Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

mam internet CP od 2011r z modemem Huawei HSPA+

włozylem karte (przycieta do nano sim) do ipone 5 i LTE nie działa tylko łapie internet w jakośći 3G z szybkością 4-8 mb/s ):

 

Solorz nie ma ochoty placic japcokowi kasiory, wiec nie dostal blogoslawienstwa i w iPhone'ach LTE Plusa (czyli takze CP) nie dziala. Podobno w iOS 8 beta dziala, ale nie wiadomo, jak bedzie w wersji finalnej.

 

Zeby bylo weselej, w iPadach problem nie wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpal czy w iPadzie mini (bez ekranu retina) z iOS7 odbiore ten internet CP w technologii LTE ?

 

ustawienia , które mam obecnie w iphone to Dane sieci komorkowej APN: internet.cp i tak jak pisalem łapie tylko 3G

 

Z góry dzięki za info :)

 

Mylałem na początku ,że może być to wina SIM ,że albo za stara ,albo nie dostala jakiegos update

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpal czy w iPadzie mini (bez ekranu retina) z iOS7 odbiore ten internet CP w technologii LTE ?

Mylałem na początku ,że może być to wina SIM ,że albo za stara ,albo nie dostala jakiegos update

 

Z tego co pamietam, wszystkie iPady z LTE dzialaly w LTE Plusa, wiec tutaj nie powinno byc klopotu. Poruszyles jednak inna istotna kwestie: stara karta SIM tez moze stwarzac problem; w Plusie musialem karte wymienic, by moc korzystac z LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W APS-ach cały czas dostępna jest oferta "Trafny Wybór". 3 pełne + 1 niepełny cykl rozliczeniowy gratis dla osób, które przedstawią rachunek za internet od innego operatora nie starszy niż 3 miesiące. Pisałem o tym nie tak dawno tutaj: viewtopic.php?f=7&t=9135&start=1125#p976161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ODU-IDU obsłuży max. 30Mbps i stąd ta różnica.

 

 

24.07.2014 r. w ofercie Internetu dostępna będzie promocja „Internet na rok bez abonamentu” oparta o Plan Zero.

 

PARAMETRY OFERTY

 

- umowa na Internet podpisywana jest na 12 miesięcy;

- abonament 0zł;

- aktywacja 19zł;

- pakiet 10 GB do wykorzystania przez cały okres umowy;

- po wykorzystaniu tego pakietu i zainicjowaniu połączenia internetowego aktywowany jest pakiet 1 GB (w cenie 9,90 zł) dostępny przez całą dobę i ważny przez 60 dni; - niewykorzystane dane z pakietu nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe;

- w przypadku braku korzystania z usługi nowy pakiet danych nie zostanie aktywowany;

- w jednym okresie rozliczeniowym można wykorzystać 2, 3 lub 5 pakietów 1 GB w zależności od wyboru limitu dokonanego w trakcie zawierania umowy;

 

SPRZĘT

W ramach oferty dostępne są 3 wybrane modemy:

- Huawei E3131 i ZTE MF669 za 49zł

- ZTE MF60 za 99zł

 

„Internet na rok bez abonamentu” to oferta dla osób korzystających z Internetu sporadycznie ale chcących mieć do niego dostęp w wybranym momencie bez konieczności opłacania abonamentu czy doładowywania konta.

 

Oferta dostępna jest zarówno w aps jak i na infolinii? Można zakupić ofertę tylko sim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam maly problem z Routerem Edimax LT-6408n ,conajmniej raz na dzień muszę go restartowć bo zrywa połączenie z internetem a dodatkowo gdy jest podłaczona konsola PS3 skrętką lub po wifi też pojawia się brak dostępu do iternetu mimo iż na laptiopie i komputerze stacjonarnym internet jest.Internet mam od 04.lipca 2014r tak jest ok.podczas limitu danych mam do 50Mb/s po limicie ok.20Mb/s.Internet podłaczony na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24.07.2014 r. w ofercie Internetu dostępna będzie promocja „Internet na rok bez abonamentu” oparta o Plan Zero.

 

Oferta dostępna jest zarówno w aps jak i na infolinii? Można zakupić ofertę tylko sim?

 

Ja dzisiaj podpisałem umowę w APS, była oferta tylko sim ale jak zapytałem to dostałem z modemem za 49zł.

