Skocz do zawartości

Wymiana starych dekoderów Mpeg2 na hd


Dubler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się pochwalę. Dekoder sd familijny f300 Tryb FTA bez opłat od samego początku.( wymieniony 4lata temu za sagema sd) W dniu dzisiejszym udałem się do APSU celem w sumie pogadania z znajomą kobitą.Ok rozmowa rozmową ( nowe ulotki widziałem z ofertami) i z buta zapytałem przy okazji czy mogła by mi zerknąc czy system łyknie wymianę dekodera sd w trybie prepaid..( nie opłacany ) no i poklikała i bach wydrukowała mi protokół wymiany na hd 3000. Bez umowy bez abonamentu!!

 

Podsumując DA SIĘ WYMIENIĆ DEKODER SD FTA NA HD 3000 :) bez problemów...

Kurde też chciałbym wymienić swojego Echostara DSB-606 bez umowy, tylko jest jeden "mały" problem: kiedyś go otwierałem... :oops:

 

a tak w ogóle, to niestety jest on zepsuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wieczorem wkleję foto z icok jak to u mnie wyglądało.Bez problemu dokonałem wymiany dekodera SD prepaid :D

 

Przed rozmowa w icok telefonowalem w tej sprawie i dostałem info ze nie wymieniają ale po tym co napisał mi icok ze mam udać się do aps zadzwoniłem i znów śpiewka ze nie da rady powiedziałem ze w icok dali mi na piśmie ze mogą wymienić ale tylko w aps...I dostałem zapewnienie ze moge wymienić.Wrzuce też skan protokołu wymiany jako dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie udało sie wymienić w APS mojego Echostara DSB 717 bez umowy na inny dekoder HD.

Pytanie jest takie, czy wymiany odmówiono, bo tak, czy APS sprawdzał możliwość wymiany w systemie i dostał negatywną odpowiedź. Z tego co pisali inni system takie wymiany akceptuje, aczkolwiek technicy CP też czytają to forum i być może już poszedł hot-fix w systemie.

Jeśli system akceptuje wymianę, to może warto iść do APS i zwyczajnie powiedzieć, że np. dzwonili z propozycją wymiany i nic nie mówić, że dekoder jest po umowie. Może przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dzisiaj wymieniłem starego Samsunga S305 na HD6000. Stary dekoder był w trybie pre-paidowym.

Procedura dokładnie wg. opisów @markopolo1975 i @kaspian0007. Tym co chcą wymienić stary na nowy przypomnę tylko, że oprócz dekodera, karty i pilota musi być kabel Euro i cinch, dlatego wymiana kosztowała mnie dodatkowo 9,49 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dzisiaj wymieniłem starego Samsunga S305 na HD6000. Stary dekoder był w trybie pre-paidowym.

Procedura dokładnie wg. opisów @markopolo1975 i @kaspian0007. Tym co chcą wymienić stary na nowy przypomnę tylko, że oprócz dekodera, karty i pilota musi być kabel Euro i cinch, dlatego wymiana kosztowała mnie dodatkowo 9,49 PLN.

Idąc waszymi śladami, dziś również wymieniłem dekoder Samsung DSB-S305G - który miałem od stycznia 2007 roku - na HD6000. Dekoder + karta i pilot to jest to, co ode mnie zażądano oraz pudełko oryginalne, które tak im się spodobało z uwagi na jego poszanowany stan :wink:

W Polsacie taka moda, że obecnie nie dodają do dekodera kabla HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie również dzwonili. Umowa jest na tatę, która jest zagranicą. Czy mogę wymienić dekoder czy musi to być osoba na którą ktoś podpisał umowę?

Nie musi, możesz powiedzieć, że tata z jakiegoś powodu nie mógł przyjść, bo wyjechał albo coś. Ale musisz znać i podać jego PESEL i w jego imieniu podpisać protokół wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsacie taka moda, że obecnie nie dodają do dekodera kabla HDMI.

Bo APSik musi zarobić na kabelkach. Ostatnim razem, gdy brałem dekoder wycenili go na 20 czy 30 zł. Już kurierem za pobraniem z allegro wyjdzie taniej.

Z drugiej strony dobrze, że nie dają też SCARTa. Miałem okazję widzieć kilka razy dekoder NC+ czy CP podłączony takim kablem z nowym TV i narzekanie jaki to kiepski obraz jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem ciekawostkę nr 2:) dekoder nadal nie jest w systemie...W icok go niemam:) dobra poza tym jak wymieniałem oddałem goły dekoder z kartą bez pilota i bez kabli i bez zasilacza i nic nie zapłaciłem...

U mnie też podobnie wczoraj wymiana a w systemie jeszcze go nie widzę. inne jak wymieniałem były na drugi dzień widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...