Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież nagrywa kanały kodowane i ta informacja też ich dotyczy - 4 kodowane i 5 kodowany może być oglądany - nadal nie dostrzegam problemu. Co innego jakby w ogóle Humax nie nagrywał nic, ale nagrywa a że materiał może być zakodowany to dotyczy wszystkich odbiorników PVR - w Inverto deszyfracja jest automatyczna, ale niech coś nawali - materiał zostanie zakodowany. W Fergusonie jest dwustrumieniowość dla jednej częstotliwości (podobno - nie wnikam), ale niech nawali - materiał będzie zakodowany i co więcej nie będzie możliwości nawet jego trwałego zdekodowania i zawsze po zmianie kluczy zostanie stracony bezpowrotnie. Taki jest urok odbiorników PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

Proszę o wyjaśnienie sposobów dekodowania nagrań przez ten tuner. Czy istnieje możliwość takiego ustawienia, by tuner sam dekodował nagrania po ściągnięciu w "najbiższym czasie" - tj. np. po przejściu do trybu standby. (Czy w ogóle są takie tunery?)

Dekodowanie przy pierwszym oglądaniu może być niewystarczające, np. gdy właściciel wybiera się na urlop.

Pozdrawiam wszystkich uczestników tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię bardziej - Ferguson złapie zwiechę i nagrania nie odtworzysz nigdzie poza Fergusonem (do czasu) - poczytaj temat o 9600 w dziale Fergusona (komunikaty: File Corrupted, a także Can't Locate MPEG Stream). Ciekawe co stanie się, jeśli zachce mi się oglądać i nagrywać jednocześnie kanały z modułu Cyfrowego Polsatu (brak dwustrumieniowości). Humax sobie z tym poradzi, bo i tak nagranie zdeszyfruje. Ferguson? No właśnie. To tylko odbiornik SD Semi PVR (jedna głowica !!! nagrywanie z jednej częstotliwości !!!) - jak ledwo co działa to szczerze odradzam Fergusonowi zabieranie się z HD PVR (zresztą widzę Homecasta - ta sama manufaktura co 8800 i 8900, więc nie muszę prorokować co z tego wyniknie). Lubię Fergusona - to sprzęt wart swojej ceny i dobry (wystarczy poczytać moje wypowiedzi w dziale Fergusona - w większości pozytywy, gdzie tylko się dało), ale ta cena jest niska i nie ma co ukrywać - Ferguson ma różne problemy od strony oprogramowania, a i posiadacze 8800 w pierwszej serii w większości byli dotknięci problemem sprzętowym (radiator, czytniki). Nie dziwi mnie to - wiem czego można się za takie pieniądze spodziewać - to fakt - koniec i kropka. 8800 i 8900 dopiero po przejściu całej serii różnych przygód software'owych (zapraszam do tematów o 8800 i 8900) wyszły na prostą. Cena powoduje, że Ferguson ma dużo nabywców, a później są achy i ochy - niestety.

 

Zamiast siać zamęt w tematach konkurencyjnych odbiorników zajrzyj do działu Fergusona i rozwiąż problemy posiadaczy 9600, którym zaczyna powoli brakować cierpliwości, jeśli wiesz, że to wspaniały i bezawaryjny sprzęt. Ja sam chętnie poznam rozwiązanie problemu nagrywania materiałów raz na pamięć wewnętrzną, raz na zewnętrzną, czy też tajemnicę działania timera, bo nie wiem co radzić szczęśliwym nabywcom (oprócz oczekiwania na kolejną wersję oprogramowania).

 

Nie zmienia to faktu, że uważam 9600 za sprzęt udany (jak na swoją cenę) i zapewne za jakiś czas (po jeszcze kilku, może kilkunastu update'ach) przestanie zaskakiwać nabywców.

 

Pragnę też zauważyć, że wady Humaxa wcale nie są ukrywane i nie jest on bez wad, ale to inna kategoria - sam software jest stabilny, a problemem jest brak spolszczenia, za co zresztą w tekście w numerze drukowanym SK został on mocno skrytykowany.