W ICOK od razu wszystko widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w maju 2014 r. podpisałem aneks do umowy w cyfrowym polsacie na telewizję, który obowiązuje od dnia 6.06.2014 r.Abonament telewizyjny płacę 69.90 zł. W dniu 1.07.2014 r. wziąłem internet power lte na próbę, 7.07.2014 r. oddałem sprzęt i rozwiązałem umowę. W tym samym dniu podpisałem umowę na 24 miesiące z modemem i ruterem. Umowę na internet podpisywałem w autoryzowanym punkcie cyfrowego polsatu. Podpisałem dokument o przystąpieniu do programu smartdom, więc internet mam mieć ze zniżką 50% i jeszcze pokazałem fakturę za internet od innego operatora, co daje mi trzy miesiące gratis.Dziś rano dostałem sms z informacją że od najbliższego okresu rozliczeniowego zostanie aktywowany rabat 10 zł na usłudze internet. Zadzwoniłem na info polsatu i tam dowiedziałem się że w systemie widnieje tylko rabat 10 zł,konsultant przyjął moje zgłoszenie do wyjaśnienia i mam czekać na telefon w tej sprawie. Dziwne to wszystko, gdzie się podziała zniżka 50% i trzy miesiące gratis.Czy ktoś z was miał podobne problemy? Dodam tylko że niedawno chcieli mnie obciążyć fakturą za okres testowy, gdzie płaci się tylko aktywację, miałem zapłacić łącznie ponad 90 zł, ale po zgłoszeniu na info zostało to wyjaśnione dość szybko.Mam nadzieję że to tylko kolejny błąd w systemie bo nie mam ochoty płacić 100% za internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy CP oferuje w standardzie publiczny adres IP? Czy połączenia nawiązywane z zewnątrz są dopuszczane? Jak często następuje zmiana owego adresu? Karty CP od Internetu LTE mają prawo do logowania się do BTS Plus GPRS/EDGE, UMTS oraz LTE, a także do BTS Mobyland i Aero2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zdajcie sobie w końcu sprawę, że czasami łączycie się przez różne karty sieciowe o różnych prędkościach. U mnie LTE na lapku z kartą wifi n300 pokazuje 80-90Mb/s, lanem około 90-95Mb/s, w smartfonie z kartą wifi n150 pokazuje 20-30Mb/s a na tablecie 15Mb/s.

Wszystko ciągne przez ruter jak w opisie, ale ze względu na różne rodzaje kart sieciowych w urządzeniach, prędkości są tak zróżnicowane.

 

Kolega łącząc modem przez usb też tworzy jakąś wirtualną kartę sieciową, która nie wiem jakie ma parametry bo wróżka nie jestem, dlatego takie zróżnicowane transfery.

U mnie na modemie huawei e 3272 wpiętym do lapka mam prędkość pobierania 110 Mb/s pobieranie 50 Mb/s a kiedy modem podłączę pod ruter edimaxa to prędkość spada, pobieranie 35 Mb/s wysyłanie 24 Mb/s.Piszesz o różnych kartach sieciowych ale na lapkau i na komórce takie same prędkości wychodzą pod edimaxem. Sprawdziłem pobieranie pliku 100 mega przy modemie wpiętym w lapka plik pobrał się w około 25 sekund, natomiast ten sam plik pobierany po podłączeniu modemu do edimaxa pobiera się trzy razy dłużej. Z tego wynika że edimax przycina prędkość internetu. Czy można coś na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy CP oferuje w standardzie publiczny adres IP? Czy połączenia nawiązywane z zewnątrz są dopuszczane? Jak często następuje zmiana owego adresu? Karty CP od Internetu LTE mają prawo do logowania się do BTS Plus GPRS/EDGE, UMTS oraz LTE, a także do BTS Mobyland i Aero2?

 

Stałe, zewnętrzne IP można sobie wykupić, ale działa tylko w technologii 2G i 3G. Na LTE nie ma takiej opcji. Mówię o Plusie, ale Internet w CP to prawie to samo.

 

Generalnie jednak łącząc się z internetem otrzymujesz publiczny adres IP, ale bezpośrednie połączenie z nim nic nie daje.

 

Jeśli chodzi o zmianę tego adresu to czasami na ruterze obserwuje kilka dni ten sam adres, ale i czasem potrafi się sam zmienić bez resetu.

 

Karty Plusa i CP korzystają z 2G i 3G na 900, 1800, 2100 MHz z sieci Plusa, z 3G na 900MHz z Aero2 i LTE na 1800 z Mobylandu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle przycina prędkość co po prostu po Wifi więcej nie poleci? Masz kartę obsługującą N? Router jest ustawiony aby tak pracował? Jaka jest moc sygnału?

Ruter mam ustawiony na standard N moc sygnału pokazuje 67% a karta sieciowa lapka to:Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wirelees Network Adapter nie wiem czy obsługuje standard N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie 144 Mb/s?

Skoro karta synchronizuje się na 150 Mb/s to w LTE powinieneś wyciągać 100 Mb/s. No chyba ze sieć jest zapchana.

U mnie też jest 50 a za kilka godzin 90, ale 100 jeszcze nigdy nie miałem. Ruter mam jak w podpisie a w lapku kartę atherosa 300mbps.

Jest na pewno 150.0 Mb/s. Też tak sądzę że powinno pójść do 100 Mb/s ale obojętnie o jakiej porze sprawdzam nie przekroczyłem po wi-fi 35 Mb/s natomiast przy modemie wpiętym w lapka prawie zawsze mam 100 Mb/s. Ten ruter edimax LT-6408n to jakiś syf, bo to chyba on blokuje mi prędkość, mam podłączoną zewnętrzną antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kartę wifi w kompie masz ok, wobec tego albo edimax nie pracuje w standardzie N, albo do modemu leci kiepski sygnał LTE.

Niezbyt polecam sprzęt edimaxa, czytałem w necie sporo skarg na działanie pod CP.

A jaki ruter polecasz,myślałem o tp-link TL-WR1043ND z alternatywnym oprogramowaniem gargoyle albo TL-MR3420 a może masz coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3420 ok, ale może być potrzebny hub usb z własnym zasilaniem, ponieważ tplink ma na złączu usb za mała wydajność prądową i modem może tracić zasilanie i rozłączać połączenie. Musisz jeszcze sprawdzić na stronie tplink 3420 jest lista kompatybilnych modemów z oryginalnym oprogramowaniem. Ale jeśli chcesz gargoyle to musisz sprawdzić na stronie ich supportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...