Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Konsultant twierdzi , że reklamacja ma status - oczekujący i sam nie wie dlaczego nikt sie nie skontaktował. Wydaje mi się , że wszystko było ok napisane, chociaż zamiast słowa reklamacja było "prośba o wymianę", ale wydaje mi się że pomimo to troszkę poważniej powinni traktować klientów bo też przecież od wielu lat mam w CP telewizję.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dotyczących internetu LTE od CP. Postanowiłem że wymienię swoją Neostradę na internet LTE. Niestety tzw. stałe łącze od Neostrady w moim przypadku działa od około roku tragicznie. W opcji do 10 Mb/s prędkość rzeczywista u mnie to jakieś 1,5 Mb/s przy ping-u rzędu 80 - 100 ms. Linia sypie błędami, synchronizacja często bardzo niestabilna, zrywa połączenia itd. Niestety spece z Orange nie potrafią od pół roku nic z tym zrobić, także podziękuję już na pewno za taki internet stacjonarny.

 

Zastanawiam się jak sprawa będzie wyglądać z internetem od CP. Orientowałem się i do nadajników mam w linii prostej ok 2km, przy czym jeden z masztów widać z mojego domu. Dla mnie spokojnie wystarczy prędkość rzędu 10 Mb/s i myślę że przy takiej odległości osiągnę taką prędkość, lecz najważniejsza kwestia to stabilność działania usługi. I tutaj mam pytanie jaki sprzęt przy takich warunkach będzie dla mnie najlepszy. Chciałbym to wiedzieć wcześniej żeby przy zamawianiu określić ze chcę konkretnie to i to żeby usługa działała u mnie prawidłowo. Już sobie ustaliłem że wezmę ten pakiet 35 GB za który będę płacił 49,95 zł dzięki promocji SmartDom. Strona CP pokazuje mi taki zestaw router z modemem zewnętrznym i łączenie kablem SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci wziąć taki zestaw na próbę ( 7 dni ). Sam wypróbujesz , ocenisz czy ci pasuje. Ponadto zwróć uwagę czy masz w swojej miejscowości nadajnik plusa. ja mam nadajnik plusa pod nosem a popełniłem głupi błąd biorąc internet c p. Na telefonie wewnątrz domu osiągam prędkości pobierania rzędu 50 Mbs, z polsatowskiego jest to ledwie 17 w porywach do 20 Mbs. Prawdopodobnie piszesz o internecie domowym - tego ci nie polecam. lepszym rozwiązaniem jest wziąć mobilny z routerem Huawei 953 s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dartman CP i Plus korzystają z tej samej infrastruktury, niższe prędkości w twoim przypadku pewnie są spowodowane kiepskim, ograniczonym sprzętem jakim jest ODU-IDU. U mnie u obu operatorów mam identyczne prędkości. A co do tego routera to chodziło ci chyba o Huawei B593s? Router rzeczywiście wart uwagi, używam go już kilka miesięcy i nie mam żadnych problemów. Chodzi praktycznie 24/7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze mam kiepski sprzęt " EDIMAX 6408", natomiast biorąc internet też liczyłem, iż infrastruktura cp i plusa zostały zunifikowane ( i to był mój błąd). Modem podłączony do kompa bezpośrednio też pokazuje prędkości jak w moim poście .Co do routera masz rację błąd literowy. Natomiast internet domowy lte z racji swoich parametrów technicznych nie będzie chodził szybciej niż 20 Mbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Rybniku od 1,5 roku korzystam z internetu Plusa, równocześnie mogłem testować też internet CP. Działają oba bardzo podobnie. Osobiście korzystam z Edimaxa + E3272 i po aktualizacji oprogramowania do 1.05f póki co nie wystąpiło zerwanie połączenia oraz potrzeba ponownego uruchamiania routera, aby nawiązał znowu połączenie.