 

Funkcja deszyfracji jest potrzebna (od tego się zaczęło), bo Humax pozwala na nagrywanie materiałów z dwóch częstotliwości (Ferguson - jedna głowica, jedna częstotliwość). Humax po prostu zamiast polegać na działaniu/niedziałaniu dwustrumieniowości/wielostrumieniowości (także o tym dość szeroko dyskutowaliśmy na forum) wdrożył w oprogramowaniu funkcję dającą pewność, że nagranie zostanie zdekodowane przy pierwszym oglądaniu. Ferguson mając jedną głowicę tego nie potrzebuje (a HD PVR od Homecasta potrzebuje, a nie ma, Ferguson HD PVR byłby zapewne taki sam).

 

Proszę skupić się na temacie Humaxa, a Fergusona opisywać, pomagać, zachwalać itp. w dziale Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humax dekoduje nagrania tylko przy pierwszym oglądaniu. Jak wspomniałem wcześniej opcję dekodowania na czuwaniu posiada Inverto, ale to nie jest odbiornik HD - czekamy na Inverto HD PVR - Scene 5 jest w drodze :jupi:

Czy Inverto HD PVR Scena 5 to ma być odbiornik 2-głowicowy? Jakoś brakuje tej informacji na stronie Inverto. Szukam drugiego tunera sat HD pvr (mam już Technisata HD S2) ale jakoś mi Humax ICord nie pasuje, zwłaszcza po niemiłych doświadczeniach z PVR8000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Orbita, nie porównujmy tutaj mercedesa do fiata. Nie pisze o 9600 bo nie mam tego sprzetu, za to mam 8900 fergusona. Miałem również inne opisywane w różnych miejscach wynalazki. czytuje również inne wątki i wasze opinie.

Widzę dużą nierównowage w podejściu do róznych marek.

 

Ferguson jest ZAWSZE gorszy, a szanowna redakcja nie jest OBIEKTYWNA.

 

W ostatnim tekście (wyraźnie adresowym do mnie) nie napisał Pan że już minął prawie rok od premiery ferdka 8800. W tym czasie jakoś HUMAXOWI nie udało się zrobić działaącego softu na ich tuner HD CI. Porównywać to trzeba było 8800 do innych podobnych tunerów, a nie do i-corda.

Zapomina Pan również że nie ma sprzętu który sie NIE ZAWIESZA (chyba że w redakcji takie macie).

Założe się o każdą kwotę, że po zawieszeniu się i-corda, nie odtworzy się żadnego z nagrywanych w tym czasie pliku (a być może nawet juz żadnego innego).

A zawiesi sie na pewno - to jest tylko kwestia czasu - tym bardziej, że ma zwykły dysk 3,5", który wcześniej, czy później się rozleci.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Proszę poczytać moje wypowiedzi w dziale Fergusona ile razy próbowałem ratować dyskusję gdy było już naprawdę ciężko cokolwiek ratować zanim zacznie się wypisywać teksty o obiektywności.

2) Przypomnę, że to właśnie Pan wypowiedział się w temacie iCord-a jako pierwszy (cytat: "Ferguson 8900 robi to od początku, nawet jak nagrywa 2 kanały jendocześnie i nikt nie robi z tego żadnego halo."), proszę się więc nie dziwić teraz, że jest porównanie. Ferguson 8900 to odbiornik sprzętowo gorszy, bo ma jedną głowicę - to fakt. Ferguson nie posiada żadnego odbiornika pełnego HD PVR, więc po co było się wypowiadać w tym temacie siejąc zamieszanie, jeśli od początku nie ma czego w ogóle porównywać? W nagrodę pojawiło się porównanie ogólne. Choćby nie wiem co kto pisał 8900 jest gorszy od iCorda, bo pierwszy to Semi HD PVR, a drugi Twin HD PVR. Do czego to komu potrzebne to sprawa prywatna. Czekamy na Twin HD PVR Fergusona, ale powtarzam - jak widzę Homecasta to już wiem, że iCord nadal pozostanie lepszy od strony oprogramowania i to nie moje własne odczucia, tylko wynik testów (lista błędów trafi do producenta)

3) Humaxowi nie udało się zrobić działającego softu na HD CI? A co - nie włącza się? Ma szereg wad i zalet, podobnie jak i Ferguson 8800. W pewnych sytuacjach jest lepszy od 8800, w pewnych gorszy.

