Skocz do zawartości

Usługa multiroom


MaBri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

w UK usługa taka działa w SKY

dekoder przy pomocy linii telefonicznej łaczy się z centralą SKY. Do instalacji wymagana jest linia telefoniczna. Bez linii nikt nie dostanie SKY multiroom.

Dodatkowo jeżeli chodzi o połaczenia przychodzące czy wychodzące wszystkie wykonywane przez abonenta mają pierwszeństwo. Czyli jak podnosimy słuchawkę i w tym czasie sky box łączy się z centralą to połączenie jest przerywane tak aby można było wykonać połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół biedy byłoby, gdyby pozwalali wziąć 2 dekodery za 99zł i w jednym odbierać tylko bajki, a w drugim tylko film. Byłyby 2 pakiety na jednym rachunku, czyli wszystko by grało.

Niestety dla każdego dekodera trzeba mieć 2 pakiety.

 

Choć to rozwiązanie które przedstawiłem również rewelacyjne nie jest, ale daje już jako taką swobodę w oglądaniu i częściowo zapobiega kłótniom w domu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie przeczę tylko po co uruchamiać usługę multiroom skoro abonent może sobie wykupić drugi zestaw i ITI zarobi na nim 2 razy zamiast jeden raz. Żeby Polska dorównała UK to jeszcze dużo wody musi upłynąć niestety :(

 

Don_Mag

Masz rację i nie masz jednocześnie. Skoro Sky w bogatej Brytanii ma Multiroom to widaći tam ludzie umieją liczyć swoje pieniądze.

Przenosząc to na nasze podwórko: jeśli Cyfra+ czy N kosztuje np.:100 zł a druga umowa Multiroom na tą samą osobę to dopłata 30% to i tak operator zbierze więcej klientów niż rozrzutnych gotowych wydac 200 zł co miesiąc na dwie pełne umowy.

To tak na mój prosty chłopski rozum. Tylko, że biznes w Polsce rzadko działa prosto i rozumnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na hdtvPolska znalazłem coś takiego

 

"...Opcja multiroom wchodzi od lipca. Aby mieć mutliroom, trzeba wykupić pełny pakiet, i zapłacić aktywację za drugi tuner. Plusy sa takie, że co miesiąc płacimy tylko jeden abonament a kaucja za drugi tuner jest zwrotna. Do działania, każdy z tunerów potrzebuje normalnie podłaczenie do anteny (jedno lub dwa) oraz muszą być wzajemnie sprzężone kablem ethernet. Maksymalna długść łączącego je kabla to 24m (jest zaszyty jakiś algorytm pomiaru i ma to być zabezpieczenie przed nadużywaniem opcji multiroom przez osoby postronne)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta informacja krąży po sieci, jest kopiowana bezmyślnie gdzie popadnie. Czy można temu wierzyć? Właściwie nie wierzę tylko w to, że dekodery następne także będą w cenie 99 zł i 449zł. Z punktu widzenia N to samobójstwo finansowe... Przeciez te ceny sa ostro dumpingowane, o czym rozpisywało sie czesc mediow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hdtvPolska znalazłem coś takiego

 

"...Opcja multiroom wchodzi od lipca. Aby mieć mutliroom, trzeba wykupić pełny pakiet, i zapłacić aktywację za drugi tuner. Plusy sa takie, że co miesiąc płacimy tylko jeden abonament a kaucja za drugi tuner jest zwrotna. Do działania, każdy z tunerów potrzebuje normalnie podłaczenie do anteny (jedno lub dwa) oraz muszą być wzajemnie sprzężone kablem ethernet. Maksymalna długść łączącego je kabla to 24m (jest zaszyty jakiś algorytm pomiaru i ma to być zabezpieczenie przed nadużywaniem opcji multiroom przez osoby postronne)."

 

 

to jeżeli mają być sprzężone ethernetem to w jaki sposób korzystać z internetu w tunerze? i co niby karta sieciowa ma wyliczać długość kabla?? większej bzdury w życiu nie słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...