Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Inne dekodery CP mają już swoje tematy więc przyszła już pora na nowe dziecko CP dekoder Samsung DSB-H370G umożliwiający odbiór kanałów High Definition. Jak na razie tylko SAT Kurier z portali o tematyce sat zaprezentował fotki tego tunera:

 

5922.jpg5923.jpg

 

Na chwile obecną poza danymi technicznymi

(HDMI, component (3xRCA), 2xSCART, 2xRCA (Audio L+P) i optyczny S/PDIF. Jest tu też przełącznik RGB/Component. Odbiornik nie posiada przelotki LNB)

nie wiemy od kiedy będzie on w sprzedaży (start pierwszego kanału Polsat Sport HD 12 października), i ile będzie kosztował i na jakich warunkach będzie on udostępniony klientom no po za tym, że

 

Cyfrowy Polsat planuje umożliwić wymianę obecnym abonentom starszych modeli na Samsunga DSB-H370G na specjalnych, preferencyjnych warunkach wraz z telewizorami Samsung.

 

Jedno tylko smuci, że to kolejny Samsung bez wyświetlacza i zegara który czasem sie przydaje no i to, że u konkurencji zarówno Philips jak i nBox takowe wyświetlacze posiadają.

 

żródło w quote i fot. SAT Kurier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze czeka 9 miesięcy (I co? Poród? :lol:) i mam zamiar zmienić dekoder na ich ale nie wiem jak z nim będzie: czy 8 miesięcy będzie wliczone w nową umowę czy wszystko od nowa...

Przynajmniej Igrzyska Olimpijskie w Pekinie i EURO 2008 się w HD obejrzy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedy odbędą się testy SAT Kuriera? Kiedy będzie w sprzedaży?

Warto by było poznać orientacyjną cenę odbiornika aby podjąć już teraz decyzję o ewentualnym kupnie.

Brak wyświetlacza nie jest poważnym problemem, co mi się nie podoba to wystająca karta i brak przelotki LNB - ja będę musiał dokupić cztery dual konwertory, przełącznik DiSEqC i pociągnąć kolejny przewód antenowy (ok. 15 m :? ).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/G Sat Kuriera 7-8/2007

Szczegółowy test Samsunga DSB-H370G zostanie przeprowadzony juz wkrótce przez nasza redakcję. Test powinien trafić do jednego z nadchodzących wydań magazyny telewizji cyfrowej Sat Kurier

Czekamy z niecierpliwością tylko jest jedno ale start pierwszego kanału HD w CP ma mieć miejsce 12 października więc chyba wtedy powinno się testować ten dekoder głównie pod ten kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecale 2tyg.

:?:

Chyba Polsat tęskni za kolapsem na infolinii i ogólnym haosem w sieci dystrybucji. Rozumiem, że Samsung nawalił z dostawami odbiorników ale praktyczne nałożenie się terminów sprzedaży ze startem pakietu w HD nie wróży nic dobrego, wygląda na to, że programy w HD będzie na początku PC nadawał sam dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam dekoder z HDD nie potrzebny. Mam DVD Recorder Sony z HDD 250GB. Mam mozliwosc usuwania reklam, ciecia nagrania na 2 i wiecej, i wiele innych funkcji tj. np. Time Shift. Mi Taki sprzet starcza. CP zapowiedzial ze Dekoder HD z dyskiem w 2008 roku. Jak chcesz to czekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dla mnie wazniejesze jest dzialanie a nie jakis glupi wyswietlacz. Moze Samsung dochodzi do wniosku, ze wyswietlacz jest zbedny i uwazam, ze maja racje. bynajmniej dla mnie wyswietlacz w tym modelu by nie pasowal. Po drugie jest to bardzo mala konstrukcja w porownaniu z nBox'em i Philips'em HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyświetlaczem moim zdaniem wygłądałby on lepiej, tak to dziwnie trochę - jak jakieś pudełko z przyciskami, a nie odbiornik cyfrowy :wink: (extor Echostar DSB-616 też nie jest gigantem a wyświetlacz zmieścili :wink:) no, ale Samsung jest jaki jest, ważne żeby działał jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj stałem się posiadaczem tego dekodera, dekoder dostarczony jest bez kabla HDMI, (kupiłem HDMI<>HDMI)

Moje spostrzeżenia z tych kilku godzin:

 

- menu prawie identyczne z Samsunga DSB-S305G,

 

- zmiana formatu obrazu dostępna z pilota, nie trzeba wchodzić "głęboko w menu",

 

- pilot z dekodera obsługuje TV, przynajmniej mój Samsung LE32M61B

 

- Jakość obrazu HD przepiękna, niestety narazie tyklo Polsat SportHD,

 

- Obraz SD na rozdzielczości 720x576 , 1280x720 jest ok choć wydaje mi się że troszkę bardziej śnieży niż na DSB-S305G,

 

-zmina rozdzielczości na 1920x1080i skutkuje po kilku sekundach brakiem obrazu "mrówki" na przemian z ekranem na zielono. Pomaga zmiana rozdzielczości na niższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,nie widzialem,no to nie wiem po co komu taki sprzet...Brak podstawowych bajerow jak wyswietlacz alfanumeryczny,brak dostepu do wlasnych kanalow testowych.Jesli kogos stac na tv HD,to nie powinien oszczedzac na tunerze i brac kolejnej zlomnicy,tyle ze w HD...Poza tym HD to przeciez niemal identyczny sprzet jak ten 305.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...