Skocz do zawartości

Gdy skończy sie umowa na 17 m-cy


moteroo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po 17 m-cach otrzymasz porozumienie na familijny za 35zł a nie za 39,90 lub wiecej (jaka by osiagnela bez jego podpisania) na relax mix lub relax mix film rowniez otrzymasz porozumienie aby otrzymywac go po cenie 19,90 (RM) lub 29,90 (RMFilm). Maxymalnie zaplacisz 5zł ze wzgledu na Familijny (Obecnie 29,90 do konca umowy jak podpisales z RM lub RMFilm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie troszkę inne lecz w granicach tego tematu. Czy po zakończeniu się umowy na 12 miesięcy podpisanej rok temu, muszę składać jakieś wypowiedzenie umowy, lub podobny dokument jeżeli nie chcę już obowiązkowo opłacać abonamentu? Czy nie muszę nic robić, a Cyfrowy Polsat nie zagrozi mi jakimiś konsekwencjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aleście namącili. Po 17 miesiącach umowa przechodzi automatycznie na czas nieokreślony (patrz w umowie & 5 Postanowienia końcowe ptk.1) i niczego do CP nie trzeba wysyłać jeśli dalej sie chce płacić abonament. Jeśli się ją chce rozwiązać to trzeba to zrobić z trzymiesięcznym wypowiedzeniem i spełnić wymagane warunki (patrz w umowie & 3 Obowiązki i uprawnienia strom ptk.5,6). Co do upustów to CP takowych nie przewiduje. Pakiet Familijny dalej będzie wynosił 35 zł (planowana podwyżka na początku 2008 dla starych abonentów 37,90 zł), natomiast w przypadku pakietu Relax Mix jego cena wzrasta z 49,80 zł na 54,90zł (planowana podwyżka na początku 2008 dla starych abonentów 57,80 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Co zrobić w wypadku kiedy umowa przeszła już na czas nieokreślony, dekoder jest własnością abonenta, nie jest już na gwarancji i powiedzmy zepsuje się? Naprawa dekodera przy obecnych promocjach jest po prostu nieopłacalna, więc załóżmy że kupujemy nowy i podpisujemy nową umowę. Ale żeby rozwiązać starą umowę trzeba trzymiesięcznego wypowiedzenia. Więc za te trzy miesiące (starej umowy) trzeba jeszcze zapłacić?

 

Z góry dzięki za odpowiedź. :D:D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Informacja.

Od 1 stycznia 2008 dla tych abonentów , którzy rozwiązali umowę i płacą kiedy chcą za Pakiet Familijny cena tego pakietu wzrasta z 39,90zł na 42,80zł.

zalozmy ze gdy mialem umowe z CP moj okres rozliczeniowy zaczynal sie 18-go kadego miesiaca, jezeli rozwiaze umowe i np. bede chcial zaplacic sobie za jeden miesiac to nowy okre rozliczeniowy bedzie sie liczyl od 1 kazdego miesiaca ? tzn. placa przykladowo za marzec, nalezalo by wykonac wplate kolo 20 lutego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dawniej termin płatności do każdego 14-go każdego miesiąca. Po dwóch miesiącach od rozwiązaniu umowy ojciec zapłacił sobie te 39,90 wpłata wpłynęła 9 listopada i wtedy tez odkodowali. W iCOK jak patrzyłem na płatności to każdego dnia zmieniała sie data następnej płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chcialbym sie dowiedziec, czy po rozwiazaniu umowy z CP, istieje mozliwosc wykupienia sobie np po pol roku abonamentu na miesiac , bez zadnych pozniejszch zobowazian ?

umowa mi sie konczy w marcu i nie wiem czy dalej ja przedluzac, ale chcialbym ogladnac pelne euro. wydaje mi sie ze do marca dostalbym nowa karte nagra 3 dodatkowo mam dekoder na wlasnosc, tylko nie wiem, czy moglbym wykonac taki myk, ze wykupuje sobie pakiety kiedy chce :D mozna tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli będziesz klientem FTA CP to nie dostaniesz nowej karty. Tak przynajmniej było w przypadku wcześniejszej wymiany. Klienci FTA dostawali nowe karty dopiero po opłacie abonamentu np. na jeden miesiąc. Tylko bywało tak niejednokrotnie że zanim ta karta dotarła do klient to ten miesiąc się kończył :wink:

 

Możliwe jest jednak że otrzymasz tą kartę kiedy będziesz jeszcze w okresie podstawowym umowy.

 

Przypomnę jeszcze tylko że umowa się sama nie skończy tylko zostanie przekształcona na czas nieoznaczona. Jeśli więc chcesz aby w marcu ją rozwiązali odpowiednio wcześnie prześlij wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres wypowiedzenia umowy jest określony w umowie (w paragrafie 3- obowiązki i uprawnienia stron....) Musisz sobie to dokładnie sprawdzić. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie że ten okres wypowiedzenia będzie 3 miesięczny. Sprawdz sobie jednak dokładnie albo napisz kod umowy to postaram Ci się pomóc. Mam jeszcze chyba takie materiały.

 

W umowie masz też zaznaczone czy umowa zostanie wypowiedziana na koniec miesiąca kalendarzowego, czy z końcem okresu rozliczeniowego.

 

PS. Jeśli podpisywałeś umowe z RX to na ten pakiet był 1 miesiąc wypowiedzenia. Sprawdzając umowe nie pomyl tych dwóch faktów, co bardzo często się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kod oferty to: A2J6

 

umowe pospisywalem jedynie na pakiet familijny

a w zestawieniu platnosci mam ustalony 17 miesiac platnosci do 2008-02-18

 

EDIT:

w umowie mam tak

 

pkt.3

ust.5 Po upływie Okresu Podstawowego umowa może zostać wypowiedziana w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu Podstawowego za 3-miesięcznym wypowiedzeniem skutecznym na koniec Okresu Rozliczeniowego. Klient jest ponadto uprawniony do złożenia przed upływem czternastego OR oświadczenia ,iż nie zamierza kontynuować umowy w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu Podstawowego podstawowego po zakończeniu Okresu Podstawowego.

ust.6 [...] Klient będzie mógł korzystać z płatnej oferty programowej w wybranych przez siebie miesięcznych okresach rozliczniowych lub ich wielokrotności na zasadach określonych w Regulaminie oraz aktualnym cenniku.

 

czy z tego moge wnioskowac, ze umowe powinienem wypowiedzec do 18.12.07 ?

zastanawiam sie czy moglbym tak robic, ze oplacam na biezaco po rozwiazaniu umowy za pakiet mini (bez zadnej umowy) a na euro place za familijny, przejdzie to ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...