Skocz do zawartości

Platforma n a kanaly FTA z Astry


jakubs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Czytajac rozne informacje na temat nowej platformy, pojawilo sie u mnie pytanie:

 

Platforma n bedzie transmitowana poprzez Hotbirda, z ktorego bedzie rowniez czerpala programy FTA. Dla mnie duzo bardziej interesujace sa programy FTA na Astrze. Oczywiscie normalnie bez problemu mozna odbierac sygnaly z obu satelit, tylko czy nbox bedzie pozwalal na (manualne) dodanie tych programow do listy i edycje tych list? Gdzies czytalem, ze nboxy beda obslugiwaly diseq 1.1, wiec technicznie nie powinno byc problemu.

 

Macie jakies informacje lub przypuszczenia na ten temat?

 

Szkoda byloby rezygnowac z niektorych naprawde dobrych programow (czesciowo w HD - Pro7, Sat1).

Pozdrawiam,

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc niebędzie takiej możliwości!

Będzie tylko lista ustawiona przez operatora, i tylko kanałów z HotBirda!

nbox ma niemiec przełączkina Diseq!

 

Ale jalepiej bdzie poczekac az któryś z userów tego Boardu będzie miał dekoder i nam powie co i jak!

 

Pozatem chyba Redakcja będzie miec możliwoiść testowania tego dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się lepiej N-ka zastanowi, bo może stracić wielu potencjalnych klientów - chyba też do tych straconych sie zaliczę. Przecież zezy na inne satki to dzisiaj standard. Brak możliwości ogladania ASTRY to wielki krok ale do tyłyu, a nie do przodu. Myślę że samobója sobie nie strzelą takim posunięciem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że aż tak, źle nie będzie. Natomiast technicza sprawa, to dla mnie nie wiadoma?, jak ustawić konwertery. Wiadomo, że jednocześnie, jeden kanał można będzie oglądać, drugi nagrywać - a czy będzie można naraz dwa różne kanały oglądać?, bez nagrywania?. Monoblock cały lub dwa single bedą musiały być wtedy ustawione na Hot Brida?, czy tylko jeden konwerter?. Dodatkowo potrzebny byłby trzeci na Astrę?.

 

Ciekawa zagadka ?- ktoś rozwiąże?

- :wink:-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się lepiej N-ka zastanowi, bo może stracić wielu potencjalnych klientów - chyba też do tych straconych sie zaliczę. Przecież zezy na inne satki to dzisiaj standard. Brak możliwości ogladania ASTRY to wielki krok ale do tyłyu, a nie do przodu. Myślę że samobója sobie nie strzelą takim posunięciem. Pozdrawiam.

 

Samobója sobie nie strzeli, bo za niedługo większość kanałów na Astrze będzie kodowana, tworząc nową platforme Dolphin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy blisko ideału.

Powiedzcie mi tylko czy można ustawić TWINa na HB i zeza HB+Astra na jednej antenie? Jeśli tak to jaki talerz i jakie konwertery polecacie?

 

pzdr

 

Tak można ustawić. Talerz proponuję 80 cm. Konwertery z niskimi szumami. Dodatkowo przłącznik przy antenie i zejście jednym kablem do mieszkania.

 

-pozdrawiam :wink:

 

Kolega burli poprowadzi dalej -przepraszam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy ten numer się uda- marekbak chce mieć sygnał z HB na dwa tunery -"n" i np. CP, więc sygnał gdy trafi z jednej satki na dwa dekodery a każdy z nich będzie odbierał kanał z inną polaryzacją i inną częstotliwością to podejrzewam że coś tam "zgłupieje" - ja bym sugerował dwie anteny najlepiej obie z zezem na Astre też pójdą dwa kable ale nie będzie miało się co "gryźć" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej założyć zeza. Obok konwertera na HB. Wtedy dwa kable będą. Po jednym do każdego tunera.
No nie wiem czy ten numer się uda- marekbak chce mieć sygnał z HB na dwa tunery -"n" i np. CP, więc sygnał gdy trafi z jednej satki na dwa dekodery a każdy z nich będzie odbierał kanał z inną polaryzacją i inną częstotliwością to podejrzewam że coś tam "zgłupieje" - ja bym sugerował dwie anteny najlepiej obie z zezem na Astre też pójdą dwa kable ale nie będzie miało się co "gryźć" :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.

 

Teraz już mniej wiem niż na początku.

Przyznam że raczkuję w temacie SAT, ale ponieważ będe musiał ciągnąc kable, kuć, montować antenę i.t.p. nie chciałbym popełnić błędów, które będą wymagały drugiego "remontu" za jakiś czas. Chciałbym to zrobić docelowo tak aby mieć możliwości opisane w pierwszym poście (napewno N-ka + coś ewentualnie zamiennie jak ITI odwali jakiś numer + HB+Astra FTA) i najlepiej nie wiązać sobie rąk na jakąś rozsądną (2 lata) przyszłość.

 

Z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo.

 

Jakiś nowy ciekawy pomysł - jeden kabel, ale jak to zorganizować?

 

Jeśli będą dwa dekodery a napewno tak, to będzie tak.

Z konwertera Twin - podwójny (są dwa wyjścia) jeden kabel dla n- ki poprowadzić do mieszkania do pierwszego dekodera. Drugi kabel (z konwerteraTwin) z kablem od konwertera single na Astrę połączyć przy antenie za pomocą przełącznika DiSEqC 2/1 i już jednym kablem zejść do mieszkania do drugiego dekodera.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...