Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie!

Od kilku dni jestem użytkownikiem internetu CP i mam przyziemne pytanie. Otóż czy na pewno jestem w zasięgu LTE? Niby na stronie HiLink po wpięciu modemu ukazuje mi się napis LTE i niemal pełna siła zasięgu, ale gdy wchodzę w ICOK i tam sprawdzam historię transferu, to okazuje się, że większość moich działań w internecie odbywa się w ramach pakietu 30 GB. Jak wobec tego mam to rozumieć? Wg mapy zasięgu CP mój adres znajduje się w obszarze objętym LTE.

Sprawa druga. Gdy modem (Huawei 3372) mam podpięty pod laptopa, prędkości są niemal dwukrotnie większe niż w sytuacji, gdy modem mam wpięty w router (D-Link DWR-116). W drugim przypadku prędkość pobierania oscyluje wokół wartości 30 Mbit/s. Czy fakt połączenia przez wi-fi hamuje tę prędkość?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykorzystaniu pakietu 30GB danych wpadniesz w lejek prędkości transferu zgodnie z regulaminem. Jeśli CP stwierdzi, że nadmiernie obciążasz sieć, to wpadniesz w kolejny lejek zgodnie z zapisami regulaminu o FUT.;-) Ostatnie wpisy tutaj głównie tego dotyczą. ;-)

Router D-Link, tak jak Edimax, mają tak, że prędkość transferu ograniczają przy pobieraniu do max. 30Mbps. Szybciej te routery po prostu nie potrafią. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale czy te 30 gb nie jest pakietem danych LTE? Jaki abonament : np Power LTE ? Czy np w umowie masz zapis LTE bez limitu danych po przekroczeniu pakietu ? U mnie np. najpierw zjada pakiet danych , a następnie mam LTE "bez limitu" . A jaka prędkość gdy podpinasz router kablem do komputera bezpośrednio , a nie łączysz się poprzez wifi?

 

Digital_player strzałki są na boku obudowy Odu - jest tam także napis FRONT wskazujący kierunek zawieszenia do sciany jak dobrze mniewam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro od kilku dni, to tylko Power LTE ma taryfę.;-) Do 30GB ma prędkość maksymalną, potem ograniczenie prędkości do 20Mbps zgodnie z umową.

Jedyne routery z oferty CP, które pozwalają korzystać z prędkością większą niż 30Mbps to Huawei B593. D-Link i Edimax oraz zestawy ODU-IDU maja maksymalny transfer przy LTE 30Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź!

Temat przycinania transferu jest mi z wcześniejszych wpisów znany. Skoro jednak wg strony HiLink jestem w zasięgu LTE, to jak mam rozumieć fakt, że większość mojego transferu ogólnego jest pobierana z pakietu, a nie w ramach "nielimitowanego" LTE? Pytania infantylne, ale korzystając dotychczas z radiowego internetu, teraz czuję jak dziecko we mgle :)

 

Gawcio, abonament mam Power LTE 30 GB, po przekroczeniu którego prędkość wg deklaracji konsultanta wyniesie 30 Mbit/s oraz LTE bez limitu danych. To jest ten maksymalny abonament, który w ramach oferty został zmniejszony o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie. Tych lejków szczególnie się nie obawiam, bo nie ściągam całymi dniami dużych plików, a i strony odwiedzam raczej bogate w treść niż w obrazki, ale nawet po wykorzystaniu pakietu ta prędkość 30 Mbps jest niedościgniona wartością dla mojego dotychczasowego dostawcy heh. Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich mam pytanie czy wam tak samo odbiera internet mobilny z Polsatu jak opisują w tym portalu http://opiniuj.pl/cyfrowy-polsat-internet.html ,co do mnie mam tv Polsat komórkę w plusie i wziąłem mobilny net za 1 zł 5 gb ,i powiem ze jestem zadowolony bo ten produkt traktuje jako typowo mobilny do domku letniskowego ,gdzie jak miałem na tydzień na próbę to szybkość miałem 10-15 mb/s ,teraz w domu mam 35-45 mb/s i trochę lepiej a pingi 40 ms ,jak wyczerpałem limit szybkość spadła 0.8-1.3 mb/s a pingi trochę powyżej 40ms ,oglądałem filmy na YouTube bez zacięć oczywiście po wyczerpaniu limitu ,dlatego bardzo sie zdziwiłem jak tam poczytałem posty ,prawie żaden nie był przychylny to na tyle

pozdrawiam

 

Dla mnie spokojnie wystarczy prędkość rzędu 10 Mb/s i myślę że przy takiej odległości osiągnę taką prędkość, lecz najważniejsza kwestia to stabilność działania usługi.

 

Z Plusem/CP różnie z tym bywa. Na prędkość 10 Mb/s nie licz. W internecie "bez limitu" lejek załącza się już po kilku GB i stopniowo zmniejsza prędkość do 10, 5, 2 Mb/s aż po ściągnięciu ok. 30 GB zostaje Ci 16 kb/s, czyli ok. 1/4 modemu na linii telefonicznej. Umowa na Power LTE to najbardziej perfidna umowa tego typu jaką widziałem. Jedyne co masz zagwarantowane to prędkość minimalną wynoszącą 16 kb/s, którą mogą załączyć w dowolnej chwili pod pretekstem obciążania ich infrastruktury. Co może oznaczać zarówno 100 GB jak również 5 GB na miesiąc.

