Skocz do zawartości

4°West - Amos 2/3


maresz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

robiłem remont i ustawiłem na nowo talerz centralnie na Hot Birda(multifocus) nie mogę ustawić na zezie z Amosa TV1 Bośnia 11629H 2400 wszystkie transpondery złapałem tylko tego kanału nie mogę złapać ,czy ktoś może wie czy on jeszcze nadaje,czy może ma teraz osłabiony sygnał,proszę o podpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał z 11629 H 2400 rzeczywiście osłabł. Nie jestem pewien ale podejrzewam, że została zmieniona nie dawno wartość FEC z 3/4 na 5/6 co spowodowało osłabienie siły sygnału. Dostrój antenę na jak najlepszą jakość sygnału na kanale TV Neptun (11637 H 6333) to może 11629 H 2400 zaświeći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Z tym szukaniem po najsłabszym transponderze to nie do końca jest tak. To się sprawdza gdy celujemy dokładnie w satelitę, a obok nie ma zagłuszaczy. Bo najsłabszy może być całkiem silny ale zagłuszany od sąsiada. Amos 4W leży obok Eutelsata 5W. Kiedyś, nie wiem jak teraz, miałem duży problem z uzyskaniem dobrego odbioru programu ukraińskiego ZIK, chyba coś z 5W go zakłócało, nie wiem, nie wnikałem. Ale jak ustawiłem idealnie ZIK, to pozostałe były jakieś takie nieidealne, a kanały z 5W to już całkiem nędza, pewnie wyjechałem na ok. 3.5W. No ale ZIK się grał ładnie :D

Dlatego często pozycjonując antenę można obserwować efekt "coś za coś". Także warto czasem ustawiać kompromisowo na 4.5W i olać pojedyncze sztuki typu ZIK. Tak mam też 4.8E i 7E ustawione - 2 w jednym: ukraińskie i tureckie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Posiadam antenę Troidalną T90 i konwerter Inverto Ultra . Konwerter jest zamontowany już na skraju listwy bo centralny mam na 19.2 E i zauważyłem dziwny objaw , jak ustawie konwerter na np. kanał ZOOM to znikają mi kanał typu TV1 czy też TV Neptun a jak ustawie pod ten kanał (konwerter ustawiam bliżej Thora o koło centymetr bliżej na listwie niż jest Amos) to bardzo słabnie mi prawie cały Amos a TV 1 TV a Neptun znacznie rośnie który też jest przecież z Amosa . Ta sytuacja trwa od około 1.5 miesiąca . To wszystko wygląda tak jakby te programy były nadawane z innego satelity oddlalonego od Amosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maxx

 

mi się wydaje, że to nie Neptun (11635 H 4.0W) jest lepszy bardziej na wschód, tylko coś go zakłóca od zachodu. Na lyngsat jest 11634 H 5.0W jakiś Fransat promo w UltraHD od grudnia. Może to?

 

Generalnie słabo, że częstotliwości sąsiednich satelitów się pokrywają, ale pamiętajmy, że nikt nie projektuje układu pod takich jak my, co jedną anteną robią ćwierć orbity i mamy ogniska większe niż odległości między satelitami. Na porządnej dużej antenie skierowanej na jednego satelitę ognisko jest tak małe, że zakłóceń od sąsiadów raczej nie ma. Dla fanów DXu, ale cierpliwych zestaw obrotowy wydaje się dużo lepszy. My zezując idziemy nieco na łatwiznę, stąd te problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Na stacjach z tp 11331 H mam czarny ekran z wkradającymi się paskami z fragmentami obrazu mimo ,że Ferguson na zielonym pasku pokazuje jakość sygnału przy jakiej w przypadku innych transponderów obraz jest nieszatkujący.

 

Transponder 11610 H najlepiej odbiera przy zupełnie innym ustawieniu konwertera niż najlepsze ustawienie dla 10759 H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj sygnał z tp10,759 H i 10,806 H jest słabszy niż dotychczas.Dzisiaj rano sygnał słabszy niż wczoraj po południu.Z 11,610 H wczoraj rano sygnał był całkiem niezły a dzisiaj a od wczorajszego popołudnia problem ten sam co na 10,759 H i 10,806 H.

Obserwacje dokonywane gdy nie padało a antena z osprzętem była sucha.

Problem na 11,331 H już nie aktualny.

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

O ile wczoraj odbiór z transpondera 10842 H był słaby to dzisiaj jest silny. Za to dzisiaj jest brak sygnału na 10759 H, 10806 H i 11175 H.

EDIT 14:37 : 11175 H pomyliłem z 10759 H. 10806 H i 10759 H już wróciły. 10842 H znacząco osłabł.

EDIt 14:50 : 10842 H całkiem znikł

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Transponder 12410 H jest tak słaby, że nawet przy wycelowaniu czaszy 100 cm na Amosa sygnał potrafi siąść przy zerwaniu się słabego deszczu. Mimo, że przed pojawieniem się deszczu tuner na pasku jakości sygnału pokazywał niemniejszy procent niż  na transponderze 11175 H czy 11140 H to na tych dwóch obraz nie zaczął szatkować w wyniku tego deszczu. 

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena 70 cm z Polsatu ustawiona centralnie na Eutelsata 5 W dla kanałów w Multistream i PLS ( włoskie - francuskie kanały FTA )

Amos 4W odbieram przy okazji ;)

 

Gdybym poprawił pod tylko Amosa 4W to sygnał byłby w granicach 70 - 80 procent.

 

39e5b02f585e4fb4.jpg

 

Eutelsat 5W

 

178795a1fe5ad94a.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie  całość z 4/5 West  śmiga w zezie na antenie 85 cm ustawionej centralnie na 2 E ;-)

Niestety ale szkoda ,że zbliża się powoli  koniec kanałów włoskich, francuskich z multistream oraz i także kanałów ukraińskich z powodu ich szyfrowania , które ma nastąpić 20 stycznia.

ICTV.jpg

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2020 o 16:25, tweed77 napisał:

Antena 70 cm z Polsatu ustawiona centralnie na Eutelsata 5 W dla kanałów w Multistream i PLS ( włoskie - francuskie kanały FTA )

Amos 4W odbieram przy okazji ;)

 

Gdybym poprawił pod tylko Amosa 4W to sygnał byłby w granicach 70 - 80 procent.

W której części Polski mieszkasz? Bo ja na północnym zachodzie. Jak u Ciebie wygląda odbiór tp. 12410 H podczas deszczu?

 

W dniu 14.01.2020 o 17:24, robsat napisał:

U mnie  całość z 4/5 West  śmiga w zezie na antenie 85 cm ustawionej centralnie na 2 E ;-)

Niestety ale szkoda ,że zbliża się powoli  koniec kanałów włoskich, francuskich z multistream oraz i także kanałów ukraińskich z powodu ich szyfrowania , które ma nastąpić 20 stycznia.

Jesteś z południa Polski, z Dolnego Śląska, czy tak bardziej na wschód? Jak u Ciebie wygląda odbiór tp. 12410 H podczas deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...