Skocz do zawartości

Wymiana starych dekoderów Mpeg2 na hd


Dubler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@bogdan425

Czytałeś w ogóle to co napisałem? Oficjalnie wymiana jest niemożliwa, a w praktyce system komputerowy na takie wymiany pozwala i to czy uda się wymienić zależy od dobrej woli APSu. Sam wymieniłem w ten sposób stary dekoder. Podwieszony wątek to moim zdaniem dobry pomysł, bo od miesiąca co chwila ktoś zadaje to samo pytanie i od dobrych kilku stron tego tematu wciąż jest wałkowane to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie postawiłem znaku zapytania. Ale skoro pytasz, to odpowiadam. Oficjalnie, to nic nie wiadomo. To tylko puste "hasła". Miały też być konsekwencje dla APS-ów, które tak wymieniły. Ale to w dalszym ciągu tylko wydumane opowiadania.

A może chodzi o to, by nie robić tego na masową skalę? Znowu gdybanie. Po co komuś odbierać przyjemność, jeśli wymieni.

A zakazywać! Lub odwieść kogoś od tego zamiaru! Nie widzę powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w zaprzyjaźnionym APS-ie coś bym się wywiedział. Byłem tam w sobotę. Kamienna cisza? A może sam właściciel jest operatywniejszy. Właściciel, który ma swój gamach i "handluje" sprzętem RTV i AGD a stoisko APS Cyfrowego Polsatu jest przy okazji od ponad dziesięciu lat. Tym bardziej, że ma swoją markę i przeogromny przerób sprzedażowy Cyfrowego Polsatu, którym zajmują się na bieżąco trzy osoby. Takich kontrahentów się ceni. Ale zapytam jaką dostali karę - jeśli dostali? Ja w tej sprawie nie będę tu enigmatyczny. Ciekawe, czy dostał karę za wymianę dekodera-(ów), o których tu rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając dekoder dopiero co zarejestrowany na swoje dane i aktywny jest tzw. pakiet na "start" Familijny + Relax Mix mam szansę na wymianę?

Niestety ten Samsung DSB-H370G chyba zbyt długo gdzieś leżał, bo jest nieaktualna wersja oprogramowania karty, a zdalnie jej zaktualizować nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdanie kara (nota obciążeniowa) jest wystawiana z opóźnieniem (nawet 6 miesięcy) po weryfikacji przez CP wymiany, stanu sprzętu i zasadności tejże wymiany oraz czy dekoder mógł być wymieniony w trybie serwisowym (bezpłatnie).

Natomiast fakt utrzymywania "dziury" w systemie może być na rękę CP tak jak już swego czasu to zauważyłeś.

PS. osobiście znam przypadek deautoryzacji APS-u za sprzedaż dekodera DVB-T innego producenta niż CP. Punkt mieścił się w sklepie RTV/AGD i też nie należał do słabeuszy w sprzedaży usług CP.

Burito - aktywny pakiet zgodnie z procedurą pozwala na wymianę i nie ma znaczenia czy to pre-paid czy abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając dekoder dopiero co zarejestrowany na swoje dane i aktywny jest tzw. pakiet na "start" Familijny + Relax Mix mam szansę na wymianę?

Niestety ten Samsung DSB-H370G chyba zbyt długo gdzieś leżał, bo jest nieaktualna wersja oprogramowania karty, a zdalnie jej zaktualizować nie można.

 

Właśnie wróciłem z APS-u w Warszawie i nie udało się wymienić. Sprzedawca pokazał mi, że na ekranie wyświetliło mu się, że dekoder jest pre-=paid i wymiana nie możliwa. Pokazał mi to i faktycznie tak było.

Teraz dekoder nie ma umowy, wersja oprogramowania karty stara i nic nie działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja to już przerabiałem.

Uprzejmie informujemy, że Cyfrowy Polsat nie przewiduje możliwości zawarcia żadnej Umowy na posiadanym przez Pana dekoderze. Powyższe jest związane m.in. z faktem że Pański dekoder nie obsługuje rozszerzenia MPEG-4 a tym samym nie będzie miał Pan dostępu do kanałów HD oraz kanałów nadawanych z tym rozszerzeniem:

Fightklub

Filmbox Arthouse

CBS Action

TVP Rozrywka

Stopklatka TV

TV Republika

Da Vinci Learning

E!

wszystkich kanałów VOD

Kino Polska Muzyka

 

I jeszcze kolejny mail :wink:

 

Szanowny Panie

 

Uprzejmie informujemy, że według posiadanych informacji w dniu xx sierpnia 2014 r. dokonał Pan wymiany sprzętu SD na HD w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży Cyfrowego Polsatu. Tym samym w przypadku złożenia deklaracji na korzystanie z Pakietu Mini HD bez Umowy i w przypadku wniesienia opłaty zgodnej z cennikiem będzie Pan miał dostęp do kanałów Polsat Volleyball, na których transmitowane są mecze Mistrzostw Świata w siatkówce.

 

Bo to jest tak! Ja lubię sobie po mailować z operatami satelitarnymi bez względu na to, czy posiadam lub nie, umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pisanie tego samego w dwóch wątkach jest takim problemem, to się poprawiam. Choć myślę że ktoś zainteresowany akcją wymiany dekoderów niekoniecznie musi zaglądać do wątku dekodera HD3000, a informacja o tym że nadal da się wymienić dekoder pre-paidowy jest jednak istotna, szczególnie w kontekście kilku wcześniejszych postów.

 

Wyedytowałbym post w wątku HD3000 tak by nie zawierał części nt. wymiany dekoderów, a tylko opinii na temat samego tunera, ale już nie mogę tego zrobić.

 

---

 

No to tak. Dwa Echostary DSB-717 (bez A) wymienione wczoraj. W APS w Głownie k. Łodzi. Bez żadnego problemu, choć nie przyznawałem się że nie mam umowy (ale i pracownik się o to nie dopytywał). Wymienili na HD3000.

 

Kanałami Polsatu długo się nie nacieszyłem. Dekodery wymienione rano, podłączałem wieczorem. Na jednym kanały podziałały kilkanaście minut, po czym wyskoczył "Błąd 04 - dekoder zablokowany". Ponowiłem sygnał przez iCOK, co rozwiązało problem, z tym że zrobiłem to nieco później, bo musiałem zaczekać na otrzymanie maila aktywacyjnego z iCOK (wcześniejszy Echostar nie był w ogóle przez iCOK obsługiwany, nie miał więc założonego konta). W międzyczasie podłączyłem drugi, tam od samego początku były tylko kanały FTA. Po otrzymaniu maila z iCOK i ponowieniu sygnału, na pierwszym też są już tylko kanały FTA. W samym iCOK wyświetla się nowy dekoder, ale logowałem się przez numer nowej karty - może to kwestia właśnie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...