 

Już sobie ustaliłem że wezmę ten pakiet 35 GB za który będę płacił 49,95 zł dzięki promocji SmartDom.

 

W identycznej cenie Play ma nieograniczony internet po LTE i 3G tj. prędkość do 75 Mb/s (w praktyce 30-40 Mb/s). W umowie masz zastrzeżenie, że po przekroczeniu 100 GB prędkość zostanie zmniejszona do 2 Mb/s. Tyle w teorii, w praktyce nie znalazłem w necie opinii, że komukolwiek lejek załączyli. Ja korzystam z LTE od Playa od pół roku i miesięcznie zużywam 100-300 GB, w zależności od miesiąca i tego jakie promocje się trafią na Steam, ale prędkości jeszcze mi ani razu nie przycięli.

 

Polecam ci wziąć taki zestaw na próbę ( 7 dni ). Sam wypróbujesz , ocenisz czy ci pasuje.

 

 

To jest najgorsze możliwe wyjście. Te zestawy próbne dostają ultra wysoki priorytet, dzięki czemu prędkości i pingi będą wyraźnie wyższe niż jak podpiszesz cyrograf. Przez te 7 dni możesz ściągać terabajty danych i nikt lejka nie załączy. To zresztą standardowa praktyka u operatorów telekomunikacyjnych. W Neostradzie masz m.in. taki myk, że przez 10 dni po przedłużeniu umowy automat zwiększa siłę sygnału i ustawia większą prędkość. Nazywa się to stabilizacja łącza, a w praktyce daje się klientowi nadzieję, że usługa będzie działać super. U mnie przy ostatnim przedłużeniu neostrada poszła na 4 Mb/s. Po 10 dniach spadła na 2 Mb/s, a od kilku miesięcy zrywa regularnie i ma problem z 1 Mb/s - nie chce mi się jednak już tego zgłaszać, bo i tak korzystam tylko z LTE od Playa, i za kilka miesięcy żegnaj neostrado na zawsze.

 

Witam nie mogę sie zgodzić co do tego ze na próbę dają priorytet w odniesieniu do mojego przypadku, bo jak miałem na tydzień szybkość szalała wewnątrz domu 10-15mb/s na balkonie była 40 mb/s pingów nie pamiętam ,teraz jak mam na stałe szybkość w mieszkaniu 35-45 mb/s na balkonie nie sprawdzałem ping 40ms ,po wyczerpaniu szybkość około 1mb/s ping trochę więcej ale filmy na necie da sie oglądać myślę ze nie jest złe tym bardzie ze płace 1 zł na miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaculak

 

Bo jako net mobilny, sporadyczny jak najbardziej można być zadowolonym, problem w tym, że CP/Plus dawali dość jasny, marketingowy przekaz że to w zasadzie może być zamiennik neta stacjonarnego i trzeba dobrze pokopać w regulaminie, żeby znaleźć informację o ograniczeniu prędkości nawet tych 16 czy tam 32 kbps. Sam lejek po pewnym zużyciu jest zrozumiały ale nie taki jaki serwuje Plus. To jest tak jakby ktoś CI dał nielimitowaną wodę z kranu, przy czym po 5 litrach mógłbyś brać tylko 1 kroplę co 60 sekund. I tutaj trzeba przyznać, że Play bije na łeb [jeśli chodzi o zasady] CP/Plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku możliwości technicznych (brak miejsca w centrali :) ) przerobiłem wszystkie formy internetów radiowo-mobilnych Wifi, Wimax, Sferia, CP, Orange przez telefon, Aero(wszystko max 800m od nadajnika). I prawdę mówiąc żaden tego typu internet nie nadaje się do normalnego użytkowania. Mieszana z błotem przez większość ludzi Neostrada jest przy tym cudem techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo większość myślała ,że zastąpi net z kabla i myślała ,że może ściągać terabajty z sieci .Fakt jest taki ,że to nadal net mobilny i póki co zawsze będzie mieć limity, ot taka usługa

Witam u tu sie z tobą zgodzę ja tez jestem w trakcie zmiany operatora domowego neta ,jak wspominałem miałem neta z polsatu na 7 dni ,tragedii nie było w domu 15mb/s mało teraz mam 100mb/s po światłowodzie ale jak zacząłem czytać o limitach to szybko oddałem ,nie ma w żadnych wzmianek w regulaminie typu jak tu używacie lejka czy po wyczerpaniu 100-200 gb całkowite dno ,dopiero jak zacząłem dzwonić i podpytywać z dwa razy z BOA wygadali sie ze to jest Limitowany net ze możne sie okazać ze szybkości nie będzie,to jaki to ma byc internet domowy kiedy mam syna nastolatka i ja sam jestem uzależniony jak wiekszosc od neta :wink:Jak wspominałem ten mobilny to okazyjnie mi sie trafił z smart domu za 1 zł 5gb tam gdzie mam domek letniskowy szybkość mam 10-15mb/s jestem bardzo zadowolony i do takich celów z czystym sumieniem ten internet polecam :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...