Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi fezuj i swojadroga.

Co do dysku zewnętrznego to właśnie chodzi mi o takie zastosowanie dysku zewnętrznego, że będę nagrywał sobie programy i później je odtwarzał. W ten sam sposób korzystam aktualnie z tego dysku podłączonego do Sagemcoma jeszcze z Cyfry+ i już się pogodziłem z tym, że stracę te nagrania, które obecnie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sagemcomie nie masz ipli, HBO GO, moduł Wi-Fi do niczego mu się nie przyda. Sagemcom nie obsłuży również Twojego dysku zewnętrznego. Natomiast jeżeli masz dwa wyjścia antenowe poprowadzone do jednego odbiornika to wybierz Sagemcom lub HD7000. Konfiguracja z HD7000 będzie dostępna w salonie. Jeszcze co do obsługi zewnętrznego dysku twardego i modułu Wi-Fi - tylko dekodery HD2000, HD3000, HD5000, HD6000, HD5500s obsłużą ten dysk i moduł. Jednak z racji tego, że mają tylko jedno wejście antenowe niemożliwe będzie nagrywanie i oglądanie innego kanału w jednym czasie. Któryś z ww. dekoderów otrzymasz do usługi multiroom, więc będziesz mógł go podłączyć i nagrywać na tym dodatkowym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wola nieba- z nią się zawsze zgodzić trzeba" ;)

Ale przypominam Ci że nagranie odtworzysz tylko i wyłącznie przy pomocy dekodera na którym dokonasz nagrania,nie zgrasz na kompa,na kartę SD ani nie obejrzysz po podpięciu dysku do TV.

W sumie zestaw dekoder+dysk niczym Ci nie będzie odbiegał od funkcji Sagemcom ESI-88 czy PVR7000 tyle że będziesz miał do dyspozycji jedną zamiast dwóch głowic a nie masz pojęcia jakie to bywa przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum. Od kilku godzin mam następujący problem z moim dekoderem - pracuje tylko i wyłącznie w rozdzielczości 720x576/ 50p. Nie da się zmienić tej rozdzielczości w żaden sposób - klikanie w przycisk "HD" na pilocie nic nie zmienia, przywracanie ustawień fabrycznych dekodera też nie, chociaż w momencie gdy na dekoderze pojawia się informacja "boot" (w trakcie przywracania ustawień fabrycznych), przez 1-2 sekundy dekoder wchodzi w rozdzielczość 1440x720, po czym znów wskakuje na najniższą. Dodatkowo w momencie gdy wyłączę dekoder, obraz na nim nie znika - dalej mogę oglądać dany kanał, tylko że dekoder nie reaguje na zmianę kanału itp. Dziwne, co?:) Żadnej burzy nie było, antena jest w porządku, kabel HDMI sprawdziłem, wymieniłem na inny, podłączyłem nawet komputer pod tv i bez problemu śmiga tam 1920x1080. Jakieś sugestie, poza wizytą w punkcie sprzedaży CP?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wola nieba- z nią się zawsze zgodzić trzeba" ;)

Ale przypominam Ci że nagranie odtworzysz tylko i wyłącznie przy pomocy dekodera na którym dokonasz nagrania,nie zgrasz na kompa,na kartę SD ani nie obejrzysz po podpięciu dysku do TV.

W sumie zestaw dekoder+dysk niczym Ci nie będzie odbiegał od funkcji Sagemcom ESI-88 czy PVR7000 tyle że będziesz miał do dyspozycji jedną zamiast dwóch głowic a nie masz pojęcia jakie to bywa przydatne.

 

Wiem, że odtworzę to tylko i wyłącznie przy pomocy tego dekodera i nigdzie tego nie zgram - nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, bo interesuje mnie tylko odtwarzanie tego poprzez dekoder, robię tak zresztą już od kilku lat na Sagemcomie, który mam jeszcze od Cyfry+. Zresztą na dysku nagrywam głównie bajki dla dzieci, czasem jakiś mecz i nie potrzebuje tego nigdzie zgrywać ani odtwarzać w innym miejscu.

Co do 2 głowic to jest to oczywiście kwestia potrzeb danej osoby, ale dla mnie jest to rzecz całkowicie zbędna. Wiem, że można np. jeden program nagrywać a inny oglądać, ale przez ostatnie 10 lat od kiedy mam tv satelitarną nie miałem sytuacji, w której by mi się to przydało: będę miał chyba 3 dekodery z CP + na każdym tv z nimi powiązanym naziemna dodatkowo jeszcze 1 telewizor tylko z naziemną - wystarczająco źródeł odbioru sygnału (aż za dużo nawet, bo w jednym czasie włączone są max 2 telewizory), zresztą nie jesteśmy maniakami telewizji i większą część dnia (no może poza zimą) spędzamy na świeżym powietrzu :)

 

Przy okazji chciałem się upewnić co jednej sprawy - posiadam też własny dekoder Globo HD S1 i nieaktywny moduł CP. Nie ma takiej możliwości, żeby ten mój dekoder i moduł wykorzystać a zamiast 3 dekoderów CP wziąć 2 dekodery i dołączyć ten mój posiadany do multiroomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gizior - Twój Globo z modułem może zostać głównym dekoderem i do niego dobrać dekodery CPT do Multiroom'u, jak Ci napisał @cabott. Wtedy jednak obowiązywać Cię będą oferty dla obecnych abonentów, a nie dla nowych. Polecam lekturę odpowiednich wątków z ofertami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :beer:

Mam jeszcze parę pytań:

1. jeżeli będę chciał, żeby moje Globo było głównym dekoderem, to muszę umowę podpisać w punkcie? (w e-sklepie nie widzę takiej możliwości, chyba że można to zrobić przez DUK telefonicznie)

2. czy w sytuacji gdyby się okazało, że posiadany przeze mnie moduł nie działa (leżał kilka lat w szafie, więc wszystko jest możliwe) będę mógł go wymienić na nowy moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam antene satelitarną Cyfowego Polsatu z okolo 2008 r, teraz odbieram na niej nc+ ale nie mam tam niestety podwójnego konwerter. Dzisiaj moja mama podpisala umowe z Cyfrowym Polsatem i zakupila sb zestaw antenowy z podwojnym konwerterem i tu stawiam pytanie - czy moge wymienić podwojny konwerter z zestawu mamy i podlaczyc go u siebie, a swoj stary dac do tego nowego zestawu antenowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dwoma sposobami: pierwszy to zobacz jak jest ustawiona antena obecnie zamontowana i sprawdz na skali przy antenie na jakich stopniach jest ustawiona i w kierunku. Drugi to http://www.skiptoinfo.com/rtv,51/sprzet ... itarna,42/ wpisz lokalizację i masz poniżej parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mam problem z odbiorem TVP1.

Objawy: dźwięk się raz ścisza, raz wraca do normy, obraz momentami rwie, brak informacji o programie (na innych kanałach się pokazuje normalnie).

Od kiedy: Wydaje mi się (choć nie jestem pewny), że od czasu gdy na kanale 3 TVP1 został zastąpiony TVP1 HD ponieważ kiedyś gdy przełączałem na kanał 113 gdzie była właśnie wersja HD też był tam problem z odbiorem (podobne objawy). TVP 2 HD na kanale 4 hula prawidłowo bez zakłóceń.

Ustawienia: Hot Bird 6/8/9, moc syg. około 80% (zielony pasek), jakość sygnału ok. 60% (żółty pasek)

 

Czy pomoże wznowienie sygnału w panelu administracyjnym ICOK czy konieczna będzie zabawa z talerzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...