Skocz do zawartości

Wymiana starych dekoderów Mpeg2 na hd


Dubler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko tak się zastanawiam co można z takim nowym dekoderem zrobić?

Po pierwsze możesz ustawić na nim listę ulubionych z samymi kanałami FTA z HB i Astry. Jak masz DVB-T w TV to dodatkowo zyskasz kilkanaście kanałów po polsku i setki zagranicznych.

Po drugie dekodery te posiadają IPLĘ, która powinna działać niezależnie od opłaconego pakietu.

Po trzecie, możesz korzystać z oferty pre-paid tj. mini HD za 19,90 zł/miesiąc i familijny za 45 zł/miesiąc oraz pakietów dodatkowych zawierających wszystkie kanały z oferty CP. Wychodzi drożej niż abonament, ale działa w systemie pre-paid.

Po czwarte możesz podpisać umowę na warunkach dla stałych abonentów tj. pakiet mini HD za 4,90 zł lub kilka miesięcy mini za 9,90 zł i potem na stałe darmowy HD, a także wszystkie wyższe pakiety w ofertach 15 z 5 miesięcy gratis. Być może da radę uzyskać 12/5, ale takie oferty trudniej wynegocjować niż rok temu.

Po piąte, po wymianie dostajesz nowy dekoder z full pakietem technicznym, który poświeci od kilku dni do miesiąca w zależności od tego jak długo te dekodery zalegały w APS.

 

Tak na marginesie, bierzcie teraz oferty z darmowymi miesiącami, bo CC SD jest gwarantowany, a niedługo rusza CC HD i w maju wersja SD zostanie najprawdopodobniej wyłączona i będzie okazja do rozwiązania umowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości. Jak to nazwałeś "Pakiet techniczny" nadawany jest przez CP na 30 dni w serwisie CP przed wydaniem dekodera na magazyn. Jeśli w ciągu tych 30-tu dni dekoder nie zostanie wydany to "full opcja" już nie zadziała, tylko właściwy pakiet wynikający z umowy abonenckiej.

W większości wypadków full opcja powinna zamienić się na pakiet z umowy w przeciągu kilku godzin, a najpóźniej z cyklem rozliczeniowym. Są jednak przypadki dłuższych "promocji". Osobiście mam klientkę, której działa taka "promocja" już ponad 4 lata a opłaca pakiet Mini HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, narazie z tego co widzę jest aktywowany pakiet full. Teraz mam 3 dekodery hd 6000, 2 z opłąconym abonamentem 39,90 i 59,90 oraz ten trzeci wymieniony.

Gość w AP mówił mi że wymieniają na HD 3000 ale jak poszedłem ze starym dekoderem po godzinie czasu to dostałem HD 6000, punk AP w E.Leclerc na ul. Turystycznej w Lublinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ceebee normalnie poszedłem do aps-a(Tomaszów Lub.) z dekoderem i spytałem czy jest możliwość wymiany na hd, miła pani sprawdziła w kompie dane dekodera i moje i wypisała protokół wymiany z echostara 616 sd na hd3000, podpisałem protokół i do widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z próbą wymiany F300, który jest bez umowy, pani w punkcie powiedziała, że bez umowy nie wymieni, dzwoniła gdzieś i tam także przekazano informację że bez aktywnej umowy na ten dekoder nie wymienią. To w końcu jak to jest decyduje punkt, czy są jakieś odgórne przepisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymienilem echostara 606 ktory przelezal w szafie z 6 lat bez umowy. Przed wymiana w icok zadeklarowalem pakiet mini hd. Mialem do wyboru hd 3000 lub echostara 7200. Wybralem echostara ze wzgledu na wyjscia audio. Pakiet pelny swieci a jak zgasnie to tuner do szafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywny pakiet pre-paid nie pomoże. Regulamin wymiany dekoderów SD dotyczy tylko i wyłącznie klientów posiadających miesięczne zobowiązanie.

Jednak jak było to wielokrotnie pisane. System komputerowy dopuszcza wymiany dekoderów własnościowych bez aktywnych umów. W APSie najlepiej powiedzieć, że dostaliście odpowiedź w ICOK, by iść do APSu i dekoder wymienić. Ktoś tu nawet pisał, że tak mu odpowiedzieli, więc można śmiało się na to powołać.

Tak na marginesie w tym temacie ciągle wałkuje się to samo. Może warto by założyć temat "Wymiana własnościowych dekoderów SD dla użytkowników bez umowy", streścić w pierwszym poście najważniejsze informacje, temat przykleić, a dodawanie postów zablokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...