Kolejny jednak raz tutaj podkreślę, że polecam (przy potrzebie routera) Huawei B593.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie spokojnie wystarczy prędkość rzędu 10 Mb/s i myślę że przy takiej odległości osiągnę taką prędkość, lecz najważniejsza kwestia to stabilność działania usługi.

 

Z Plusem/CP różnie z tym bywa. Na prędkość 10 Mb/s nie licz. W internecie "bez limitu" lejek załącza się już po kilku GB i stopniowo zmniejsza prędkość do 10, 5, 2 Mb/s aż po ściągnięciu ok. 30 GB zostaje Ci 16 kb/s, czyli ok. 1/4 modemu na linii telefonicznej. Umowa na Power LTE to najbardziej perfidna umowa tego typu jaką widziałem. Jedyne co masz zagwarantowane to prędkość minimalną wynoszącą 16 kb/s, którą mogą załączyć w dowolnej chwili pod pretekstem obciążania ich infrastruktury. Co może oznaczać zarówno 100 GB jak również 5 GB na miesiąc.

 

Już sobie ustaliłem że wezmę ten pakiet 35 GB za który będę płacił 49,95 zł dzięki promocji SmartDom.

 

W identycznej cenie Play ma nieograniczony internet po LTE i 3G tj. prędkość do 75 Mb/s (w praktyce 30-40 Mb/s). W umowie masz zastrzeżenie, że po przekroczeniu 100 GB prędkość zostanie zmniejszona do 2 Mb/s. Tyle w teorii, w praktyce nie znalazłem w necie opinii, że komukolwiek lejek załączyli. Ja korzystam z LTE od Playa od pół roku i miesięcznie zużywam 100-300 GB, w zależności od miesiąca i tego jakie promocje się trafią na Steam, ale prędkości jeszcze mi ani razu nie przycięli.

 

Polecam ci wziąć taki zestaw na próbę ( 7 dni ). Sam wypróbujesz , ocenisz czy ci pasuje.

 

To jest najgorsze możliwe wyjście. Te zestawy próbne dostają ultra wysoki priorytet, dzięki czemu prędkości i pingi będą wyraźnie wyższe niż jak podpiszesz cyrograf. Przez te 7 dni możesz ściągać terabajty danych i nikt lejka nie załączy. To zresztą standardowa praktyka u operatorów telekomunikacyjnych. W Neostradzie masz m.in. taki myk, że przez 10 dni po przedłużeniu umowy automat zwiększa siłę sygnału i ustawia większą prędkość. Nazywa się to stabilizacja łącza, a w praktyce daje się klientowi nadzieję, że usługa będzie działać super. U mnie przy ostatnim przedłużeniu neostrada poszła na 4 Mb/s. Po 10 dniach spadła na 2 Mb/s, a od kilku miesięcy zrywa regularnie i ma problem z 1 Mb/s - nie chce mi się jednak już tego zgłaszać, bo i tak korzystam tylko z LTE od Playa, i za kilka miesięcy żegnaj neostrado na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Neostradzie masz m.in. taki myk, że przez 10 dni po przedłużeniu umowy automat zwiększa siłę sygnału i ustawia większą prędkość. Nazywa się to stabilizacja łącza, a w praktyce daje się klientowi nadzieję, że usługa będzie działać super. U mnie przy ostatnim przedłużeniu neostrada poszła na 4 Mb/s. Po 10 dniach spadła na 2 Mb/s, a od kilku miesięcy zrywa regularnie i ma problem z 1 Mb/s - nie chce mi się jednak już tego zgłaszać, bo i tak korzystam tylko z LTE od Playa, i za kilka miesięcy żegnaj neostrado na zawsze.

Właśnie miałem się o to zapytać. Też mam dość Neostrady. Jako, że korzystam z telefonu Playa, to który Modem? Ja celuję w ZTE MF823 ale tych akurat niedostatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o modemy/routery LTE to w kategorii cena/jakość najlepiej wypada najtańszy smartfon z Androidem z obsługą LTE. Wówczas nie podpisujesz umowy abonamentowej Play, ale w pre-paidzie masz możliwość włączenia LTE bez limitu na 30 dni za darmo pod warunkiem, że na koncie jest min. 30 zł, czyli wychodzi 30 zł/miesiąc a do tego możesz te pieniądze wydać na cokolwiek nawet SMSy premium.

