Skocz do zawartości

Wymiana starych dekoderów Mpeg2 na hd


Dubler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrzebałem w domu starego Echostara 606. Chyba jeszcze ze starą kartą. Dekoder był wzięty w jakiejś promocji (prawdopodobny kod tej promocji to dom cod 2) gdzieś na przełomie 2003/04. Płaciło się coś ok. 300 zł, dostawało dekoder i rok familijnego. Wygląda to na jakiś pierwszy prepaid. Da się to wymienić? Dekoder po tym roku familijnego nie był chyba użytkowany, opłacany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVR-747 jest traktowany jak dekoder SD - nie PVR. Czyli wyjdzie klient z dekoderem HD. ;)

 

Jak ja wymieniałem swojego własnościowego Echostara DVR-747 to pani w APS powiedziała, że jest to dekoder z dyskiem i jeśli chcę wymienić na dekoder z dyskiem to muszę przedłużyć umowę. Powiedziałem, że nie zależy mi na dekoderze z dyskiem i dostałem HD5500s na własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku mówimy o bezpłatnej i bez obowiązku podpisywania umowy wymianie dekodera SD na HD w ramach prowadzonej przez operatora akcji wymiany starych dekoderów.

Ponadto napisałem, że w tej akcji oraz w ramach wymiany serwisowej DVR-747 jest traktowany jako dekoder SD z prawem do wymiany tylko na dekoder HD, nie na PVR HD, mimo że DVR-747 jest z dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę dokonać wymiany na dekoder HD bez sprzętu - sama karta ?

Czy podczas wymiany sprawdzają nr seryjny dekodera - kupienie tego samego modelu i wymiana wchodzi w grę ?

 

Nie, nie możesz wymienić samej karty z dekodera SD nanowy dekoder HD z kartą. Aby wymienić dekoder, pracownik APS-u wprowadza numer dekodera i karty.

Resztę przemilczę i mam nadzieję, że tematu nie będziesz rozwijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie ,a jeżeli mam Echostara 717 z pudełkiem ,pilotem i wszystkimi papierami to mogę wymienić na HD .Tylko dekoder jest oczywiście bez umowy - został mi po prostu .Jest jeszcze dostępny abonament za 5,90zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogdan jeśli był na ciebie zarejestrowany to tak. Jeśli nie to ten na kogo jest musi udać się do APS

Nawet jeśli poprzedni właściciel się pofatyguje do APS i wymieni i ponownie po wymianie ten dekoder podaruje, to taki dekoder będzie martwy? Innymi słowy całkiem nowiutki dekoder można będzie wyrzucić na wysypisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dekoder był zarejestrowany, to z podarowaniem wiąże się cesja i wtedy wszystko hula. Bez cesji - albo będziesz ciągle zawracał darczyńcy głowę, albo wyciągniesz od niego dane do logowania do ICOK. Co może być OK, o ile darczyńca nie ma na sobie innych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że darczyńcy za bardzo się nie chce w to wchodzić. By przy tym się po prostu nie "nachodzić"

Mając na uwadze, że nie ma w tym interesu.

Oddaje sprzęt, który jest bez żadnych obciążeń i zobowiązań. Sprzęt, który jest jego zupełną własnością po zakończonej swego czasu umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście byłam dzisiaj w APS ,kierownik najpierw się zdziwił ale po wpisaniu moich danych kazał przynieść dekoder .Wymienili mi Echostara 717 na HD 5500s ,mam nadzieję że nie przyjdzie płacić ,bo rzeczywiście jak się tak zastanowić to jaki sens wymiany dekoderów skoro i tak są nieużywane ?

 

Panowie dlaczego na tym protokole wymiany pisze - Klient może zostać obciążony kosztami naprawy zgodnie z warunkami zawartej umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienili mi Echostara 717 na HD 5500s ,mam nadzieję że nie przyjdzie płacić ,bo rzeczywiście jak się tak zastanowić to jaki sens wymiany dekoderów skoro i tak są nieużywane ?

 

Sens ma taki, że może zaczniesz używać. A jak zaczniesz używać, to i zaczniesz płacić... A poza tym swego czasu się dławili wyprodukowanymi przez siebie dekoderami, może znowu tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą wymianą starych na nowsze?Właśnie byłem w APS i kobitka mi powiedziała że tylko abonenci z aktywnymi umowami mogą wymieniać dekodery.

 

Też tak myślałam ale mi wymienili Echostara ,którego nie używałam od jakiś 5 lat .Kierownik APS mocno się dziwił nad sensem tej wymiany ,ponieważ dekoder dalej jest nieopłacany ,więc czy w domu leży nowy ,czy stary kompletnie bez różnicy .Wczoraj napisałam do CP ,dostałam odpowiedź od szefowej sekcji korespondencji - że z tytułu wymiany nie ponoszę żadnych kosztów, i że za pomocą dekodera własnościowego mogę oglądać kanały niekodowane ogólnodostępne :D

 

Spróbuj w innym APSie ,a jak to nie pomoże to napisz do CP .APS nie robi łaski bo przecież to nie są ich dekodery i wymiana nie zależy od nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Centrala nie wyraziła zgody na wymianę takiego dekodera.Mój był nie używany więcej niż 5 lat.Sprawę takich wymian wyjaśniał wiele miesięcy temu @swojadroga i jak to wygląda.Jak nic się nie zmieniło to każdy punkt może odmówić jak i Centrala oczywiście mówię o dekoderze nie opłacanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...