Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam na próbę ten zestaw IDU-ODU. Nie powiem, zapewnia stabilny poziom działania usługi. Ale do rzeczy. Zestaw wskazuje 3 kreski zasięgu (na 5 max) i dioda świeci się na niebiesko cały czas. Maksymalne prędkości jakie osiągam to 25 mb/s download i upload, minimalnie download spada do 18-20 mb/s. Z tego jestem zadowolony, gdyż to i tak 10 razy szybciej niż w neostradzie. Wiem że IDU-ODU działa tylko w LTE i jest ograniczone do max 30 mb/s. I tutaj pojawia się moje pytanie, otóż czy na innym sprzęcie przy takim zasięgu jaki mam, jestem w stanie osiągnąć wyższą prędkość? Pytam tak z ciekawości, gdyż jestem jeszcze w tym okresie umowy gdzie mogę coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maly1982 chce coś na wypożyczenie z dożywotnią gwarancją od CP. Nie chce mi się już bawić w takie kombinację :) Chyba się starzeję :D Niedługo się przeprowadzam i będę poza zasięgiem LTE, bo myślałem o ODU-IDU, ale jak kolega wcześniej wspomniał sprzęt nie obsługuje LTE. Polsat planuje jakieś nowe maszty w najbliższej przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@swojadroga dziękuję za informację.Na pytanie gdzie odpowiadam,że niedaleko bo we Pszowie w centrum.Nie można tego jednak porównać.Na mapie zasięgu LTE mam od pół roku całkowite pokrycie terenu,ale w jakiej odległości jest nadajnik nie mogę się doszukać.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio zastój w tym wątku.Interesuje mnie oferta Mobilny Internet LTE 30GB z routerem Huawei E5373.Jaka jest ogólnie prędkość,czy wewnątrz jest potrzebna antena i czy warto brać tę ofertę?

 

Dwa miesiące temu zakupiłem ofertę internetu CP LTE 20GB z roterem Huawei E5373. Mimo wielu krytycznych opinii zdecydowałem się bo zależało mi na mobilnym dostępie do internetu w logicznej cenie a i w domu też często z niego korzystam. Odpowiem, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W domu bez żadnej anteny dodatkowej mam ok 30-50 mb/s a po wyczerpaniu limitu prędkość spada do 10mb/s co jest i tak niezłą prędkością. W terenie jest różnie ale większych kłopotów z łączeniem nie mam - prędkość średnia ok 25mb/s. Polecam tym którzy nie chcą kabli i są często poza domem. Dodam jeszcze, że mój internet mam za połowę ceny w ofercie smart dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga dysponujesz wykazem nowo uruchomionych bts-ów dla woj. łódzkiego? Wczoraj konsultant się zapierał, że 2km od miejsca zamieszkania mam nadajnik LTE, a na mapkach nigdzie go nie ma.

 

Niestety od dłuższego czasu CP nie wysyła informacji o nowych lokalizacjach z mapkami pokrycia. Posiadam tylko dostęp do wyszukiwarki po kodach pocztowych zasięgu sieci 1800Mhz (działanie zestawów ODU-IDU). :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po wyczerpaniu limitu prędkość spada do 10mb/s

 

Bzdury piszesz ,trzeba być bardzo naiwnym albo całkowicie niespełna rozumu żeby wierzyć w takie banialuki

 

Nie ma takiego państwa w Europie żeby po wyczerpaniu limitu danych prędkość wynosiła 10mb/s ,ba nawet nie będzie połowę tej prędkości

 

Właśnie tak wygląda rasowa propaganda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam nikogo przekonywać do zakupu internetu w CP. Napisałem jedynie jak jest w moim przypadku. Nie sieję propagandy bo nie widzę w tym żadnego celu. Jeśli ktoś ma inne zadanie i ma do tego podstawy bo są jakieś kłopoty to proszę bardzo. W temacie mobilnego internetu nigdy nie będzie jednoznacznych opinii. W moim przypadku jest tak jak opisałem to wyżej. Każdy i tak zrobi co zechce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant zaproponował D-Link DWR-116, a mam już 5 lat Huawei i chciałbym pozostać przy tym sprzęcie tylko w nowszym wydaniu. Nie ma krótszej opcji? Można liczyć na jakieś darmowe miesiące, albo jakieś dodatki? Nie wysyłałem wypowiedzenia, bo przyznam się szczerze nie chce mi się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz określić jaki pakiet jest Ci niezbędny.

