Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nick_usuniety
I to Twój błąd ;) Po prostu - w "Ręcznym wyszukiwaniu kanałów" wpisz częstotliwość 11919, wpisz SR "29900", ew. zmień polaryzację na "Pionową". Powinno się wyszukać ;)

Udało się, wyszukałem te kanały. Dzięki. :D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz87 - to świadczy o jakimś problemie z samym Echostarem. Kanały powinien odbierać, pokazuje Ci siłę i jakość, a co najważniejsze - pokazuje też Mediaset, a tą informację o nadawcy pokazuje tylko jeśli odbiera sygnał z danej częstotliwości. Mimo wszystko nie chce wyszukać kanałów. Nie pamiętam już, czy w tym starym struclu jest tam jeszcze opcja związana z tym, czy mają być wyszukane kanały kodowane, czy tylko FTA. Jeśli taka opcja jest, to można tylko spróbować ustawić tak, aby wyszukiwała wszystko - także kanały kodowane.

 

Jeśli i tak nie ruszy, to albo trzeba się zastanowić nad wymianą tego leciwego sprzętu - jest fajny, ale stary i niewspierany, albo poczekać aż Cyfrowy Polsat przynajmniej poprawi Rete 4 na 250, to jeden kanał wróci...

 

Teraz z uwagi na te planowane przejście do MPEG-4 Cyfrowy Polsat wymienia stare dekodery, może byś się jakoś załapał - musisz z nimi pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita, dzięki za odpowiedź. Można wyszukiwać i wszystkie kanały i te FTA. I Wg transpondera. Dzisiaj mam pierwszy pasek 99 procent, drugi 72 procent, jest niebieski sygnał, jako Mediaset. W innym miejscu zamieszkania mam już wymieniony dekoder, nie wiem jakiej marki, ale na pewno HD. Tutaj właśnie, gdzie obecnie mieszkam i nie jestem zameldowany to mam starego Echostara i odbieram tylko kanały niekodowane. Dlatego wątpię, żeby ta wymiana bezpośdrednio dotyczyła mnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na wieczór udało mi się wyszukać tę nieszczęsną paczkę Mediaset :jupi:

 

Zamiast 11919 wpisałem 11924. Kilka dni wcześniej zrobiłem to samo, ale wtedy nie weszło. Czemu? Nie mam zielonego pojęcia.

 

Dziękuję wszystkim za odzew, pomoc i wskazówki. Bardzo zależało mi na tych kanałach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Który dekoder CP jest najlepszy z tych co są aktualnie oferowane ?

Podpinałem dziś rodzinie CP zamówiony przez internet (podstawowy sagemcom ESI 88-320 ) i 2x multiroom HD 2000), niestety gdy się wchodzi w wyszukiwanie kanałów, dekoder się blokuje i aby w ogóle działał trzeba go restartować, czy jest jakiś na to sposób ?

Druga sprawa że po kilkunastu minutach włącza się informacja: "Informacje o Nagra Brak karty w dekoderze włóż kartę"

Karta jest włożona , nawet próby wysunięcia i wsunięcia nie pomagają gdyż dekoder się zawiesza.

Miał ktoś już taki problem z sagemcom EI 88-320 ?

PS: Człowiek chciał pomóc rodzinie a tu normalnie wysiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita, dzięki za odpowiedź. Można wyszukiwać i wszystkie kanały i te FTA. I Wg transpondera. Dzisiaj mam pierwszy pasek 99 procent, drugi 72 procent, jest niebieski sygnał, jako Mediaset. W innym miejscu zamieszkania mam już wymieniony dekoder, nie wiem jakiej marki, ale na pewno HD. Tutaj właśnie, gdzie obecnie mieszkam i nie jestem zameldowany to mam starego Echostara i odbieram tylko kanały niekodowane. Dlatego wątpię, żeby ta wymiana bezpośdrednio dotyczyła mnie. :D

Ale miejsce zamieszkania nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli dekoder jest zarejestrowany na ciebie (lub kogoś kto może napisać ci upoważnienie), to możesz go wymienić w dowolnym APS na terenie całego kraju. No prawie w każdym, bo niektóre APS myślą, że nie można wymieniać dekoderów bez umowy. Możesz sobie poczytać tutaj viewtopic.php?f=7&t=36703&start=405

No chyba, że przebywasz zagranicą, wtedy byłby problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(podstawowy sagemcom ESI 88-320 ) i 2x multiroom HD 2000), niestety gdy się wchodzi w wyszukiwanie kanałów, dekoder się blokuje i aby w ogóle działał trzeba go restartować, czy jest jakiś na to sposób ?