4) iCord nie zawiesza się w taki kosmiczny sposób, w jaki potrafi zawieszać się Ferguson (jeśli mamy już porównywać 8900 - przykładowo restarty 8900 na ostatniej wersji oprogramowania - odsyłam do tematu o Fergusonach 8900 i proszę pomóc tam użytkownikom, bo dotyczy to nie jednego przypadku - przecież Ferguson jest rewelacyjny, więc z pewnością istnieje logiczne wytłumaczenie tej sytuacji).

5) Stosowanie dysku zewnętrznego też nie musi być idealnym wyjściem - odsyłam do tematu o 8900 jak użytkownicy po omacku szukali czegokolwiek co by z 8900 pracowało.

 

Po raz ostatni proszę, aby Fergusona wychwalać w dziale Fergusona (i przy okazji - więcej obiektywizmu, bo widzę, że mam do czynienia z fanatykiem Fergusonów - Fergusony są fajne, ale bez przesady). Nie ma odbiornika idealnego, ale Humax iCord HD wyraźnie do ideału się zbliża (w swojej klasie - Twin HD PVR) - kluczem jest stabilne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi uwierzyć, że Humax iCord HD zbliża się do ideału po moich doświadczeniach z Humaxem PVR8000, które były takie:

- częste awarie dysku twardego i jego bardzo głośna praca,

- częste zawieszanie się tunera,

- beznadziejny interfejs w tym koszmarny pilot (np. natychmiastowe nagrywanie pod przyciskiem "3", a wybieranie kanałów zawsze najpierw z zerem),

- brak polskich liter i napisów,

- fatalny support techniczny - typowe po chińsku i koreańsku chowanie głowy w piasek gdy nie mieli dobrych wiadomości lub nie umieli rozwiązać problemu - po prostu przestawali odpowiadać. Ponadto po wypuszczeniu nowego modelu, poprzednimi już się przestawali interesować - kompletny brak dla nich aktualizacii oprogramowania i supportu.

Oczywiście mam nadzieję, że po kilku latach wreszcie może czegoś się nauczyli i być może ten nowy model będzie lepszy, mniej awaryjny i pomoc techniczna będzie lepsza bo mają już biuro w Polsce. Chciałbym w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy punkt okaże się z czasem, drugi odpukać nie występuje (podczas testów, które trwały dość długo odbiornik ani razu nie odmówił posłuszeństwa, reszta wyjdzie w praniu od pierwszych nabywców - póki co nie widzę uwag w temacie), trzeci - wystarczy obejrzeć zrzuty w wydaniu drukowanym SAT Kuriera - interface jest całkiem przyjemny dla oka (żeby nie było - w Fergusonach 8800 i 8900 jest też bardzo udany), pilot inny, bez konieczności wykorzystywania w/w tricków, brak polskich znaków występuje, łącznie z brakiem spolszczenia, za co Humax oberwał w teście (odsyłam do lektury), support - okaże się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze kilku ostatnich postów muszę włączyć się w dyskusję i stanąć po stronie admina.

iCord to naprawdę bardzo udany tuner. Od 29 lutego nie miałem żadnego zawieszenia,

oprogramowanie jest bardzo stabilne a poznaję i testuję tuner w sposób - co będzie jak ...?

Wszystkim zawiedzionym użytkownikom poprzednich modeli Humaxa polecam zapoznać się

z iCordem to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie !

