Skocz do zawartości

Astra 2F i kolejne 2E/2G


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mając na uwadze, że wczoraj wywalili na UK kolejne 4 transpondery to chyba jednak im ich nie szkoda "marnować" na te kanały. Przy okazji przerzucając 11,428 GHz, pol. H uwalili odbiorniki Freesat, jeśli ktoś sobie ściągnął z UK, bo stamtąd biorą EPG. Po wczorajszym dniu to nawet ja straciłem nadzieję - chyba trzeba będzie ściągać zezika - a taką sobie skomplikowaną instalację zrobiłem z zezami i obrotem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No to pięknie jeśli tak doskonali są, że uwalili Freesaty :D Coś czuję, że wkrótce na 28,2E nie zostanie nic normalnego do oglądania. Dziwne to trochę. Zawsze myślałem, że Astra zabiega o odbiorców FTA i stara się docierać do największej liczby ludzi na świecie. Widać się myliłem :P

 

No chyba, że tylko testują wiązkę UK i później wywalą te trp. na 2G i Europe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Sorki, że post pod postem, ale coś nie mogę edytować starego :D

 

Co do odbioru wiązki brytyjskiej we Wrocławiu, to przy antenie 115 cm TRIAX sygnału całkowicie brak, mimo idealnego ustawienia anteny i doprecyzowania skrętu konwertera. Więc kumpel postanowił wyjąć z piwnicy swoją 180 cm antenę i ponieważ nie ma gdzie jej zamontować podjechał do mnie i ustawiliśmy ją tak samo precyzyjnie (miernik itd., bo to instalator). No i szok wielu pisze, że we Wro dla wiązki brytyjskiej starcza antena 125-160 cm a na 180 cm powinien być już zapas sygnału na niepogodę. U mnie paski sygnału ani drgnął. Więc nie wiem może na osiedlu Kozanów coś jest nie halo :D Może za kilka dni uda się przetestować 270 cm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Mam przy balkonie ogród a w nim takie śmieszne podesty od piwnicy :D myślę, że maszt się ładnie zamontuje i antena na nim zawiśnie. Robię to z ciekawości i myślę, że ta konstrukcja nie zostanie u mnie na wieki :D Po pierwsze szkoda mi szpecić ogródka, a druga rzecz, że przecież taka antena to przegięcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko inne nazwy na Astry - to pokłosie sporu o pozycję 28,2°E między Astrą, a Eutelsatem, które skończyło się tym, że wydzielone transpondery na Astrze 2E/2F/2G (nie do końca wiadomo które, zapewne chodzi o te w pasmach, w których ostatnio pracował Eutlsat 28A) będą obsługiwane przez Eutelsat. Nie będą to nowe satelity - już jakby są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
No jakbys badał prom kosmiczny lub nadawca kanału.Dzisiaj ciekawy satelita to eurobird 9E i Eutelsat 5 West dla Francuzko-wloskich kanwlow FTA.

 

Tak się składa, że 9E odbieram od kilku lat. Pamiętam czasy jak trace urban hd był tu jeszcze FTA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Panowie dziś u mnie coś się porobiło z wiązką europejską dla 2E i 2F. Otóż na wybranych transponderach sygnał spadł do 20% jakości, a w niektórych przypadkach nie ma go wcale. I teraz pytanie czy to wina konwertera u mnie czy może coś kombinują.

 

Chodzi o:

11,914H

11,953H

12,207V

12,266H

12,515H

12,522V

12,545H

12,552V

12,670V (z tym mam problem od 2 dnia nadawania &TV HD)

 

Dziwne, bo reszta 100% jakości, czasem na 11,836H sygnał skacze od 100% do 40%, ale odbiór stabilny.

I teraz nie wiem czy poprawiać ustawienie konwertera czy może go wymienić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

@sat user no to pewnie coś mi padło w konwerterze, albo po niedawnych wiatrach mi się antena przestawiła :D Bo właśnie do tej pory wszędzie było 100%, a od pewnego czasu miałem zaniki sygnału na 12670V, głównie działał od 19 do 10 rano :D

 

Eh to muszę wyjść na drabinę i zobaczyć co się dzieje, ale stawiam iż po 4 latach konwerter kaput :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

To prawda. U mnie na TRIAX TD115 po 100% jakości a siła po 90% - wreszcie mi działa bez problemu &TV HD hehe. Żal tylko paru kanałów z częstotliwości od 11,307H/V do 11,425H/V.

 

No i w sumie wyłączyli całe pasmo od 12,515 od 12,670 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...