 

Android bardzo dobrze sobie radzi jako router. Poprzez WIFI możesz podłączyć kilkanaście urządzeń na raz, a po USB jedno. Przydaje się, gdy masz komputer z WIFI w standardzie G, który nie pozwala wyciągnąć pełnej prędkości z LTE. Bez sterowników, czy konfigurowania.

Ja musiałem zrootować telefon i zainstalować na nim aplikację, która pozwala ustawić tryb "LTE Only", żeby telefon nie przełączał się do 3G, gdy sygnał LTE jest słabszy.

 

Taki smartfon jako router to fajna opcja, bo masz nie tylko router, ale wydajne urządzenie na systemie unixowym. Możesz postawić dowolny serwer, udostępniać pliki, czy ustawić aplikację do ściągania w tle. Do tego popracuje na baterii kilka czy kilkanaście godzin i możesz go wszędzie zabrać ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do znawców przedmiotu . otóż jestem posiadaczem internetu cp. dotychczas byłem raczej zadowolony. Zarówno prędkość 9 od 15 do 20 Mbs ) jak i stabilność były dla mnie zadowalające. Od około 3 dni w godzinach wieczornych prędkość i stabilność ulega obniżeniu. zauważyłem też ze ping wzrasta z zakresu od 30 do 40 w ciągu dnia do0 150 a nawet 200 wieczorem.czyżby przyczyna tkwiła w większym obciążeniu sieci?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lejek" jest w każdym pakiecie tzw. "bez limitu" granica jest jednak płynna. Nieoficjalnie wiem, że ta granica jest pomiędzy 100-200GB danych. "Lejek" stopniowo ogranicza prędkość transferu, aż do 32kbps.

Zapis w regulaminie jest od początku w CP i Plusie. Pozostali operatorzy (mobilni) wcale nie są lepsi pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama dzwignią handlu .Net mobilny zawsze będzie miał limit ,bo częstotliwości nie są z gumy ot taka usługa .Prosty przykład ,posiadamy router, który nam rozsyła net np. z prędkością 5 mb/s i podłączymy dwa kompy to łącze dzieli sie na dwa ,ale im więcej kompów tym mniejsza prędkość dla wszystkich .Oczywiście to bardzo duże uproszczenie :brawo: ,ale BTS-y sieci komórkowych to takie duże routry :wink: .Prosta zasada im więcej użytkowników jest podłaczonych do jednego BTS-a tym mniej jest on wydajny ,analogicznie jak z routerami w domu. I czy CP ,czy Play ,czy Orange jest to samo, muszą kontrolować przepustowość łącza . Ale ludziska nadal sie nabierają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było bardzo duże uproszczenie, bo z nadajnika może korzystać i 100 osób, ale np. będę jedynym który korzysta z danego sektora, a 99 innych osób z dwóch pozostałych po równo (zakładając, że są trzy) i przypuśćmy w przypadku LTE tylko ja mam do dyspozycji teoretyczne 150 Mb/s, a reszta po ~3 Mb/s stale ściągając dane. Oczywiście najpierw dosył do nadajnika musi zakładać możliwość obsługi takich prędkości, a to jest możliwe właściwie jedynie w przypadku podłączenia stacji światłowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prosze o info czy miejsce montazu ODU i IDU ma znaczenie dla jakosci odbieranego sygnalu?

ODU mam zamontowane na maszcie na ktorym jest antena sat (ponizej) i antena DVB-T (powyzej).

IDU jest za telewizorem i powyzej dekodera.

 

Zazwyczaj wieczorami i w weekendy mam ograniczona predkosc internetu, IDU w tym czasie robi restart.

 

Gdzie lezy zrodlo problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...