Skocz do zawartości

[Pasmo Ku] Eutelsat 10A @ 10.0°E


marcin81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Blindscan wyszukał mi kanały Bein Sports HD , Bein Sports HD od 5 do 10 i 15 też w HD i News w HD na satelicie 10 east 11057 V 24400 i 11093 V 24400 , sygnał jakiś słaby.

 

 

EDIT: Już wyłączyli Bein Sporty. Nie warto było tego nawet raportować. Pewnie coś testowali. Trwało to kilka godzin dosłownie. Następnym razem nie dam się nabrać na te ich testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Prime Focus 200cm

Inverto Pro Single Flange LNB

Device: TBS 6925 DVBS/S2 Tuner

Satellite: Eutelsat W2A (0100)

Transponder: 11262,275 MHz

Polarization: Horizontal

Symbol Rate: 32999,979 Ks

FEC: 3/5

Standard: DVB-S2

Modulation: 8PSK

Code Mode: ACM

Inversion: Inverted

Pilot: ON

RollOff: 0.25

BitRate: 58,738 Mbit/s

Carrier Width: 41,249 MHz

SNR: 13,8 dB

RF Level: -49 dBm

Info: MIS: 1, BER: 0,0000000

 

xfo9gnnql61g2ne6bq2c.jpg

 

th_10deg0E204-20205111110-11400H.jpg th_snap000162.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jestem przekonany, że właśnie miała miejsce jakaś awaria na 10E. Wszystkie częstotliwości drastycznie osłabły na kilka minut i wiele z nich całkowicie stało się dla mnie nieodbieralnych. Teraz wygląda, że wszystko wraca do normy. Na innych pozycjach siła sygnału była w normie, więc nie wydaje mi się, żeby to było coś u mnie. W zasadzie to powinna być przerwa także w meczu Valencii z Sociedad na C+ bo dosył idzie z 10E, o ile spadek mocy był na tyle duży, żeby zaszkodził antenom C+, np. TV Zimbo praktycznie cały czas odbierało, choć moc spadła drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, akurat nie przyszło mi do głowy sprawdzanie pozycji słońca ale mniej więcej w podobnej okolicy było. Czyżby więc sun outage?

 

Chyba mogę potwierdzić kwestię słońca, wyczekałem je teraz na 0.8W. Jeśli jeszcze ktoś potwierdzi to może mod zrobić tu porządek i przenieść do odpowiedniego działu.

 

EDIT.

To moje pierwsze tego typu zjawisko, które mogę sam obserwować i bardzo mi się podoba, wręcz jest jedwabiste :brawo: Teraz słonko jest na 7W (u mnie rzecz jasna :jupi: ). Szkoda, że nie wiem o tym od rana to bym sobie wschód sprawdził.

 

EDIT2.

Z tego co popatrzyłem to nie ma odpowiedniego tematu dla tego zjawiska na forum.

Nadmienię tylko, że istnieją kalkulatory, które wyliczają datę i godzinę w której słońce będzie wskazywało danego satelitę dla wybranej lokalizacji (pierwszy lepszy z googla) np.

 

http://www.satellite-calculations.com/S ... erence.php

 

Wynika z tego, że u nas jeszcze do 5 (słownie piątego) będzie można sobie posprawdzać dostępność satelitów. Dziś załatwiłem sprawę zachodu to jutro zrobię pobudkę po 6 rano i będę sprawdzał wschód (idealnie mi podpasowało datowo). Na wszelki wypadek też wyszukam odpowiednie miejsce montażu, w razie gdybym się dorobił kiedyś prawdziwej anteny np. 2 metrowej :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Czyli coś jest na rzeczy, w C+Family była kilkuminutowa przerwa w transmisji meczu La Liga. Po przywróceniu sygnału komentatorzy ogłosili, że oczywiście wina była po stronie hiszpańskiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...