posługując się http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=140&id=182 .Jest to tani wskaźnik wychył owy podpinasz go między odbiornik a Konwenter ustawiasz jakiś program słaby na odbiorniku z danego satelity a reszta to błahostka.Cena Coraba i wskaźnika by była nisza od twojej anteny,ale posłuchałeś papraków a nie doradców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

odnosnie kris poland

jesli chodzi o zez to spokojnie mozna zrobic ja zrobiłem na antenie polsatu ona chyba jest 70*60 jak jeszcze nie zamontowałes to dysponuje pomoca jesli masz taka własnie antene to moge ci wysłac zdjecia jak jest u mnie ustawione odległosc konwerterów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Radix no nie mow ze ta antena co kupilem jest zla? przyszlosciowo bedzie wiekszy zapas do wstawienia czegokolwiek wiecej

a wskaznik mam tc'eq wws ;-)

 

mariuszo21

 

jeszcze nie sciagnolem zestawu wiec moglbym pokombinowac, HB mam jakosc na 100%, Astra na 30%

mysle ze to wina konwenterow ich budowa uniemozliwa blizsze ulozenie

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=24&id=1471

 

wiec dawaj zdjecia, to sie pomocuje z antena ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...