Druga sprawa że po kilkunastu minutach włącza się informacja: "Informacje o Nagra Brak karty w dekoderze włóż kartę"

Karta jest włożona , nawet próby wysunięcia i wsunięcia nie pomagają gdyż dekoder się zawiesza.

 

Dekoder do wymiany w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladam forum i nie moge znalesc odpowiedzi na moje pytanie:

Ktory z dekoderow HD bez PVR jest najbardziej stabilny i bezawaryjny w dyskiem DTU 320GB?

Mam dekoder MINI HD 2000 i zawiesza sie notorycznie. nie jest to wina dysku ani kabla, gdyż byly sprawdzane w serwisie.

Chce wymienić dekoder na inny ale nie wiem, ktory bylby najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem wczoraj kabel na lepszej jakosci i ustawilem na noc pare programow na sprawdzenie.

Wlaczam dekoder rano: 2 nagrane 3 nie. Dekoder musialem odlaczyc od zasilania, aby go zrestartowac bo zaliczyl zwieche.

Nie pozostaje nic innego jak wymiana na inny model. Ktory dekoder bedzie najlepiej wspolpracowal z dyskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam ogromny problem, otóż spadł mi kabel od anteny Cyfrowego Polsatu gdzie po podniesieniu tego kabla i ponownym podłączeniu mam 0% sygnału. Konwerter jest sprawny, ustawiałem wielokrotnie antenę i nadal mam 0% sygnału. Co mam zrobić w tej sytuacji?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: kabel sam nie spada, nawet przez wiatr, bo złącze "F" jest przykręcane, a przewód w nim powinien siedzieć sztywno - to się nie ma prawa zdarzyć. Jeśli przewód był zarobiony dobrze, to zerwany zostać mógł tylko przez uderzenie i silne pociągnięcie, może być poważnie uszkodzony.

Po drugie - komunikat wskazuje na zwarcie na kablu (żyły głównej z oplotem), co jest bardzo poważną usterką i taki przewód należy odłączyć, aby nie doprowadzić do awarii odbiornika. Zwarcie może być wynikiem: źle założonego złącza "F" (oplot dotyka żyły), zawilgoconego przewodu lub ogólnie uszkodzenia kabla (przebity w którymś miejscu).

 

Jeśli chcesz kombinować sam, to zacząć trzeba od odcięcia końcówki i zarobienia "F" na nowo, tylko porządnie, ale posłuchałbym rady @support458.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawdopodobnie stanę się ponownie abonentem CP, w związku z tym proszę o poradę jakie powinienem wybrać dekodery.

Wybrałem sobie pakiet Familijny Max HD + Film HD + Sport HD + Cinemax HD z multiroomem i modułem WIFI TP Link, w konfiguracji pakietu na stronie niemożliwy jest wówczas wybór PVR Sagemcom ESI-88 (dekoder HD z nagrywarką z dyskiem 320 GB). Które dekodery są najlepszym wyborem, istotne jest by jeden z nich dobrze współpracował z dyskiem zewnętrznym USB.

gizior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl przeważających tu opinii najlepszy jest Sagemcom ESI-88 ( a ja się z tym zgadzam),ale rodzi się pytanie po co Ci współpraca z dyskiem zewnętrznym skoro i tak niczego z tego dysku nie odtworzysz bez użycia dekodera na którym zostało zarejestrowane nagranie gdyż jest kodowane.

Jeśli się jednak uprzesz na zewnętrzny dysk to obsługują taki prawie wszystkie pozostałe dekodery CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...