Jestem uzytkownikiem iCordaHD od tygodnia i moge napisac tak... w zaden sposob nie moza go porownac do ferdka8900 to jest jak porwnaie nowej s-classy do traktora, traktor jest lepszy w polu i zaden merc go tu nie przebije, ale nie znaczy to ze jest lepszy ( ja po polu nie jezdze np), bo iCord to mercedes, szybki, ladny, stabilny, do tego uzytkowanie go to czysta przyjemnosc. Znam dobrze 8800 i 8900, mozna na nich zrobic duzo (premiere), na 8900 mozna nawet cos nagrac :) ale to meczarnia... Humax ma tez swoje wady... brak sprawnego EPG dla czesci pakietu C+, martwy (na razie mam nadzieje) LAN, ale to choroby wczesnego dziecinstwa, ktore zostana szybko wyleczone, natomiast ferdek jest juz bardzo dlugo na rynku a oprogramowanie i stabilnosc pracy nadal pozostawia duzzzzoooo do zyczenia ! Ktos napisal ze mial przykre doswiadczenia z humaxem PVR (starym modelem) ja mialem rowniez ferdka pvr df9000, tez grymasil, kasowal w sposb niekontrolowany zawartosc dysku... nie znaczylo to ze nie sprobowalem z kolejnym nowszym ferusonem. Pamietajmy, ze nowe produkty czy to humaxa, czy fergusona nie zawsze musza byc kontynuacja poprzednich bardziej, czy mniej udanych modeli... czasem mozna zrobic cos calkowicie nowego, i wtedy ocena nie moze wywodzic sie z "doswiadczenia ze starszym/ innym modelem" iCord to jak na razie bardzo mlody produkt, z wczesna wersja firmware (mozna powiedziec, ze eksperymentalna), co bedzie pozniej zobaczymy, na dzien dzisiejszy poweim tak, przez tydzien uzytkowania ZERO zwiechow, ZERO restartow, obudowa zimna ! Co do dziedziczenia z innych model humaxa... Menu jest podobne do tego z HDCI-2000, ale to akurat plus, poniewaz jest przejrzyste i intuicyjne.

 

Pozdrawiam Wszystkich Zdenerwowanych i Odprezonych Forumowiczow

Bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iCord iCordem, Ferguson Fergusonem, każdy tuner ma jakieś plusy i minusy - powtarzam - do Fergusona nic nie mam - proszę o przeniesienie się do działu dla Fergusonów - chętnie wymienię jego zalety, których mu nie brakuje, ale do Humaxa porównanie mija się z celem, sprawę uznają za zakończoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam icorda 160 gb. Dwa moduły ci oryginalne Polsat i Cyfra+. Dwa kable lnb1 Hotbird,lnb2 przez diseq 1astra- 2hotbird. Przeskanowałem satelity dla każdego ustawienia tuner 1, tuner 2 Astra, tuner 2 Hotbird wszystko jest ok. Ustawienie to antena - fixed antena, conection type two cable difrent. Dla mojego zestawienia w zasadzie nie ma innej możliwości wyboru. I tu moje pytanie skoro mam 2 moduły i dwa kable na Hotbird podłączone do tunerów to w zasadzie powinna być możliwość nagrywania czegoś powiedzmy z paczki cyfry wykożystując jeden kabel i moduł i oglądać wszystko pozostałe z Hotbird wykorzystując drugi tuner moduł Polsatu i następny kabel hotbird czy się mylę. A tak nie jest, mogę nagrywać coś z hotbird i oglądać wszystkie kanały z astry tylko. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. wszelkich znakow na niebie i ziemi powinienes miec dowolnosc nagrywania i ogladania kanalow z Hodbirda Co do dekodowania to nie wiem, czy da sie jednoczesnie nagrywac i dekodowac w locie np. polsatu i c+film... tez mam 2 karty, ale na razie pojedyncza instalacje z przeplotka, dzis sprwadze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniłem jeszcze podłączenie diseq 1-hotbird 2-astra , wcześniej miałem odwrotnie, zamieniłem kable tj lnb1 hotbird astra(diseq) i lnb2 hotbird ale to też nic nie pomogło. To normalnie chore twin tuner tylko po co jak nie jest w stanie obsłużyć tych samych satelit na dwóch oddzielnych kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawde dziwne, czytalem na forach, ze to dziala dla wszystkich majacych twinkonwenter, a to to samo przeciez co 2 kable :( , jak pisalem, u mnie na jednym kablu bez twina moge nagrywac wszystko na tej samej polaryzacji, dziwne !

