Skocz do zawartości

Legalność tunera CP


Masta Daniel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie znalazłem działu gdzie mógłbym zadać to pytanie, dlatego zamieszczę je właśnie tutaj. W razie czego proszę moderatora o przeklejenie w inne miejsce. Otóż, czy mogę sprawdzić jakoś legalność tunera DSB-S306G? Osoba od której zakupiłem ten tuner na allegro zapierała się iż tuner jest legalny na 100%, są od niego papiery i że można oglądać na nim niekodowane kanały. Po dotarciu do mnie, podłączyłem go do anteny, włączyłem i po włożeniu karty wyrzuciło błąd d04. Niestety kontakt z miłym panem się urwał, ponoć wyjechał do Anglii, w pudełku nie znalazłem obiecanych "papierów" od tunera, jakiejkolwiek faktury zakupu go na własność itd. Czy jest szansa żeby ustalić czy ten dekoder jest legalny? Tzn, chciałbym go wystawić na allegro jako dekoder z zablokowaną kartą, ale nie chciałbym się narażać na nieprzyjemności przy podaniu numeru seryjnego na aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie widzę aby temat był poruszany, więc zostaje (jakbym coś przeoczył to później się sklei) ;)

Zerknij też na ten temat :arrow:viewtopic.php?f=7&t=470

 

Wydaje mi się, że te tunery były wyłącznie sprzedawane (na własność). Po skończeniu umowy tuner ma umożliwiać odbiór FTA pod warunkiem, że abonent nie zalega z płatnościami, itp.

Widocznie "ten koleś" czegoś nie dopilnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, zadzwoniłem do biura obsługi klienta, okazało się że zakupiony dekoder nie jest własnością pana który go wysłał z allegro, jest zadłużony na 400 zł, i teraz nie bardzo wiedzą co z tym zrobić. Generalnie to nawet nie mogę przesłać go właścicielowi gdyż nie właściciel , jak się okazało, dekoder mi przesłał. (facet z allegro który sprzęt wysłał ma już zablokowane konto) Tak że w tej chwili mogę go ścigać jedynie przez allegro, albo wyrzucić sprzęt na śmietnik. Albo sprzedać na części. Nauczka - NIE KUPUJCIE NA ALLEGRO OD NIEPEWNYCH SPRZEDAWCÓW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem Twojego postępowania.

nowy dekoder na własnosc kosztuje 99zł i dzieki temu i podpisaniu umowy z CP oglądasz ofertę CP + kanały niekodowane.

zwykly dekoder FTA (nowy, nieuzywany, lub uzywany) jak globo, ferguson itp kosztuje z 200zł i masz pewnosc ze kupując go dostajesz dekoder, na ktory nie było żadnej umowy z platformą cyfrową i ze dekoder jest "czysty" i nie jest przyczyną jakichś długów.

2 tanie opcje = 1 na legalny polsat + fta, 1 na legalny dekoder fta (niekodowanych). nie oplacalo Ci się wziąc czegoś innego niz samsung CP? przeciez ten dekoder nawet nie jest tego wart :P. Masz szczescie, ze nie podpisałeś cesji na dekoder, bo jeszce odziedziczyłbyś zadłużenie :P

sorki, ze tak truję, ale nie warto oszczedzac 50-100zł na sprzecie jesli masz miec problem.

NA allegro nie ma pewniakow. to, ze mam 1000 pozytywow i 0 negatywow mozna sobie wyprodukowac :P

faktem jednak jest, ze zakup uzywanego przedmiotu od osoby z np. 5 komentarzami moze rodzic pewne problemy (oczywiscie to zadna reguła)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Z myślą o EURO 2008 kupiłem dekoder na allegro z kartą po rozwiązaniu umowy. Zamierzam go przerejestrować na siebie. Czy po przepisaniu otrzymam kartę Nagravision 3 (jeśliby wymiana miała się odbyć przed ME) mimo nie opłacenia ani jednego miesiąca? Chciałbym zapłacić na razie tylko za czerwiec. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, zadzwoniłem do biura obsługi klienta, okazało się że zakupiony dekoder nie jest własnością pana który go wysłał z allegro, jest zadłużony na 400 zł, i teraz nie bardzo wiedzą co z tym zrobić.

Jest i na to rozwiązanie. Napisz list i opisz jeszcze raz całą sprawę. Dołącz kserokopię z aukcji allegro, z której kupiłeś dekoder i poproś zalegalizowanie dekodera wraz z zakupem pakietu np. mini. Myślę, że to pomoże w rozwiązaniu problemu. Niezależnie od tego, sprawę zgłość do KP Policji - aby mieć, na wszelki wypadek, papierek o rychłym umorzeniu tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Z myślą o EURO 2008 kupiłem dekoder na allegro z kartą po rozwiązaniu umowy. Zamierzam go przerejestrować na siebie. Czy po przepisaniu otrzymam kartę Nagravision 3 (jeśliby wymiana miała się odbyć przed ME) mimo nie opłacenia ani jednego miesiąca? Chciałbym zapłacić na razie tylko za czerwiec. Pozdrawiam.

Jeśli dekoder jest z nieaktywną kartą nagravision 2 (starego typu), po przerejestrowaniu go na siebie wraz z opłatą abonamentu, otrzymasz nową kartę. Więcej informacji udzieli Cyfrowy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja chciałbym opłacić tylko czerwiec. Dekoder będę miał w tym tygodniu. I powiedzmy, że robię przelew pod koniec maja, 1.06 mogę już odbierać ale (teoretycznie) wszystkie karty są wymienione. I co wtedy? Czekam x dni aż CP przyśle mi kartę i mimo opłaty nie oglądam EURO do półfinałów? Czy może mam zapłacić np. za kwiecień żeby wiedzieli, że mają kartę przysłać? (choć to nie za bardzo mi się podoba bo nie jest mi to potrzebne a 42 zł do tyłu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiekszą opłatą (do tej pory było 5 zł wiecej za jeden miesiąc) będzie można tak zrobić - przynajmiej tak bywało wcześniej. Aby oglądać dwa kanały sportowe Polsatu, trzeba będzie zapłacić za pakiet Familijny + Sport, albo Fmilijny + RM. W tej sprawie trzeba już nawiązać kontakt z CP - myślę, że w tej sprawie nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najlepiej podpisane oświadczenie poprzedniego właściciela, że zrzeka się praw własności na rzecz nowego właściciela. Do tego należy spisać numer karty oraz numer dekodera i w raz z kserokopia dowodu osobistego nowego właściciela przesłać listem poleconym na adres:

Cyfrowy Polsat

Ul. Łubinowa 4a

03-878 Warszawa

 

Dobrze jest tez podać numer telefonu komórkowego jeśli ktoś chce otrzymywać smsy o braku aktualnej wpłaty i adres korespondencyjny jeżeli jest inny niż zameldowania.

 

Wcześniej jednak proponowałbym skontaktować się z infolinia, podać Umer karty i upewnić się czy dekoder nie jest zadłużony. Zadłużonego dekodera nie można przerejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...