Skocz do zawartości

Czeskie kanały CT1/CT2/NOVA/PRIMA


bu2bu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest jakiś sposób darmowego odbioru tych kanałów przez satelitę w Polsce?

 

Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia, a mianowicie jak są one przesyłane naziemnie w Polsce, tzn. czy są one nadawane z Czech i ubocznie do nas docierają, czy też są retransmitowane przez jakiś przekaźnik zlokalizowany w Polsce, np. na Ślęży?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanaly mozna oglądac np w digi tv:) abonament i ogladacie:) kwiestia naziemnego odbioru np czeskiej 2 w okolicach Łodzi Bełchatowa/Częstochowy jest to zjawisko tropo więcej o tym w googlach ps na forum tez było o tym:)

mysle ze temat do :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
WitamCiekawi mnie jeszcze jedna kwestia, a mianowicie jak są one przesyłane naziemnie w Polsce, tzn. czy są one nadawane z Czech i ubocznie do nas docierają, czy też są retransmitowane przez jakiś przekaźnik zlokalizowany w Polsce, np. na Ślęży?

 

Czeskie i Słowackie stacje nadawcze znajdują się na szczytach gór, dla tego zasięg z nich jest wielki i sygnał dociera do południowych województw Polski. Np. jeśli mieszkasz w Krakowie to mając antenę z wysokim zyskiem, bez problemów możesz oglądać CT 1. U nas to Czeskie i Słowackie stacje działają nawet w radiach w komórkach i w stereo+RDS. Są też dziury gdzie sygnał nie jest tak zadowalający lub go niema. Np. u siebie mam tylko: 89.0 Radio Impuls, 91.0 Frekvence 1, 94.5 Radio Zet (Słowackie) i 99.2 FunRadio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego mają kablówki? Odbiór czeskich kanałów na południu Polski z czeskich nadajników naziemnych nie stanowi większego problemu, natomiast podczas tropo sygnał bez większych przeszkód dociera do centralnej, a nawet północnej części kraju. W Łodzi, na przykład, wystarczy nawet niewielkie tropo, żeby można było łapać kanały z Ostravy-Hošťálkovic, Jeseníka-Praděda, Trutnova-Černej Hory. Rzadziej pojawia się sygnał z nadajników: Frýdek-Místek-Lysá hora (zakłócany przez TVP2 z Mikstata, który odbiera przez cały czas...), czy nawet Ústí nad Labem-Buková hora (ponoć parę dni temu wyłączyli stamtąd ČT1) i Brno-Kojál.

Trochę trudniejszy jest odbiór kanałów słowackich (góry...), ale przy silniejszym tropo także możliwy, głównie z nadajników: Žilina-Krížava, Košice-Dubník, Nové Mesto nad Váhom i Bratislava-Kamzík (słabo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam ja mieszkam w Wieluniu(południowo zachodnia część woj.łódzkiego).bardzo dobrze odbieram czeskie stacje:CT1-kanał 36, CT2-k50 i NOVA-k53 jakość odbioru 6/6, nadawane one są z Jeseníka-Praděd.moje pytanie to czy planowane jest z tego nadajnika nadawanie w DVB-T i czy zasieg wtedy będzie taki sam czy inny i czy w Wieluniu będę mógł odebrać. Dodam jeszcze że odbiór w analogu jest 24h/dobę.Dzięki za odp.pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja odbieram kanały Czeskie droga naziemna super obraz i dzwiek stereo a np TVN naziemnie mam do kitu sniezy. TVN nadawany z nadajnika w Kosztowach( Mysłowice) a Czeskie kanały z Pragi. Satelitarnie sie nieda narazie odbierac Czechów a szkoda. Mieszkam Czerwionka-Leszczyny ( Śląskie) do granicy z Ostrawa mam 70 Km a do Mysłowic ok 50 Km. Teraz pytanie Czemu kanały Czeskie lepiej odbieram niz TVN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeskie kanały odbierasz lepiej,ponieważ oni swe nadajniki mają wysoko na szczytach gór i bodajże jeśli dobrze pamiętam nadajnik w Jasenik-Praded ma ma moc około 198kw. Dlatego można te kanały odebrać południowej części centralnej polski, a w czasie tropo nawet dużo dalej. Natomiast nadajniki TVN są słabszej mocy i zasięg jest od 10-30km. Możesz zastosować lepszą antenę np.kierunkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto może, przypominam.

W środę 18 lutego na ČT2 i ČT4 obejrzymy bezpośrednią transmisję z inauguracji, nazwaną Biała Noc, Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym z Czeskiego Liberce.

Karel Gott ma tam odśpiewać czeski hymn (ciekawe czy lepiej niż nasza Edyta) oprócz tego na miłośników klasycznego rocka czeka występ między innymi grupy Deep Purple a także fajerwerki, łyżwiarskie show, koncerty i wiele innych atrakcji.

Pozdrawiam :wink:

EDIT: zdjęcia z inauguracji

 

CT%204_1%201.jpgCT%204_2%201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima Cool kolejny siostrzany program telewizji Prima otrzymał 12 letnią koncesję na satelitarne, kablowe jak i naziemnie nadawanie.

Będzie programem skierowanym do chłopców i młodzieży, dla dziewcząt i młodych dam przygotowywany będzie Prima Klub.

Zobaczymy w nim zarówno animowaną Futuramę jak i amerykański sitcom How I Met Your Mother.

W związku z tym widzowie w Czechach w pierwszej połowie br doczekają się aż dwóch nowych programów tematycznych stacji Prima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Za miesiąc przenoszę się z Lipska do Drezna i liczę na odbiór czeskiego DVB-T z Usti. :jupi:

 

Mam 2 pytania

 

1. Jak często występują w czeskiej telewizji program z dzwiękiem oryginalnym plus napisy po czesku?

 

2. Jakie prawa sportowe mają programy jak CT 1, 2, 4, Prima i Nova? Interesuję mnie szczególnie piłka nóżna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z piłki nożnej to będziesz miał na pewno Ligę Czeską (1 mecz z kolejki), Ligę Mistrzów i bodajże Premier Liguae. Zapewne gringo będzie wiedział lepiej, bo odbiera te kanały. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...