Co do obiecanegio testu... faktycznie jezeli nagrywam material pochodzacy z 2 roznych modulow (c+ i polsat) w tym samym czasie oba materialy nagrywaja sie rozkodowane ! Wczoraj wieczorkiem nagrywalem jednoczesnie wulkan z polsatu i drugi fiml na HBO (oczywiscie ogladlem go w ym samym czasie, inaczej nagralby material zakodowany) oba materialy nie wymagaja dekryptacji... pozdrawiam

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniłem jeszcze kable tj lnb1 hotbird astra(diseq) i lnb2 hotbird.

ty wybrales opcje: different cable to zle, bo w tej opcji powinienes zaprogramowac takie same kanaly oddzielnie dla obu gniazd a to z kolei jest uciazliwe bo moga sie mylic np. tvp1 lnb1 z tvp1 lnb2. wybiesz: two same cable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale przy opcji two same cable nie ma możliwości ustawienia tunera 2 ale spróbuje ustawić w ten sposób i dam znać.

I tak właśnie jest zmieniłem to ustawienie i teraz jest jak należy. Zmyliło mnie to że nie można było ustawić drugiego tunera a to jednak nie przeszkada. Dzięks jaski :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w ICordzie HD jest możliwość ustawienia w opcjach nagrywania od razu nagrywanie w formie rozkodowanej? Z wypowiedzi wyżej jakby wynika, że nie ma. Dziwne to jest tym bardziej, że w starszym modelu - Humax PVR 8000 była możliwość ustawienia w opcjach na stałe nagrywania zakodowanego lub rozkodowanego, a także za każdym razem programując timer, można to było dowolnie zmieniać dla każdego nagrania. Było ta bardzo wygodne, bo wiedząc, że obejrzę nagrany materiał na pewno przed zmianą kluczy Cyfry+, mogłem zrobić nagranie w formie zakodowanej (i oglądać jednocześnie inne zakodowane kanały), a jeśli wiedziałem, że obejrzę dopiero po zmianie kluczy, nagrywałem w formie zdekodowanej (nie mogąc oglądać jednocześnie innych kanałów zakodowanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie zawsze najnowsze nagranie jest realizowane w formie zdekodowanej, reszta zakodowana. Trochę to mętnie brzmi, więc powiem tak: te nagranie, które zostało uruchomione jako ostatnie jest zdekodowane (o ile w międzyczasie nie przełączymy na inny kodowany kanał, którego dekodowanie wymaga użycia tego samego modułu).

 

Priorytet ma oglądanie, następnie jest ostatnio uruchomione nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. jest to logiczne, w sumie ciekawe rozwiązanie, ale mimo wszystko wolałbym mieć również opcje ręcznego ustawienia nagrywania w formie rozkodowanej lub zakodowanej choćby na nie tak rzadkie przypadki, że inny domownik przełączy na inny kanał kodowany w czasie nagrywania ważnego programu i wtedy nagranie będzie nie zdekodowane. Jeśli przed obejrzeniem nastąpi zmiana kluczy, nagranie szlag trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUMAX zapowiedział wprowadzenie aktualizacji oprogramowania dla iCord-a HD na Poniedziałek 31.03.2008

 

Będzie to wersja:

- Application version : 1.00.07

- Loader version : U7.03

 

Aktualizacja będzie prawdopodobnie do pobrania via OTA na satelicie ASTRA 19.2°

 

Szczegóły na stronie źródłowej: www.icordforum.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tego Humaxa

Najbardziej interesuje mnie zgrywanie materału na dysk twardy

Jak należy postąpić , żeby przykładowo ?

1. nagrać program i skopiować go na PC w postaci niezakodowanej ( w czystej postaci ) i w jakim formacie taki zgrany materiał jest widziany na PC ?

2. czy to jest jeden plik i ma roszerzerzenie mpg ? , czy to jest inaczej ?

 

Może mi na to pytanie , ktoś odpowiedzieć.

Przykładowo ile waży nagranie 1 godziny audycji, filmu czy np. meczu piłkarskiego?

Interesują mnie własnie takie możliwośći współpracy Humaxa z PC

może jakieś inne spostrzeżenia w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...