Przykład:

1. 20GB ze sprzętem jest za 59,90zł/m-c od pierwszego miesiąca, z "LTE bez limitu" przez 6 miesięcy gratis - potem 10zł/m-c. Pakiet nocny w HSPA+ 100GB bezpłatny. Po wykorzystaniu pakietu podstawowego max. transfer 10Mbps, umowy tylko na 24 miesiące.

 

2. 17GB z promocją 2x więcej Interentu LTE (czyli w sumie 34GB w zasięgu LTE) ze sprzętem jest za 49,90zł/m-c od pierwszego miesiąca. Pakiet nocny w HSPA+ 50GB bezpłatny. Po wykorzystaniu pakietu podstawowego max. transfer 32kbps, umowy tylko na 24 miesiące.

 

3. 20GB bez sprzętu jest za 39,90zł/m-c od pierwszego miesiąca, z "LTE bez limitu" przez 6 miesięcy gratis - potem 10zł/m-c. Pakiet nocny w HSPA+ 100GB bezpłatny. Po wykorzystaniu pakietu podstawowego max. transfer 10Mbps, umowy tylko na 24 miesiące.

 

4. 17GB z promocją 2x więcej Interentu LTE (czyli w sumie 34GB w zasięgu LTE) bez sprzętu jest za 49,90zł/m-c od pierwszego miesiąca. Pakiet nocny w HSPA+ 50GB bezpłatny. Po wykorzystaniu pakietu podstawowego max. transfer 32kbps, umowy tylko na 12 miesięcy.

 

D-Linka i Edimaxa sobie odpuść. Huawei w ofertach w/w ze sprzętem jest za 1zł z czynszem 5zł lub na własność za 99zł. W wyższych pakietach już czynszu nie ma, koszt routera to tylko 1zł na udostępnienie i na własność.

 

Sugeruję złożenie wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za dwa miesiące kończy mi się umowa w Neostradzie i zastanawiam się nad przejściem na Domowy Internet LTE.

Interesuje mnie Power LTE 75 GB w ramach usługi Smart Dom za 65zł+5zł. miesięcznie.

W sumie wychodzi to na to samo ile płaciłbym za NEO - 20Mb/s (w miejscu mojego zamieszkania to maximum) plus koszty utrzymania łącza.

Czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Neostradzie, gdzie było drogo, zdecydowałem się na Play 4 G LTE 30 GB za 29,90 PLN (modem własny). I to robi różnicę. Zasięg znakomity, jak na moje potrzeby limit wystarczający.

Miałem również zakusy na internet z CP ale się spóźnili ze zobowiązaniem oddzwonienia w terminie. I wyszła musztarda po obiedzie.

Jaki operator u ciebie, to trudno odpowiedzieć. Który z nich ma najlepszy zasięg? CP chwali się, że ma pokrycie w kraju w 98%. Ale czy to prawda. Ja metodą dedukcji, ponieważ mam telefon z Play-a w miejscu zamieszkania działa, jak burza, zdecydowałem się, jak na wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play jest :smile: nie mam tylko Virgin mobile.

Przed laty aby mieć SDI musiałem za własne pieniądze TPSA postawić pięć słupów trakcyjnych. :)

Natomiast zupełnie nie wiem czy będzie u mnie zasięg LTE Polsatu, ponieważ DVB-T u mnie nie działa.

Edit:

Zajrzałem na ofertę PLAY, trochę za mały limit danych, jednak trochę filmów się ogląda a i żona chomikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...