Skocz do zawartości

Awarie oraz problemy z transponderami


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Awaria, ale nie tyle transpondera, co kanału - przy okazji wydało się jak (albo raczej - z czego) na satelitę jest nadawany... SexySat 8)

 

d3568.jpg

 

I tak się trochę poprawili, bo kiedyś widziałem otwarte okno Internet Explorera, gdy się wyłączył fullscreen ze strumienia, którego puszczali flashem :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe :D ale nawet niskobudżetowe kanały zwykle mają lepszą jakość przekazu, a pędzenie programu przez satelitę z wykorzystaniem wyjścia composite karty graficznej w kompie jest kiepskim rozwiązaniem. Zazwyczaj takie sytuacje zdarzały się wśród kanałów lokalnych, na przykład TVT z Rybnika, które nie raz z nadajnika w Żorach nadawało ekran ładowania i logowania do windowsa xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ktoś zauważył fakt, że odbiór programów z częstotliwości 12476/H (SR:29900, FEC 3/4) się poprawił? Ja miałem sygnał cały czas na tej częstotliwości, ale niestabilny - ciągłe skoki sygnału. Obecnie mam 100% mocy i 60% jakości - czyli podobnie jak wtedy - odbiór bezproblemowy. Tak samo u kolegi, który na jednym dekoderze nawet nie miał sygnału na tej częstotliwości, to stabilny sygnał niedawno mu się pojawił. W obu przypadkach nikt nie ruszał antenami. Na innych transponderach bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
Gość PawelU1981

Bym doradzał sprawdzenie czy na innym konwerterze jest to samo. U mnie ostatnio pojawił się problem z 12476 i okazało się, że konwerter był walnięty. Niby miał tylko 4 lata, a gubił w nocy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak na innych miałeś kanałach bo u mnie wszystko działa  prócz tego transpondera 12476 bo tu jakość spadła znacznie no jeszcze kanał BBC BRIT ale ten kanał od początku mi nie działał jak trzeba cały czas kratkuje.Może pokręcić konwerterem w którą stronę bo czytałem że to też daje zwiększą siłę  do góry bo ostatnio  wiało trochę w łodzi  ???

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Z innymi transponderami z 13E większego problemu nie było, choć sygnał obniżył na praktycznie całym paśmie 12,400-12,700. Podobnie sprawa miała się w przypadku pozostałych 3 konwerterów, które były w mojej instalacji (9E, 19,2E i 28,2E). Wszystkie konwertery były markowe (Inverto). Temat jeszcze może dotyczyć samej anteny a konkretnie jej średnicy. Jeśli miska ma mniej niż 80 cm to czasem sygnał leci na łeb na szyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam talerz 90cm wszystko było dobrze do Soboty jak zobaczyłem  ze klatkuje mi HBO i EXTREME SPORT i spadła jakość tych kanałów zaraz zadzwoniłem do NC+ spytać czy nie ma jakiejś awarii ale gość stwierdził że u nich wszystko jest ok.Nie mam innego konwertera żeby sprawdzić  i tu problem jest.Jedynie co mogę zrobić zdjąć talerz i skręcić konwerterem trochę i zamontować go ponownie 

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ogólnie jeśli chcesz ustawić tzw. skręt konwertera to tylko na antenie zamocowanej przy włączonym tunerze i obserwacji paska sygnału. Najlepiej takie rzeczy ustawiać z miernikiem. Jedno co mi jeszcze przychodzi do głowy to sprawdź czy kabel nie poluzował się w F-ce i ewentualnie go na nowo zarób i wkręć do złącza w tunerze. Poza tym możesz jeszcze zrobić reset tunera (wyłączyć go z prądu na jakieś 60 sek.). Czasem to pomaga, ale jak walnięty jest konwerter to cudów nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc jutro się tym zajmę i dam znać :)


Ogólnie jeśli chcesz ustawić tzw. skręt konwertera to tylko na antenie zamocowanej przy włączonym tunerze i obserwacji paska sygnału. Najlepiej takie rzeczy ustawiać z miernikiem. Jedno co mi jeszcze przychodzi do głowy to sprawdź czy kabel nie poluzował się w F-ce i ewentualnie go na nowo zarób i wkręć do złącza w tunerze. Poza tym możesz jeszcze zrobić reset tunera (wyłączyć go z prądu na jakieś 60 sek.). Czasem to pomaga, ale jak walnięty jest konwerter to cudów nie zdziałasz.

 

 


 

Dziękuję bardzo za pomoc jutro się tym zajmę i dam znać :)


 

 

Witaj


Oczyściłem kable na nowo i powiem tak zauważyłem ciekawą rzecz jak wyjmę  z dekodera jeden kabel od konwertera  tzn z antena 2 to sygnał się wzmacnia do góry jak go włożę do dekodera to sygnał się osłabia ale tylko na tym transpondera gdzie jest HBO HD i teraz nie wiem co się dzieje czy to już ten moment żeby wymienić konwerter czy wina kabla antenowego ??

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jaką macie siłę i jakość sygnału na transponderze 10,853GHz? Wydaje mi się że sygnał był lepszy. Zauważyłem jeszcze słabszy sygnał na kilku innych transponderach, na pozostałych sygnał się nie zmienił.

Siła 90%

Jakość 70-73%.

Antena to 80cm, próbowałem lekko skorygować ustawienie ale sygnał się pogarszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...